Storczyki Anusski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Anusski

Post »

Dusiu, mi zdjęcia wychodzą ziarniste bez lampy i ostrego słońca, w promieniach wychodzą ładniejsze niż z lampą. Życzę Ci kwitnień na Vandach, bo teraz wypuszczają pędy


Mi w słońcu tez wychodzą ładnie, ale ze względu na cieniówki w oknach, mało tego bezpośredniego słońca dociera np. do podłogi, a nie lubię robić zdjęcia storczykom na oknie, bo lubię zdjęcia z czarnym tłem. Z lampą też wychodzą ładnie, ale bez lapmy i bez słonca paskudnie i żadnym programem się tej okropnej ziarnistości nie poprawi, a wstyd pokazywać takie zdjęcia. Co do Vand, na razie nie liczę na pędy, bo jedna nie ma skąd puścić, 2 już kwitły, 3 są niedawno kupione, a 2 to siewki. Tylko jedna jest, co by mogła zakwitnąć, ale jakoś jej się nie spieszy. Na wiosnę pewnie będzie trochę pędzików. W zeszłym roku mi kwitły 3 Vandy na 4, które wtedy miałam. Ale kwitnienia zawsze są gdzieś wiosną i latem, tylko niebieska zrobiła wyjątek i ponowiła kwitnienie jesienią, może teraz też tak zrobi, ale to zależy od niej. Pędziki Phalaenopsis pewnie pokażą się jesienią, ale i teraz na brak kwitnień nie mogę narzekać. A tobie kwitną jakieś Phalaenopsis?
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Anusski

Post »

Phalaenopsis kwitną mi dwa - fioletowa hybryda, którą pokazywałam TU oraz Phalaenopsis deliciosa, którego pokazywałam w tym samym poście :wink:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Anusski

Post »

O ta hybryda wyjątkowo piękna... Mimo wszystko hybrydy lubię najbardziej, choć botaniczne też są zachwycające. szczególnie podobają mi sie te zbliżone wyglądem do violacea, a także tetraspisy, schilleriany itp.
Kasia01
200p
200p
Posty: 312
Od: 22 cze 2010, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Anusski

Post »

Witam :wit
Masz przepiękne storczyki, widzę, że typujesz w malutkich storczykach, są śliczne, dobrze, że porównujesz kwiatki z grosikiem, bo to pokazuje jak naprawde są małe, przepiękne ;:108
Pozdrawiam,
Kasia =)
Moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=36981" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Phragboy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 303
Od: 22 cze 2009, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie - Łaziska Górne

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu Schoenorchis fragrans i Kingidium deliciosum zjawiskowe ;:138 . Z niecierpliwością czekam na zdjęcia następnych kwitnień
Pozdrawiam
Przemek
moje storczyki - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=28065
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Anusski

Post »

Oj z tymi wakacjami zawsze problem ..a jak zabrać swoje cuda na wyjazd? ...choć znam osobę co ukorzeniane szczepki zabrała ze sobą ;:224
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Anusski

Post »

Dusiu, dziękuję :)

Kasiu, jakoś te maluszki są dla mnie bardziej urzekające niż "wielkoludy" :lol: A z grosikiem robię zdjęcia dlatego, co by nikt się nie pomylił co do wielkości storczyka - sama kiedyś myślałam, że niektóre są większe niż w rzeczywistości.

Przemku, dziękuję bardzo za miłe słowa i odwiedziny;:180 Następne storczyki szykują się do kwitnienia, także niebawem prawdopodobnie coś jeszcze wstawię. I, oczywiście, cieszę się, że mnie odwiedziłeś, szczególnie że Twoja kolekcja jest naprawdę wyjątkowa w porównaniu do mojej skromnej... ale kilka orchidei wpadło mi u Ciebie w oko, np. takie Dendrobium cuthbertsonii :wink:

Trzynastko, na szczęście problem się rozwiązał i storczykami zaopiekowała się bardzo miła wrocławianka, której bardzo za to dziękuję :tan



I zapraszam do obejrzenia zdjęć hybrydy Massdevallia, która aktualnie jest jakieś 440km ode mnie. Obecnie kwitnie jednym kwiatem, ale do kwitnienia szykuje się już kolejny pączek. A oto i ona:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu cudo :) jak mniemam niedługo bedzie Twoja ? tak?
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Anusski

Post »

Rzeczywiście bardzo piekna... Cudnie wybarwiona i te włosiate kwiaty...
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Anusski

Post »

Trzynastko, Dusiu, dziękuję ;:180 Massdevallia jest moja już od ponad roku i właśnie zakwitła, ale teraz jestem nad morzem i dlatego tak daleko jest ode mnie. Włoski mają kolor odblaskowo-różowy, mam nadzieję, że widać to na zdjęciu :wink:


Przesyłam pozdrowienia znad (nieco sztormowego dzisiaj) morza! :)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Storczyki Anusski

Post »

Anuśka śliczna ta hybrydka, gratuluję sukcesu doprowadzenia do kwitnienia ;:138 Wypoczywaj sobie. Tym bardziej luzacko jak Twoje storczyki mają zapewnioną właściwą opiekę ;:215 ;:80
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu odpoczywaj sobie i nawdychaj się jodu na cały rok, sztorm na morzu ma swój urok. Massdevallia bardzo ładna moze dotrzyma kwiatuszki do Twojego powrotu.


Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Anusski

Post »

Halinko, dziękuję bardzo :) :oops: Opiekę kwiatuszki maja bardzo dobrą, dlatego nie muszę się o nie martwić aż tak bardzo (choć przyznam, trochę za nimi tęsknię...) :wink: Jednego nawet wzięłam na wyjazd, małe keiki, gdyż byłam zmuszona obciąć je dzień przed wyjazdem od żółknącego pędu :roll:

Renatko, mam nadzieję, że kwiatuszki dotrwają, ale na szczęście kolejny pączek idzie, więc najprawdopodobniej się jeszcze trochę nimi nacieszę :) Z tego, co zauważyłam już rok temu, właśnie teraz jest pora kwitnienia tej hybrydy Massdevalli, także może wypuści kolejne pączki.


I dziękuję za.... hm... życzenia miłych wakacji :lol: Czego również Wam życzę wśród domowych 'tropików' :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”