Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Iza, piękny ten mieczyk :!: Ja też po raz pierwszy od wielu lat doczekałem się zdrowych mieczyków. Zupełnie zwyczajne, jasnoczerwone ale w końcu bez wirusa :heja
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Chyba ze mną "coś nie tak"... Zamiast zabrać się ostro za porządki na działce ( w sobotę spodziewam się forumowej "inspekcji" :tan ) to ja zaczęłam robić rewolucję i mam istny kipisz. A wszystko to oczywiście z myślą o moich pięknościach, które w najlepsze kwitną sobie na balkonie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek - no sami powiedzcie czy ta krzewuszka nie jest cudowna?! Najpierw kwiaty są białe jak śnieg, a potem różowieją.
Dziękuję Jacku w imieniu mieczyka. W zeszłym roku nie miałam wcale mieczyków - rdza je zżarła :evil: . A tym same niespodzianki, bo prezenty :D
Witaj Asiu! Miło, że zajrzałaś i zostawiłaś ślad. Wstyd się przyznać, ale od wielu tygodni nie zostawiam go u Ciebie choć bywam regularnie :oops: Już cała moja rodzina widziała Twoje kurki-waciki :) Oczywiście najbardziej podobają się córce. Nawet sprawdzała na all ceny :roll: Miło, że spodobały Ci się moje kwiaty i zakupy. Jak rozszyfruję odmianę mieczyka to dam znać.
Marysiu - zaglądałam do wątku Anity. Muszę mieć więcej czasu, bo tam i stron dużo i zdjęć mnóstwo. Anita pewnie dopiero po "wykopkach" będzie miała więcej czasu na Forum.
To moje drugie podejście do lwiej paszczy Wiesiu. W zeszłym roku posiałam późno i dopiero we wrześniu zakwitło kilka. W tym roku siałam szybko i dużo, ale kwiatów nie mam zbyt wiele. Wiosna była cudaczna. Najlepiej wygląda biała, którą kupiłam na rynku.
Niestety Janeczko u mnie z sianiem raczej kiepsko. Albo słabo wschodzi, albo wypielę siewki :oops: Czasem jednak coś się uda i to mnie cieszy. Języczki masz na słońcu? Sądziłam, że to typowe rośliny do cienia.

W końcu się "wykluło":

Obrazek

Elu - ja swoją też codziennie oglądałam, fotografowałam i podziwiałam, bo kwitnie u mnie po raz pierwszy :D Mieczyk w realu chyba jeszcze ładniejszy...Do soboty już niedaleko...
Krysiu - ja bardzo lubię ogrodowe niespodzianki - różne dziwne. Już się przyzwyczaiłam, że u mnie zawsze jest coś inaczej niż u innych, że rośliny potrzebują więcej czasu by się zadomowić, że dłużej muszę czekać na kwiaty.Gdy jestem na działce mam w sobie dziwny spokój i dystans. Żadnych konkretnych planów na ten dzień jeszcze nie mam. Wiesz, że większość i tak mogę zmienić. Pewnie będzie jakiś tort( to dzień urodzin mojej córki). Poza tym będę już po targach w Starym Polu ( odbywają się 11-12.09.10r). A na spotkania zawsze jestem chętna. Na początku września mam jeszcze dwa święta rodzinne, więc będzie okazja zaszaleć na targach :tan

Na dobranoc kilka kwitnących:
Obrazek - zakwitły już ostatnimi kwiatami. Casablanca mimo upałów i ostatnich burz kwitła dwa tygodnie :!:
Obrazek - tawuła od Ani-Raczek
Obrazek - liliowiec NN
Obrazek - moja ulubiona róża Schneewittchen zaczyna znów kwitnąć
Obrazek - kolejny mieczyk NN ( narodowy jakiś :wink: )
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

jak zakładałam ogród to nawet nie wiedziałam że są kwiaty do cienia i na słonce , lubią kwaśna ziemię i można je sadzić w zwykłej ,dopiero na forum wszystkiego się dowiedziałam , i nie latam teraz z kwiatami i nie przesadzam jak źle rosną , zostały mi jeszcze języczki do przesadzenia , bo tam gdzie rosną słońce piecze niemiłosiernie a żółta tuja rośnie zbyt wolno aby kiedyś stworzyć im cień
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
ballada
200p
200p
Posty: 232
Od: 6 mar 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trójmiasta

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Witaj Iza! :)
Ten (pofalowany) mieczyk jest po prostu cudowny!!! ;:180
pozdrawiam. Ewa

U Ballady
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Czytam, że już myślisz o kolejnych targach. Ja też planuję wyskok. Różyczkę spróbuję ukorzenić, jak przekwitnie. Widzę, że zakwitla ci języczka. Bardzo ładna i ona i pozostałe roślinki.
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Do tegorocznych targów w Starym Polu podchodzę steptycznie, może jakieś cebulowe zakupię...
Rok temu kupiłam dużą ilość róż i wszystko padło :( Mroźna zima zrobiła swoje , myślę że wiosenne
nasadzenia mają większa szansę na przeżycie.
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Ewa to może się w końcu spotkamy na targach? ;:109
My jesteśmy zawsze w sobotę w godzinach 11.00-14.00
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Aniu, postaram się bardzo, by być w tym samym czasie. Ja również bardzo chciałabym cię poznać w realu.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Posadziłaś tą krzewuszkę z balkonu :?: :lol: Przypomniało mi się moje sadzenie krzewuszek - 3 donice przez 4 miesiące :;230 Tyle trwało myślenie i przygotowywanie miejsca :lol:
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Iza jeśli pozwolisz ;:196 zamieszczę parę zdjęć z sobotniej forumowej inspekcji :heja


U Izy na działce
Obrazek
Iza i Ania pięknie pozują do zdjęcia

Obrazek
spacerują...wykopują...

Obrazek
...grzebią...

Obrazek
...Kajtek przysypia

Obrazek
...motyle rozkoszują się nektarem budleji Izy

Obrazek
oczywiście zapomniałam nazwy tego kwiatka

Obrazek
dalia ślicznotka

Jedno popołudnie to za mało do zwiedzenia dwóch pięknych ogrodów, czas szybko płynął
a ja musiałam wracać, bo rano czekał mnie wyjazd do Ciechocinka :wit
Iza dziękuję za miłe przyjęcie ;:196 i miło spędzony czas.
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Izuś, miło Cię widzieć na nowo choć to tylko na zdjęciach ;:196 i znowu z łopatką w ręku. :;230
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
ballada
200p
200p
Posty: 232
Od: 6 mar 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trójmiasta

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Fajna relacja z wizyty! ;:138
pozdrawiam. Ewa

U Ballady
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

widzę że z pustymi rękoma nie wyszliście .. nawet piesek wam się podejrzliwie przygląda ...
dalia śliczna a te kwiaty to odętki .. mam biała i różową .. budleja moje też przyciąga motyle ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”