Mikroogródek - Ankha

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Aniu rzeczywiście zawilec :shock: :shock: :shock: i kolor i pełny na dodatek ;:138 ;:138

A co do chemii nie wiem czy w dzisiejszych czasach da się ją wyeliminowac zupełnie ( nawet jak nie chcemy to i tak nam spadnie z deszczem) ale to nie znaczy nie trzeba próbowć ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Tajeczko, one są zahartowane, a ja z nimi - ten sezon jesienny w przeciwieństwie do poprzednich jestem zdrowa - no, plecków nie liczę :heja ;:196 :wit

Do wszystkich dyskutantów ;:196 najważniejsze to nie dać się zwariować, ja staram się nie przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę. Stosuję nawozy naturalne, ale czasem do ochrony trzeba trochę chemii, tak zupełnie wyeliminować sztucznych składników, czy szkodliwych się nie da. Jak bardzo na szkodliwe czynniki są narażeni mieszkańcy dużych, przemysłowych aglomeracji.
Tymczasem jeśli się da...

Życzę wszystkim miłego dnia i ;:3 , bo u mnie mży od rana :roll:
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

ankha, ostatni raz, plis, bo nie wiem, jak z Siberią pogadać - jasne, że chemia jest obecna na codzień, poza tym trzeba by było nie oddychać, bo spaliny itd, no i nikt tak naprawdę nie wie, co w tej ziemi siedzi, ale tak po swojemu ograniczać granulki na rzecz wyciągów ziołowych, biohumusu, to chyba nie grzech? Wiem, że nie mamy pojęcia, co się znajduje w jedzeniu tak naprawdę, a potem to kompostujemy... szukam smaków po prostu, sałaty, buraczków, ogórka... żeby był smak, nie woda pod skórką, moje ekologiczne zapędy wynikają ze zwykłego łakomstwa :D :D :D Pozdrawiam.

ankha, ostatni raz, jak Siberia wątku nie założy, to trudno.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Dziewczyny u Was chemia :shock: przyjedźcie na śląsk tu nadal widać czym się oddycha...a poza tym tak jak Ania pisała nie dajmy się zwariować bo jeszcze trochę a będziemy po lasach dzikiego białka szukać .Dobra zawilec piękny
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Aniu, chyba mi się na mózg rzuciły rozchodniki, bo dziś zauważyłam je po raz pierwszy na przedszkolnej rabacie. Albo to wpływ tego wątku :-) albo efekt wymarznięcia wyższych bylin.
Pomyślałam nawet o pobraniu materiału do rozmnażania, ale potem mnie mój przedszkolak rozproszył opowieścią o rybce na obiad "ale bez oczek". Może to i dobrze, zapytam najpierw o pozwolenie :-)
Mambo, jest jeszcze PW i mejl :-)
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Mambusiu ;:196 używałam kiedyś granulek z obornika :;230 śmierdział prawie tak samo :uszy Ale nie sądzisz, że kompostowanie jednak trochę zmienia strukturę :wink: ;:196
Marzanko ;:196 wychowałam się na śląsku, a kursowałam też między dolnym i górnym, dlatego świetnie wiem, o czym mówisz :wink: Mi też się podoba ten zawilec :lol:
Siberio, tak, to zdecydowany wpływ forum, a będzie coraz gorzej :;230 ;:196

:wit

Mam wrażenie, że pogoda szykuje jakąś niespodziankę :evil: i to nie będzie miłe (obym się myliła)
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Nie, żebym nie miała rozchodników, mam kilka i bardzo te swoje lubię :) Ale te przedprzedszkolne takie strasznie płaskie mikrusy, a kuszą :-)

Idę sprawdzać pogodę długoterminową, bo mnie przestraszyłaś. Dopiero mi kwitnie jeden i pół marcinka, a reszta czeka na słońce. O chryzantemach nie wspomnę!!!
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Aniu bardzo przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale po prostu muszę.
Padły tu głosy potępiające chemię i chwalące "ekologiczne" nawozy. Ja choć nie jestem fanatykiem chemii powiem tylko jedno, osobiście wolę preparaty chemiczne o jasnym i czytelnym składzie niż różnego rodzaju wywary czy gnojówki których składu chemicznego i długotrwałego oddziaływania na ekosystem naszych ogrodów oraz nasze zdrowie tak naprawdę nikt nie jest w stanie określić. :wink:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Jak mi sie podobaja Twoje skalne rośliny! Ja tez mam skalniaczek ale mikro. Dopiero w tym roku zadbałam o niego. Muszę się rozejrześ za takimi roślinami jak Twoje.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
goryczka143
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6531
Od: 21 sie 2009, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

WITAJ ANIU
Pospacerowałam trochę po Twoim ogrodzie. Jestem zachwycona, szczególnie
skalniakiem bo to moja słabość. Rośliny jak na tą porę roku /po przymrozkach/
wyglądają świetnie.
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Siberio, a ja jednak bałam się i nie sprawdziłam ;:223 Rozchodniki, szczególnie te maleńkie są cudne ;:196

Krzysiu, nie szkodzi :lol: przecież każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie - ja staram się używać chemii jak najmniej, ale czasem to konieczność. W każdym razie witaj znów w moim ogródeczku.

Miłka, mój skalniaczek też do dużych nie należy, choć w tym roku mocno zyskał na przestrzeni, i zdaje się to tendencja postępująca... mam jeszcze tyle chciejstw :heja :uszy A to co będzie ładnie rosło i zacznie zajmować za dużo miejsca, to wiesz ;:196

Goryczko, nawet nie wiesz, jak się cieszę, że wpadłaś, i że ci się podoba ;:138 Wiem, że uwielbiasz skalniaczki, bo bardzo często tam jestem (po cichu) :oops: ;:196

Padły dzisiejszego ranka dwa ostatnie kosmosy - rosnące w osłoniętym miejscu, zeszło do 8 na minusie... Kwitną kolejne kwiatki cyklamena i zakwitł następny pęd kuklika. Niestety ja coraz bardziej marznę w ogródku, M się śmieje, że to przez ograniczoną ilość warstwy izolacyjnej :oops:
Miłej niedzieli :wit
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Aniu cudne te ostatnie jesienne kwiatuszki, kosmos kwitnie, jakby to była pełnia lata. Złociste słoneczko na rabacie :D
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Mikroogródek - Ankha

Post »

Agnieszko, bardzo cieszą, tym bardziej jeszcze, że mało u mnie typowo jesiennych kwiatów. Chyba letnie się zawzięły i postanowiły wypełnić lukę ;:196 ;:138
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”