Pieczarki - uprawa amatorska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

witam ja się nie mam co porównywać do osób które mają tak wielkie hale, tworzą odpowiednie warunki i mają dobry sprzęt, ale wydaje mi sie, że na takie domowe warunki bez klimy jakiegoś mieszaka to i tak sporo co misie udało uzbierać w pierwszym rzucie ale kto wie może kiedyś i ja wyciągnę z 30 kg z m/2 :wink: pozdrawiam
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

No zalezy w ilu rzutach , bo wója robi w 3 albo w 4 .
jahcio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 lis 2010, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Witam.Uprawiam pieczarki pierwszy raz-mam kilka pytań-czy jak sie ma podłoze z wsianą grzybnią to jak długo je trzymac bez okrywy i czy przez ten czas podlewac i czy torf mozna kupic np w kwiaciarni???kupiłem dwie gotowe grzybnie z torfem ale to małe pudełka a chciałbym wieksze-wyciągłem to z tych pudełek i połączyłem razem dobrze zrobiłem?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5119
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Przykrywanie podłoża najlepiej jak przerośnie grzybnią,masz trochę czasu aby postarać torf do okrycia,jeśli jest niewiadomego pochodzenia to powinieneś go prze parować (może i w garnku ),bo inaczej nicienie mogą zjeść grzybnię .Także pH powinno być prawidłowe.
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

witam mi podłoże przerastało dokładnie 21 dni przy tem. 24 stopni. czy podlewać ? samego podłoża to nie jak masz kostki w foli to też nie a jak nic nie masz to nakryj gazetami i lekko zraszaj wodą aby gazety były lekko wilgotne (szybciej przerasta ). co do okrywy to uważaj tak jak pisał ekopom poszukaj typowo do pieczarek. Czy jak pisałeś to jak tylko rozpakowałeś to od razu nakryłeś okrywą ? jak tak to chyba troszkę nie bardzo, gdzieś słyszałem, że tak się robi chyba lepiej zdejmij ziemię i nałóż jak przerośnie tak na ok 4/5 cm. powodzenia
dorot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 wrz 2010, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Witam miłośników pieczarek, mam z moimi pieczarkami problem, trzymam je w piwnicy i zauważyłam wczoraj na kilku pieczarkach brązowe plamy . Co się dzieje i jak powinnam postąpić żeby resztę uratować?
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

witam plamy to chyba rdzawa plamistość, te chore to wywalać przyczyna to może za duża wilgotność
dorot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 wrz 2010, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

No to mam problem, ponieważ w piwnicy nie mam okna, a tak pięknie zbiory się zapowiadały ;:223
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

dorot a co to za problem, że nie masz okna w piwnicy ? spokojnie to nie znak że wszystkie do wywalenia
jahcio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 lis 2010, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

a mi rosną tylko obrzezami a srodkiem nic tylko jedna i nei wiem co zle zrobiłem-bokami takie ładne duze-a na kapeluszach takie czarne linie ale to moze nic groznego.Gdzie mozna najtaniej zakupic podłoze i torf ???Prosze o odpowiedz
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

jahcio jest pare miejsc w polsce gdzie sprzedają podłoże i torf, wrzuć w necie i sprawdzisz gdzie w twojej okolicy. Ja mieszkam koło wrocławia a po podłoże musze zaiwaniać koło Opola czyli jakieś 150 km (w jedną stronę) a torf to wyczaiłem w jakimś większym sklepie ogrodniczym we Wrocławiu (typowo do pieczarek mi sprowadzają). Torf warto kupić typowo do pieczarek a nie jakiś zwykły co w jakimś ogrodniczym ci powiedzą, że zrobią z pH pow. 7,5 nic z tego nie wyjdzie. Powodzenia
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

a jak ci rosną pieczarki tylko bo bokach to jeszcze nic złego, jest tam pewnie miej ziemi i szybciej wychodzą takie wcześniaki, spokojnie i na całości powinny się pojawić, może nie od razu tylko takimi plamami bo może nie równo przerastało.
dorot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 wrz 2010, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Witam, czy ktoś z was wie jakie środki mogę zastosować przeciwko rdzawej plamistości pieczarek? Jakby tego było mało to po zebraniu moich pieczarek z pierwszego rzutu na torfie pojawiła sie niebieska pleśń. Czy mogę jeszcze moją "uprawę" uratować?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”