Guciowe doniczkowce - gucia

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
TOMECZQ
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 lis 2007, o 18:44
Lokalizacja: Tarnów

Post »

ja też mam taką dracene i mam ją juz 3 lata i od tego roku od kwietnia nic nie urosła ani jednego listka chyba czas ją wyrzucic :cry: :(
pozdrawiam tomek=)
3wa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 315
Od: 19 paź 2007, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post »

spokojnie, tak od razu wyrzucić?Może da się jeszcze cosiek zrobić.
Zapraszam do moich roślinek
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Przemku, zaraz zrobię zdjęcia draceny i pandana, i wszystko opiszę.

A teraz co ja mam z tymi cyklamenami robić, niedawno je kupiłam i były takie ładne, A TERAZ!
Podlewam je na spodeczek, nadmiar wody wylewam, a środek co raz gorszy, usychają te nowe pączki:

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
TOMECZQ
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 lis 2007, o 18:44
Lokalizacja: Tarnów

Post »

Guciu ale wiesz czsem w kawiaciarniach i w hipermarketach podlewają od góry a nie na spodek a wtedy to już koniec jak podlewają od góry np byłem wczoraj w nomi i własnie była dostawa nowych roslin gwiazdy brtlejemskie i cyklameny i własnie taka kobieta podlewała wszystkie rosliny og góry cyklameny i gwiazdy a puzniej ktos kupi dba robi co trzeba i cyklamen i tak gnije
Guciu a jak na razie wez powyrywaj wszystkie zgniłe częsci zyklamena i postaw na oknie jak będzie stał na oknie to wypusci nowe pączki i nowe liscie i dobże jest nawozic je żeby długo kwitły .Ja tez niedawno kupiłem cyklamena w elea były piękne i po 6.99 zł i był mocno podlany aż woda kapała z doniczki i postawiłem go na pąrapecie i zaczoł gnic tak jak twój zgnił prawie całkiem ale zaczołem go nawozic i wypuscił nowe pączki i nowe liscie i teraz jest piękny
pozdrawiam tomek=)
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Przemku, dracenę przesadziłam do nowej ziemi i nowej doniczki na początku października/ rozmawialiśmy o niej wtedy, ale nie pamiętam w czyim wątku to było/. Choroba jej trwa już od dość dawna, ja sierota, obcinałam tylko co jakiś czas porażone liście. Wszystkie moje rośliny /jak mi się przypomniało/ zasilałam florovitem, trochę na oko, czyli wlewałam do konewki różne porcje nawozu. Cały czas stoi na bambusowym kwietniku, światła ma dużo, bo to południowa strona, ale nie pada na nią ostre słońce. Zraszania nie było, dopiero teraz biegam w kółko i pryskam wszystko co się da. Jak widzisz od dołu jest zupełnie łysa, ta najmniejsza rozeta ma najgorsze liście:

Pandana nie pamiętam kiedy przesadzałam, zasilanie podobnie jak dracena, czyli byle jak, teraz ma dużo tych drobiazgów, chore liście też obcinałam na bieżąco:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przemku, a czy przy cięciu tej monstery, te boczne wąsy mogę poobcinać? Są takie długie i trochę przeszkadzają?
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ratujcie, begonię przesadziłam do nowej ziemi, mniej podlewam a jest coraz gorzej!


Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ojojoj...3 moje w ten sam sposób zdychały,teraz w ziemi siedzą same nadwątlone kłącza. :cry:
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Moja jedna też padła :( a druga ledwo żyje ... :cry:
Może ją przelałaś... 8)
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Basiu, Aniu, czyli dać sobie spokój, wywalić, żeby się nie denerwować?!
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Ja bym jeszcze poczekała ... może sprawdź korzenie czy nie zgniły ... może na razie nie podlewaj ... a może zrób małą "szklarenkę" ... nie wiem :roll: Nie jestem aż takim fachowcem żeby Ci doradzić, ale mówię co myślę ... :wink:
Poczekaj co powiedzą inni ...
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

Też bym jeszcze zostawiła....i robiła cokolwiek tak jak pisze aanula...szkoda jej bo rzeczywiscie liście ma cudne
Regulamin zabrania linków bez zgody
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

gucia pisze:Przemku, zaraz zrobię zdjęcia draceny i pandana, i wszystko opiszę.

A teraz co ja mam z tymi cyklamenami robić, niedawno je kupiłam i były takie ładne, A TERAZ!
Podlewam je na spodeczek, nadmiar wody wylewam, a środek co raz gorszy, usychają te nowe pączki:

Obrazek
Jak często podlewasz widzę zawiązki pleśni na ziemi? wytnij wszystkie te uszkodzone kwiaty, cebulę na południowy parapet do temp. ok 22 stopnie(nie niżej) podlewanie raz w tygodniu pełny podstawek (jeśli ma ok 2 cm wysokości) :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

gucia pisze:Przemku, dracenę przesadziłam do nowej ziemi i nowej doniczki na początku października/ rozmawialiśmy o niej wtedy, ale nie pamiętam w czyim wątku to było/. Choroba jej trwa już od dość dawna, ja sierota, obcinałam tylko co jakiś czas porażone liście. Wszystkie moje rośliny /jak mi się przypomniało/ zasilałam florovitem, trochę na oko, czyli wlewałam do konewki różne porcje nawozu. Cały czas stoi na bambusowym kwietniku, światła ma dużo, bo to południowa strona, ale nie pada na nią ostre słońce. Zraszania nie było, dopiero teraz biegam w kółko i pryskam wszystko co się da. Jak widzisz od dołu jest zupełnie łysa, ta najmniejsza rozeta ma najgorsze liście:
Wskazane odmłodzenie tak jak zaznaczyłem na fotce resztę procesu już znasz chyba? Co do brązowienia liści to najprawdopodobniej jest to plamistość liści i po odmłodzeniu i ukorzenieniu się wierzchołków, pinków oraz wybiciu przez pinek z systemem korzeniowym młodych rozetek liści należy wszystko opryskać jednym z tych preparatów (według zaleceń producenta): Bravo 500 SC, Kaptan Zawiesinowy 50 WP, Dithane NeoTec 75 WG, Miedzian 50 WP, Amistar 250 SC, Score 250 EC, Topsin M 500 SC, Tarfun 80 WG, Gwarant 500 SC.

Obrazek
Pandana nie pamiętam kiedy przesadzałam, zasilanie podobnie jak dracena, czyli byle jak, teraz ma dużo tych drobiazgów, chore liście też obcinałam na bieżąco:
Pandan ma za mokro zdecydowanie a objawem tego są te liście które usunęłaś. Nie ucinaj korzeni podporowych (zaznaczone na zdjęciu) i pousuwaj te pozostałości po liściach(również zaznaczyłem)

Obrazek

Przemku, a czy przy cięciu tej monstery, te boczne wąsy mogę poobcinać? Są takie długie i trochę przeszkadzają?


Raczej bym je zostawił póki się nie ukorzeni lepiej jej bardziej nie osłabiać. :D :D :D
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”