Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x-d-a
---
Posty: 7090
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

100krotko, a gdzie listki na trawniku? Zieloniutki ci on jak w maju :roll:
A polukrowana różyczka wygląda niezwykle malowniczo, podobnie zresztą jak płonąca azalia :P
Buziaczki dla pierwszoklasistki w dniu pasowania i Święta Edukacji ;:196
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Nieeee Martuś...wstaję o zupełnie niechrześcijańskiej porze, ściągam dzieciaki z łóżek i organizuję wyprawę do szkoły / pracy / przedszkola...podziwianie widoków za oknem to ostatnie, o czym w tej sytuacji myślę...

Jedna azalia jesieni nie czyni, aleć i te pojedyncze rózyczki jej nie odpędzą, co to, to nie...

Zresztą, człowiek dojrzewa, a w nim stoicki spokój...skoro nie można zatrzymać upływu czasu, to trzeba się cieplej ubrać i już :-)

Poza tym, jednak są rosliny, którym jesień nie straszna...

Obrazek

O tej porze roku docenia się te ozdobne z liści, które robią wrażenie w Twoim Dorotko ogródku...

Obrazek Obrazek

Dalu, Edukacja Narodowa górą :-) dzieciaki odpoczęły sobie pod czujnym okiem babci, a jutro znowu impreza - święto patrona szkoły Jana III Sobieskiego, więc stroje galowe i te wszystkie coda...no cóż, szkoła stawia na rozwijanie świadomości historycznej, co się chwali, tylko skad brać tyle tych białych rajtuzek :;230

Zostawię jesacze trzepak o poranku i idę spaaaaać...

Obrazek
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Ooo, Stokrotko, ale pięknie Ci ogród zarasta. ;:224 ;:138
:wit
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Aga, czy Ty ciachasz wiosną tego powojnika (na siatce) ?
x-d-a
---
Posty: 7090
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

100krotko, patroni szkół to w pewnym sensie jedno zosiągnięć wolnej Polski. Jan III Sobieski - też dobrze, niech się dzieciaki uczą historii! Wyobraź sobie, że ja studiowałam na Uniwersytecie im. Bolesława Bieruta :oops: , patronem zaś liceum mojego M. (wcale nie w takich zamierzchłych czasach) był Karol Świerczewski, a podstawówki -niejaki Komarow (zdaje się, że kosmonauta z zaprzyjaźnionego kraju). Na szczęście mojemu liceum patronował wieszcz - Słowacki, choć mieściło się ono blisko Placu Dzierżyńskiego. Aż mnie dreszcze przechodzą :evil:
Piękne te liście obok rozchodnika ;:63 Brunnera?
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

To w sumie Daluś, ten Komarow mógłby zostać :-) Prawdopodobnie zwykły, dzielny człowiek, który zasłużył się nie ideologicznie (choć został w ten sposób wykorzystany zapewne). Swoją droga, jak ciekawe, ale i jak dramatyczne bywały losy takich ludzi...pamiętasz "Człowieka z marmuru", albo Bronka z serialu "Dom" ?

Ano brunnera, Jack Frost, baaaardzo mi się podoba :-) Jeszcze nie widziałam, jak kwitnie :-)

Ewuś, w tym roku nie ciachałam i to była kiepska decyzja, bo nieładny jest dołem - w przyszłym sezonie myślę go sciąć, ale nie po całości - częśc pędów, aby znowu nie było pusto na siatce. Bo on jest ozdobny przez całą zimę.

Krysiu, dzięki, tak długo czekam, aż będzie w nim przytulnie, jak w wielu ogrodach forumowiczów... ;:65

I jeszcze mały EDIT :-) Dla niestrudzonych poszukiwaczy jesiennych barw. Zobaczcie, co sobie kupiłam:

Obrazek


Yes, yes, yes! ;:108 Ona naprawdę tak wygląda! Fothergilla major! Ludziska mówią, że nie mogą siędoczekać na kwiaty...aaa tam, kwiaty, może ich nie być, jeśli ona ma mieć takie liscie :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Aga, gdzie ją kupiłaś?
Moja kupiona wiosna niestety padła. Myślę, że kupiłam ja juz z zalanymi korzeniami a potem powodzie ją dokończyły :cry:
Sama wiosna zobaczysz jak kwitnie. CUDO!. I jesienia tez niezwykła. Muszę ją sobie upolować. W ostateczności kupię przez internet choć wolałabym widzieć.
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3793
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

A ja też mam fortegillę malutką i już kwitła! No może nie tak zjawiskowo od razu, ale! Nie słyszałam, żeby były z tym jakieś problemy...Zgadzam się, że jesienne przebarwienia mogą rekompensować brak wiosennego kwitnienia, ale nie będą musiały...
Ja Bronka pamiętam! Krzysztof Pieczyński za młodu...no nie da się zapomnieć :D I coś tam o ogródkach mawiał do Pacuły :;230
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Ooo... to mam od jakiegoś czasu na oku, teraz to już na wiosnę muszę kupić ;:131
Piękne barwy ;:167

Aguś, konto internetowe mamy, tylko, że każda operacja na koncie natychmiast jest przesyłana do M. na komórkę ;:223 .
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Jack Frost nie musi nas zachwycać kwiatami, wystarczy, że jest, jaki jest :wink:
Ubiegłej jesieni też kupiłam malutką fortegillę, posadziłam i przysypałam liśćmi z leszczyny.
Wiosną byłam pewna, że jest przemarznięta, bo te gałązki takie cieniutkie, niby suchutkie.
Obcięłam czubek jednej, nie byłam pewna, więc jeszcze jednej i uznałam, że żyje.
Potem przekonałam się, że kwitnie na wierzchołkach gałązek :roll: - nie popełnij mojego błędu :wink:
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

100krotka pisze:(...) tak długo czekam, aż będzie w nim przytulnie, jak w wielu ogrodach forumowiczów...
Moim zdaniem już jest przytulnie :-) Zarówno ogród jak i wątek przesympatyczne :wit Zaraziłam się tutaj, m.in., powojnikami. Moherowy berecik już rośnie (z nasionek), PS poszukiwany :-)
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Wcale się nie dziwię, że takie cudo (Forher...) trafiło do koszyka :shock:
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Fajny zakup. ;:138
Mnie to już częściej łapie chandra, bo coraz trudniej mi znaleźć miejsce dla nowych nabytków ;:108
:wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”