A miało nie być boiska..

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Igielko, kupilam nasionka smagliczki nadmorskiej bialej i fioletowej firmy Eden i wysialam wprost do gruntu na kształt zawijasa, plus mam takze smagliczke przy tarasie w donicach bo ślicznie pachnie- tak miodowo.

Fiolku- odgapiaj śmiało:) u mnie to dopiero początki i mało widać założenia ale wszystko pięknie rośnie wiec już niedlugo...

Tylko wierzby hakuro zaatakowala mi tajemnicza choroba- listki wyglądają jak spalone słońcem- popryskałam przeciwgrzybowym. jedna z nich jest całkowicie już martwa niestety a z druga jeszcze walczymy :( szkoda
Awatar użytkownika
fiołek-7
200p
200p
Posty: 212
Od: 10 lip 2009, o 15:01
Lokalizacja: Wrocław/Kryniczno
Kontakt:

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Dziękuję - na pewno przeniosę któryś z Twoich pomysłów do siebie :wit Na tym forum jest sporo do podpatrzenia dla początkującego ogrodnika :wink:
Szkoda wierzby ... :( czy jesteś pewna , ze to grzyb ?
Może słońce lub za mało wody ?
Pozdrawiam serdecznie :) - Alexandra
Róże Alexandry
"..Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."Helen Keller
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

I znowu wszystko się zmienia, wysokie temperatury sprzyjają tym zmianom:

lawenda, pierwsza w kolejnosci na jesien lub wiosne do przesadzenia w inne miejsce:


Obrazek

ha! hortensja ogrodowa, naczytalam sie, ze kwitnie na zeszlorocznych pedach i nie wolno jej przycinac- w ten sposob nie kwitla przez dwa lata. W zeszlym roku przesadzilam ja w inne miejsce, zima polacie lodu z dachu wybily hortesje do korzenia, wszystkie galezie wylamane i to jest pierwszy rok kiedy hortensja bedzie kwitla!!

Obrazek


Moje nowe nabytki na taras dopiero co posadzone: lobelka, pelargonia i złoty deszcz:

Obrazek

I w trakcie fugowania tarasu, kafelki kladlismy sami, to juz drugi rok jak konczymy taras- teraz fugujemy, stąd te mazy:

Obrazek

Pelargonia wisząca, miala być pojedyncza czerwona, jest paskudna rozowa pełna, kupowalam w leroyu :roll:

Obrazek

moje golden globy i daniki oraz samotny teddy:

Obrazek

Aksamitki sie zageszczaja przy ganku:

Obrazek

Berberys Harequin:

Obrazek

Dalie, kupione jako dalie niskie dorastające do 30cm w biedronce- maja juz 50 cm, ciekawe jaki beda mialy kolor, kupilam jako biale puste- jak margaretki

Obrazek

chwila dla mojej smagliczki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tawułki, też biedronkowe, ich drugi rok:

Obrazek

Pelargonie tuż po przylocie mszyc:

Obrazek

I znowu aksamitki:

Obrazek

oraz monument:

Obrazek

I różyczka pięknie kwitnąca:


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
fiołek-7
200p
200p
Posty: 212
Od: 10 lip 2009, o 15:01
Lokalizacja: Wrocław/Kryniczno
Kontakt:

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Ślicznie u Ciebie - przyjemnie spacerować po Twoim ogródku :D
A taras "wyszedł" super ! Co będzie rosło w skrzynkach z kratką ?
Pozdrawiam serdecznie :) - Alexandra
Róże Alexandry
"..Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."Helen Keller
Awatar użytkownika
offca
50p
50p
Posty: 75
Od: 6 lip 2008, o 10:14

Re: A miało nie być boiska..

Post »

fiołku, bardzo dziękuję za wizytę ;:138

w skrzynkach z kratką posiałam w kwietniu groszek pachnący czerwony ale zatrzymał się w fazie 10 cm łodyżki, oraz wilce, wilce ruszyły pod koniec czerwca aż miło, tylko wypatrywać kwiatków. A u ich stóp smagliczka.
Awatar użytkownika
fiołek-7
200p
200p
Posty: 212
Od: 10 lip 2009, o 15:01
Lokalizacja: Wrocław/Kryniczno
Kontakt:

Re: A miało nie być boiska..

Post »

Widzę, że jesteś wielbicielką smagliczki :D Szkoda, że groszek nie wyrósł - on tak ładnie wygląda .
A nie myślałaś o powojnikach ?
Pozdrawiam serdecznie :) - Alexandra
Róże Alexandry
"..Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."Helen Keller
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”