Moje rośliny - filip11

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Fajny chłopak z ładnymi roślinkami z Ciebie. :D Oby tak dalej. :wink:
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Dzięki :wink:. Aktualnie moje cytrusy zaczynają już wchodzić w stan spoczynku. Temperatura spadła już do 16 stopni. Z pewnością zaprocentuje to na wiosnę. Mimo iż mają spoczynek oczywiście nie zabraknie zdjęć :D, niedługo zakwitnie cytryna, którą wygrałem więc możecie spodziewać się jej fotek w najbliższym czasie :wink:. Jeżeli chcecie oprócz tego jakieś zdjęcie to piszcie chętnie zrobię Wam przysługę 8).

Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

filipie czy twój bananowiec lub drzewko oliwne nia miało by jakichś odrostów ? z których mógłbyś wyhodowac nowe rośliny potomne? ? ?
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Oliwka owszem bananowiec niestety nie. We wiosne podejme próbę ukorzenienia oliwek :wink:.

Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

ok ja jakos nie mam okazji aby spotkac drzewo oliwne :/
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Nie wiem co się dzieje ale mój kumkwat zżuca liście, niektóre brązowieją inne jak dotknę spadają :? nie wiem dlaczego. Da się jeszcze coś zrobić?
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Jednak tym czasem fotki mojej kwitnącej cytrynki (wygranej) :wink:.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Piękna cytrynka i kwiatki! Gratulacje :D
U mojej cytrynki skierniewickiej (podobnych rozmiarów) wczoraj zaobserwowałem "małe, zielone coś" na końcu gałązki, dzisiaj jest już większe :D Jeśli wszystko pójdzie dobrze to powinny się z tego rozwinąć liście, a, kto wie, może i kwiaty...

Aha, i co z nawożeniem?? Do tej pory nie nawoziłem kwiatków, ale chyba pora zacząć :roll: Tylko, że słyszałem, że od października do marca nie nawozimy cytrusów... A co w sytuacji, kiedy się obudzą?? Chyba trzeba je jakoś wspomagać, tym bardziej, że teraz jest tak mało światła... I czy roślinka zdąży jeszcze wejść w stan spoczynku przed zimą??
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Wspaniała cytryna! gratulacje! oby moja była taka sama :) heeehehe :)
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

wirtual24 pisze:Piękna cytrynka i kwiatki! Gratulacje :D
U mojej cytrynki skierniewickiej (podobnych rozmiarów) wczoraj zaobserwowałem "małe, zielone coś" na końcu gałązki, dzisiaj jest już większe :D Jeśli wszystko pójdzie dobrze to powinny się z tego rozwinąć liście, a, kto wie, może i kwiaty...

Aha, i co z nawożeniem?? Do tej pory nie nawoziłem kwiatków, ale chyba pora zacząć :roll: Tylko, że słyszałem, że od października do marca nie nawozimy cytrusów... A co w sytuacji, kiedy się obudzą?? Chyba trzeba je jakoś wspomagać, tym bardziej, że teraz jest tak mało światła... I czy roślinka zdąży jeszcze wejść w stan spoczynku przed zimą??
Ja swoich cytrusów w okresie spoczynku nie nawożę, ewentualnie można co miesiąc wspomóc 2-krotnie zmniejszoną dawką nawozu :wink:.

a propos owocków kalamondyny, to jednego już skonsumowałem prosto z drzewka razem z rodzeństwem :grin:. Aby sprawdzić czy już są dojrzałe, i były :mrgreen:. Pychotka, polecam ze skórką prosto z drzewka :!: Kwaśne, ale tym razem smakowały jeszcze lepiej niż poprzednio. Teraz mogę potwierdzić, że nie ma nic lepszego niż owoc z własnego cytrusowego drzewka :wink:. Przy następnej degustacji, która będzie już niedługo bo dojrzałych owocków jest sporo będą zdjęcia z uczty.

Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22029
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Piękna cytryna,czy jej kwiaty pachną? :D
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

I to jak :!:. Pachną bardzo wyraziście i aromatycznie. Podobno suszone pąki kwiatowe nadają się do herbaty :D.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22029
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ale Ci zazdroszczę :!: :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”