Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

Jo2020 pisze:hej :) pomóżcie ;:180 ,jest tak gorąco że owoce nie chcą dochodzić stanęły a może kupić jakąś cieniówkę :?: ;:180
Ja mam podobny problem, moje stoją od tygodnia w miejscu. Tworzą się nowe owoce, ale te wcześniejsze prawie się nie rosną, stoją w miejscu jak zaczarowane.
Cieniówkę założyłam już dawno, mam małą szklarnie i mimo otwartych drzwi i okien było za gorąco. Teraz jest w miarę ok. Założyłam na dach białą cienką agrowłókninę. Może mają przez nią mniej światła i to jest powodem??
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
Asik78
200p
200p
Posty: 231
Od: 8 mar 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk,Strzegom

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

Asiu,włóknina nie zacienia na tyle,aby przez to stanęły Ci pomidorki.
Może wody więcej potrzebują przy tej pogodzie? :wink:
Pozdrawiam,Asia
Jo2020
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 lip 2009, o 19:47
Lokalizacja: mazowsze

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

:wit cieniowałam już kiedyś wapnem ale po pierwszych opadach spadło potem dodałam cementu też spadło farba emulsyjna wytrzymała do pierwszych mocnych wiatrów ale włóknina to może ciekawy pomysł Aśka68 wielkie dzięki :tan
pozdrawiam Jo2020
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

A ja w przyszłym roku rezygnuję z Bawolego Serca - wkurza mnie! Rośnie jak głupi, owoców mało, jakiś pokręcony bo nie nadążam podwiązywać... Więc za rok go nie będzie :twisted: No chyba, że smak mnie powali :;230
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

Cudne macie pomidory.Jednak u nas na północy,a w tym roku już wyjątkowo lato późno się zjawia.
Ja proszę,aby przy prezentowaniu zdjęć pisać jaka to odmiana.
Idąc na swoją działkę mijam po drodze kilka szklarni i zauważyłam,że na niektórych krzewach owoce rosną tuż przy glebie,a u mnie pędy z kwiatami są dopiero za 5 lub nawet 7 liściem.Czy to zależy od odmiany (np wczesne),czy od warunków glebowych
i pielęgnacji?
Oczywiście wolałabym mieć pomidory jak najniżej,a tym samym wcześniej.
Awatar użytkownika
anica
50p
50p
Posty: 63
Od: 21 mar 2009, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

Kaja, wszystko zaczyna się od rozsady - jeżeli jest krępa i nie wybiegnięta, owoce pierwszego grona będą leżały na ziemi lub tuż nad nią.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2812
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

anica pisze:Kaja, wszystko zaczyna się od rozsady - jeżeli jest krępa i nie wybiegnięta, owoce pierwszego grona będą leżały na ziemi lub tuż nad nią.
Nie zgodzę się... wszystko zależy od odmiany, od tego jakie ma międzywęźla i generalnie od cech gatunkowych ;)
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

Zgadzam się z Magdą. Dodam jeszcze, że duzy wpływ ma sposób sadzenia rozsady. Ja zazwyczaj sadzę na skos, dość wysoko przykrywając ziemią łodygę i tym sposobem pierwsze grona często walają mi się po ziemi.
Dorota
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

a u mnie już są czerwone, sadziłam w połowie kwietnia.
Mam pytanie czy ktoś ma doświadczenie z robienia gnojówki z liści i wilków pomidorów. Ja w tym roku zrobiłam i dziś kociołkiem tej gnojówki podlałam 12 pomidorów. Zobaczymy jakie będą zmiany. Te pomidory słabiej mi rosły niż pozostałe. Mój małżonek, albo nie wkopał na ten kawałek obornika, albo byle jaki i teraz jest różnica między tymi 12 a pozostałymi, w sam raz na przeprowadzenie doświadczenia. Gdyby ta gnojówka zdała egzamin miałabym problem z tymi odpadami z głowy (oczywiście odpady z pomidorów, nie z głowy), bo gdy się wyrzuca za folię, czy na kompostownik, mogą zapleśnieć i potem byle co wprowadzi mi choróbhsko do folii. A ja nie używam żadnych oprysków, bo u nas je się pomidory z krzaków
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

Krysiu, ja stosuję gnojówkę z liści pomidorów, ale trudno mi ocenić jej działanie, bo używam na zmianę różnych "śmierdziuchów" - z pokrzyw, skrzypu, mniszka zależnie czego mam akurat wysyp. Ważne jest żeby używać tylko zdrowych liści, ale to chyba jasne.
Dorota
skofny21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 1 lip 2010, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

Dzięki wszystkim za rady. Moje pomidorki już się dojrzały. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy Kohinor można mieszać z Tanosem?
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2610
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

po dzisiejszym dniu kiedy mnie było , prawdopodobnie na skutek temperatury pomidory prawie zeschły , wieczorem mocno wszystko zalałem wodą łącznie z całymi liśćmi , czy utrzymywać wysoką wilgotność w tunelu ? zapowiadają temperaturę ponad 30 stopni !!!11
Awatar użytkownika
Asik78
200p
200p
Posty: 231
Od: 8 mar 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk,Strzegom

Re: Wszystko o pomidorach 5cz. (01.01.10 -

Post »

U mnie tez sucho i gorąco,a jeszcze gorzej w tunelu.
Podlewam codziennie,ale nigdy po liściach :shock:
Pozdrawiam,Asia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”