Ankowo cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu, Ty jak zawsze mnie zaskakujesz. Syrop z bzu - mój ulubiony, ale kupowany w markecie, bo nie wpadłam na to, żeby go samemu zrobić. I te rśliny użyteczne. O niektórych nawet nie miałam pojęcia, że istnieją. Jesteś skarbnicą wiedzy i inspiracji ;:180 ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3793
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu, orzechówka, agrestówka, reszty już nie pomnę :) przeszłaś do odważniejszych przepisów! :) Teraz to już skarbem Forum wszyscy Cie obwołają! A Ty zamiast tu wszystko zdradzać, zarejestruj jakiś produkt regionalny w Unii i do końca życia będziesz na leżaczku w ogrodzie się wylegiwać! :D
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Marzanko, jakby tak pomieszać nasze ziemie to wyszłoby idealnie :)

Izuś- trafione w sedno z tym kurzem :;230

Aleksandrze, dziękuję. Masz troszkę pracy z dławiszami, ale za to efekt musi być niezły, gęste, jesienią owoce zdobią.

Arletko, strasznego mi smaku narobiłaś :D teraz będę biegać co chwila sprawdzać jak rosną.

Asiu :oops: Cieszę się że mogę troszkę przedstawić takich mniej znanych, na co dzień niedostrzeganych roślin. Niektóre z nich odgrywały dawniej dużą rolę, a teraz nikt ich nie pamięta i nie rozpoznaje.

Martuś, myślisz że jestem w stanie wymyślić coś co podbije Europę :?: :;230 Nie takie próby już były w historii. Np. czekoladopodobny produkt z orzeszków lipy :)
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ankowo cz.2

Post »

Obrazek to na pocieszenie ;:196
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Dzięki ;:196 Pewnie jeszcze będę próbować z uporem maniaka :wink:
Awatar użytkownika
Agatra
500p
500p
Posty: 678
Od: 23 lis 2009, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Płock

Re: Ankowo cz.2

Post »

No kobieto! Krokodyle łzy mnie zabiły! Aż tak łzy wyciska? A przepis już znalazłam- wygląda smakowicie. Pozdrawiam. Kasia
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Kasiu, na początku smak wydawał mi się dziwny, troszkę goryczki ze skórki z cytryny było czuć, ale jak dobrze dojrzała ta nalewka, to okazało się że jest najsmaczniejsza. Łez nie było :D No, chyba że widać już dno butelki :;230
grabek
200p
200p
Posty: 496
Od: 26 lut 2010, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu, ależ Twój wątek goni, ale zauważyłam już małe ogórki, trochę Ci zazdroszczę, bo ja już siałam 2 razy i prawie nic nie wzeszło, a tak lubię takie prosto z grządki :) Ich smak bezcenny :twisted:
A jeśli chodzi o koperek, to mój podobnie, cały w mszycach. Myślę, ze jakimś sposobem na pozbycie się ich jest położenie koperku i co jakiś czas spłukiwanie i mszyca opada (niestety to trochę trwa i nie ma gwarancji 100% oczyszczenia)
Jestem za w kwestii wątku kulinarnego ;:108
Moje królestwo
Zapraszam serdecznie do mnie:-) Jola
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Ankowo cz.2

Post »

Kulinarny wątek jak najbardziej, nie wzbraniaj się tak, i oczywiście naleweczki ;:136

Ogórasków to ja nie wiem kiedy spróbuję, u nas tak zimno teraz, a Twoje takie ładne ;:196 :wit
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ankowo cz.2

Post »

To i ja jeszcze raz proszę o wąteczek ;:137 ;:196
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Jolu muszę spróbować z tym pryskaniem w takim razie, koper zaczyna już kwitnąć (tak wizualnie to najładniejsza faza :) ) No i trzeba wysiać nową partię. Ogórki wysiane do gruntu u mnie też nie wzeszły, trzeba było się wspomóc rozsadą własną oraz kupną (łącznie 4 odmiany, w tym biały) .

Aniu- problem jest z czasem, bo to trochę zajmuje ze zdjęciami, a nie chciałabym samych przepisów tylko i rezultaty pokazać. Ogórki na pewno nadgonią, trochę ciepełka i śmigną :)

Marzanko - pomyślę, tylko czasu brak ;:7

Dzisiaj powalczyłam z odchwaszczaniem ugorka, aż mi się odciski zrobiły od wideł. Pogoda dla mnie idealna, pełny komfort termiczny. Warzywka zaczynają wyglądać, poza burakami, które są w fazie zaniku :roll:
Codziennie jest świeża sałata (lodowa pyszniutka, ale i masłowa w kolorkach), rzodkiewka, zaraz zacznie się groszek. Rukola do smaku, szczypiorek, bazylia też się znajdzie. Błogostan.
Syrop z bzu zapasteryzowany. W międzyczasie jeszcze zrobiłam małe co nieco na jutro - sezamki domowe :) Żałuję że nie mogę Was poczęstować.

Obrazkowo:
Plewienie przerwał mi tętent kopyt za ogrodzeniem.
Były jeszcze dwa, ale zwiały zanim zrobiłam zdjęcie
Obrazek

Mix warzywno ziołowy zagęszcza się :)
Obrazek

Słodkie maleństwa. Do schrupania w całości.
Obrazek

Pierwszy nagietek.
Obrazek

Rzodkiewki: 18-sto dniowa i żółta.
Obrazek

Jaśminowiec zdąża w objęcia purpurowej leszczyny.
Obrazek

Niespodziewany prezent :D
Obrazek
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu nie zaglądałam jakiś czas na forum z braku czasu, dzisiaj na chwilę wpadam i widzę, że Twój wątek pędzi niesamowicie :D
Tyle fajnych przepisów do zapamiętania, szczególnie ten na syrop z bzu. Mam jeden na działce, ale tyle baldachów potrzebnych do przepisu jeszcze nie wydał, może za parę lat.
A nalewki.....z tym u mnie kłopot , zazwyczaj brak im czasu na dojrzenie :wink:
Pozdrawiam
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Asiu, miło mi że zajrzałaś do mnie :) Prawda, że czasem ciężko się oprzeć degustacji ;:7 Mam nadzieję że bez się szybko rozrośnie, to będzie możliwość wypróbowania syropu w kolejnym sezonie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”