Mikroogródek - Ankha

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

No tak, zawsze jak coś wymyślę, to już było, ażeby Was szlag Wiedźmy forumowe :wink: :wink: :wink:
Tylko do ankhi: nos mam nawet lepszy Babo Jago :D :D :D
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Chyba sobie żartujesz - niestety nie fotografuję się z profilu, więc nie ma jak sprawdzić :twisted:

Jak się połazi po skalniaku, zawsze coś ciekawego się znajdzie
Obrazek

Dziś rano 7 na minusie i tadam
Obrazek

Małgosiu, to mój skalny pięciornik (w jesiennych szatach) nawet nie wygląda tak źle
Obrazek

Małgoś, a czy mogłabyś mi powiedzieć, czy przesadzić już do większych doniczek, i czy wynieść je na zimę do chłodniejszego, czy pozwolić im rosnąć na oknie?
Obrazek

Największa chałupa na skalniaku dla największych wrażliwców, jak się zrobi zimno, pójdą pod jedlinową kołdrę :tan
Obrazek
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Łączenie warzyw czy ziół z kwiatami jest efektowne, a nawet efekciarskie :-) niestety, dobre tylko wtedy, kiedy stosuje się do nawożenia kwiatów naturalne nawozy. W przeciwnym razie takie warzywa nadają się tylko na kompost, a nie do spożycia. Sztucznie nawożone to są dostępne w sklepach warzywniczych :shock:

Aniu, jeśli chodzi o nawóz zielony z roślin motylkowych, to raczej się go w całości nie przekopuje, tylko część nadziemną ścina się i daje na inną grządkę. Na tej pierwszej przekopuje się same korzenie. Można to zrobić dopiero wiosną. Przekopanie wszystkiego spowodowałoby własnoręczne przenawożenie azotem. No, chyba że roślinki są malutkie, niewyrośnięte, wtedy kopiemy jak leci.
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7253
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Aniu ale masz gatunków skalniaczkowych powiadasz -7 a jeszcze cyklamen kwitnie :shock:
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Aniu,lepiej byłoby im w chłodzie,ale nie mrozie.No i pilnuj przed mszycami,które nie wiadomo skąd się pojawiają nawet zimą.
Nie przesadzała bym do większych doniczek.
Chatka fajna,moje jeszcze nie mają,ale na szczęście nie pada. :D :D
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Siberio, musiałabym motylkowe wysiewać na początku lipca, żeby ładnie wyrosły... A tam wtedy pomidorowe szaleństwo. Na reszcie warzywniaka nawet nie siałam, bo pory i selery niedawno zeszły, a rok temu był obornik. Tak, że sieję i potem niewyrośnięte kopię jak leci :lol: Zawsze to coś.
Stasieńko ;:196 on dopiero zaczął i mam nadzieję, że trochę mu zejdzie.
Małgosiu ;:196 dzięki, tak zrobię. Jak dobrze, że zawsze można się Ciebie poradzić ;:180 Z domkiem musiałam wcześniej, bo u nas tak już jest, że rano można się obudzić z dziesięciocentymetrowa warstwą śniegu, która do 10 godz. stopnieje... :roll:
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Aniu to u Ciebie już takie mrozy? :roll:
Biedne roślinki, ale cyklamen jest rzeczywiście bardzo wytrzymały, kwitnie, jak by nigdy nic. :)
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Piękny zielony raj u ciebie .A co ma nam przeszkadzać ,ze nie kwitną ,ale zielone i to jest w tych jesiennych dniach najważniejsze.-7 ? brrrrrr u nas na razie na 0 spada
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

ankha, ekskiuzmi, ja do Siberii, bo nie ma swego wątku - kochana, na kompost warzywek po sztucznych nawozach nie radziłabym rzucać :D :D :D i pełno jest kwiatów, które można zjeść, to po co w ogóle chemię sypać.

To wszystko, a mam nadzieję, że nie obraziłam Cię wiedźmami i Babami Jagami, ja tam lubię patrzeć, jak ktoś czaruje w ogródku :D :D :D A słowo "wiedźma" jest od "wiedzieć" , ta, co dużo wie. A Ty i uroki rzucasz na odwiedzających i dużo wiesz, więc 2 w 1 :D :D :D :D :D
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Tajeczko, w końcu to biegun zimna ;:196 :wit Zaraz zobaczysz, czy takie biedne :wink:
Marzanko, cieszę się, że podoba Ci się moje zielone ;:196 :wit
Mamba ;:196 Wiedźma mi zupełnie nie przeszkadza :;230 To popatrz jeszcze jak zaczarowałam :lol: :wink:

Nie zdążyłam zrobić rano zdjęć kolorowym żurawkom w koronkowych, mrozowych sukienkach bo mi padła bateria, a jak wstała to już nic szronu nie było, i zrobiło się duużo cieplej. Poszłam w drugą część ogrodu, no i proszę co znalazłam. Na przekór tym mrozom, kwiatki kwitną w najlepsze.

Zawilce
Obrazek

Obrazek

Floksik
Obrazek

Sporo wiało, i mi zwiało całkiem model i ostrość :lol:
Obrazek

Obrazek

Słoneczka dla was, deczko zmaltretowane, ale jesienne :;230
Obrazek
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Aniu taki mróz, a roślinki nic sobie z tego nie robią, zahartowane jakieś. :roll:
Zawilec różowy jest śliczny. :)
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Gdzie jest biegun zimna :?: :;230
mamba9991 pisze: na kompost warzywek po sztucznych nawozach nie radziłabym rzucać


Nie słyszałam o takim zakazie :-)

Czy to znaczy, że nie wyrzucasz na kompost resztek warzyw kupionych w sklepie lub roślin zasilanych nawozem mineralnym dla lepszego kwitnienia? Przecież to nie jakaś jadowita chemia tylko potas, fosfor, azot. Powstający z tych odpadów kompost miesza się potem z ziemią ogrodową często wyjałowioną i dopiero jest OK.
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Ankho naprawdę piękny jest ten Twój różowy zawilec ;:180

Siberio nie przejmowałbym się zbytnio na Twoim miejscu wypowiedzią Mamby9991, fakt chemia nie jest niczym dobrym, to zło konieczne ale bez demonizowania. Moim zdaniem o wiele gorsze jest na przykład stosowanie tanich "podłoży ogrodniczych" masowo sprzedawanych w marketach. Najczęściej są to po prosty zafoliowane odpady poprodukcyjne z przemysłowych szklarni :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”