Identyfikacja cz. 1 od 2007 - 2011

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: [identyfikacja] fachowiec na gwałt potrzebny

Post »

4 Zygocactus/Grudnik
5 Nie jestem pewna ale to chyba Aloes ościsty albo Haworthia :roll:
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Re: [identyfikacja] fachowiec na gwałt potrzebny

Post »

Haworthia fasciata, sukulent. Na razie wygląda dobrze. Lepiej przesadzić ją do przepuszczalnej ziemi (ziemia z dużą ilością piasku, drobnego żwirku, z drenażem na dnie doniczki). Nie lubi, gdy ma cały czas mokro. Podlewać obficie, ale rzadko, po przeschnięciu podłoża (raz na 1 - 2 tygodnie).
Ta ostatnia wygląda mi na strasznie zmarniałe kalanchoe. Nie stosuj do niej żadnych nabłyszczaczy. Ziemia powinna być bardziej przepuszczalna.
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jak nazywa się ten kaktus?

Post »

Jak nazwa sie ten kaktus, dodam że kwitnie na różowo, tzn nigdy u mnie wcześniej nie zakwitł, ale widział u osoby , która mi go dała, piękne różowe-duże kwiaty.
Drugie pytanie, czy to są pąki kwiatowe? jeśli tak , to byłoby superrr- pierwszy raz w tym roku by kwitł. Obrazek Obrazek
parano-ja
100p
100p
Posty: 107
Od: 30 paź 2009, o 19:00

Re: [identyfikacja] fachowiec na gwałt potrzebny

Post »

a w centrum 2 zdjęcia chyba guzmania
Pozdrawiam
Anka
compasmok
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 26 maja 2008, o 18:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: [identyfikacja] fachowiec na gwałt potrzebny

Post »

Witam
Dorwałem fragment czegoś podobnego do powyższej peperomii, ale chyba to nie to. Kolor niebieskawy ze srebrnym nalotem. Na końcu widać drobre korzonki. Widziałem roślinę mateczną. Posiada kilkanaście podobnych kiści zwisających w dół (ponoć ładnie kwitnie), ale właściciel nie wie co to jest. Załączam zdjęcie. Może ktoś wie co to za roslinka i jak się z nią obejść. Wsadzić w wodę czy w jakieś podłoże?
Obrazek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak nazywa się ten kaktus?

Post »

Hybryda rodzaju Epiphyllum
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Re: [identyfikacja] fachowiec na gwałt potrzebny

Post »

Ta pierwsza roślinka to peperomia ferreyrae. Ostatnia to sedum morganianum. Wsadzić bezpośrednio do podłoża. Łatwo ukorzenia się nawet z pojedynczych listków.
Sarg0n
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 cze 2010, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Identyfikacja Mojego Przyjaciela

Post »

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem właśnie przed egzaminem w sesji, dlatego nie czuję się na siłach by więcej coś pisać (póki co:)). Mam kwiatka, który żyje u mnie ponad 2 latka a nie wiem nadal cóż to jest. Liczę, że mi pomozecie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdjęcia robiłem Kamerką internetową,więc mogą być słabej jakości.. Dlatego dałem aż 4 :D Skrót: - Różowe kwiatki (kwitnie non stop), listki głównie tylko na górze, a całość pokryta kolcami...
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Identyfikacja Mojego Przyjaciela

Post »

Witaj ;:7
Ta roślinka to Euphorbia mili :wink:
Awatar użytkownika
bidzis004
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 cze 2010, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Silesia

Re: [identyfikacja] fachowiec na gwałt potrzebny

Post »

Dziękuje wam moje miłe koleżanki za odpowiedz , mam jeszcze jedną roślinę której nazwy nie znam a że chce ją przesadzić bo prawie w ogóle nie rośnie , choć liście i łodygę ma całkiem zdrową to jakoś przyrostu nie widać i chce się dowiedzieć co jest nie tak być może podłoże a raczej twarda skamieniała ziemia z domieszką drobniastego piasku w której się znajduje jej przeszkadza w normalnym wzroście , chciałem kupić torf a że zleciłem kupno mamie to zamiast torfu kupili mi podłoże torfowe po wyschnięciu to jeszcze jako tako na torf wygląda ale nie jest to torf a torf zmieszany z ziemią za 10kg dali 5zł a chyba torf nie byłby aż tak tani ?
I jeszcze kwestia co do przesadzenia tego kaktusa Haworthia fasciata , to czy może to być bardzo cieńko zmielony piach kwarcowy? , z tego co wiem to on chyba zatwardza wodę ale nie jestem pewien , i czy piachu do pełnej doniczki czy jakoś proporcjonalnie piach+żwir+ziemia np? czy sam piasek? drenaż z keramzytu też robić przy sukultetach? , mam taki ale nie wiem czy się nadaje granulki wielkości 1 do dwóch cm.

I mam jeszcze jedną sztukę tej odmiany kaktusa w innej doniczce i zauważyłem że wypuścił dwie małe odnogi , i wokół są jakieś małe zółte kulki , nie mam pojęcia co to jest mógłby mi ktoś to wyjaśnić czy to nasionka czy co to może być?

I Kwestia mojej Draceny Compacta , co zrobić by ona miała ten gruby korzeń? i jak zrobić by rozrosła się w takim kształcie , macie jakieś porady? , bo ta moja dracenka to ad1 mała jest ad2 bardzo wolno rośnie , prawie w ogóle ostatnio ją przesadziłem bo była bardzo zaniedbana w małej doniczce.
?
Obrazek

No ale do rzeczy , roślina duża liście mają dużo liści na których zbiera się kurz ale często przemywam z kurzu , nie wiem jak się ją rozmnaża i czy będzie rosła w tym podłożu torfowopodobnym , i czy robić drenaż czy raczej do niej nie trzeba? hm macie jakieś rady na to aby w końcu ruszyła z kopyta?
Zdjęcia prezentują roślinę jeszcze w starej ziemi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Re: [identyfikacja] fachowiec na gwałt potrzebny

Post »

Ta ostatnia roślinka to szeflera. Słabo się rozgałęzia, nawet uszczykiwanie wierzchołka nie zawsze pomaga. Rozmnożyć można, albo z pędów wierzchołkowych włożonych do wody, albo z odkładów powietrznych. Polecam naszą wyszukiwarkę.
Haworthia fasciata to sukulent. Podłoże biorę "na oko", mniej więcej równe części ziemia, piach (spokojnie może być z piaskownicy), żwir. Czasem dodaję perlit dla polepszenia struktury.
Drenaż lubią chyba wszystkie kwiatki (choć sukulenty chyba bardziej :) ). Taki drobniejszy też może być.
Do tej draceny to chyba wystarczy zwykła gotowa ziemia do kwiatów.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Co to za roślinka?

Post »

Zakupiłam ją na ryneczku, chyba to rodzaj paprotki. Pani twierdzi że to parapetowy kwiat ale od wiosny trzyma go w ogrodzie. Chciałabym go przesadzić bo ziemia w której rośnie to nic innego jak glina , myślę że nie zbyt odpowiednia jako podłoże a wierzch porasta mech.Za wszelkie informacje odnośnie jego uprawy serdecznie dziękuję. Obrazeka tak wyglądają liście od spodu Obrazek
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 298
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Co to za roślinka?

Post »

Wygląda mi to na Cyrtomium falcatum...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”