Ogród Wendy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

pisz ;:196 może gra w Tobie cała znakomita orkiestra
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 765
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wendy... skakałam sobie , trochę już zmęczona porą, po różanych wątkach i nagle ... ! Zupełnie odpłynęło znużenie ustępując miejsca zachwytowi i wzruszeniu . A to , co w pierwszej kolejności przykuło moją uwagę był nie tyle sam ogród , o którym za chwilę, co sposób , w jaki opisujesz Twój świat . Jestem przekonana ,że każdy ma dokładnie taki świat , jak go widzi.

Podpisujesz swoje posty " Uśmiecham się " i ja widzę Twój uśmiech i w słowach i w obrazach. Dla mnie jest to dyskretny uśmiech zachwytu nad pięknem , harmonią i ciszą .
Nastrój , który budujesz doborem kolorów , roślin i słów sprawia ,że przenoszę się w magiczne miejsce, w którym można usłyszeć siebie i poczuć się częścią Natury.

Nawet Twoja sunia odzyskuje tu spokój ,wystarczy popatrzeć w te oczy ... To nie jest zwykły pies , to nie jest zwykły ogród , bo Ty jesteś niezwykłą osobą.

Będę tu wracać po oddech i ukojenie.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Odwilż, ubyło śniegu a ten co pozostał zapomniał o bieli. Dla rozweselenia troszkę wspomnień w odcieniu niebieskim - w odcieniu szczęścia...?
Firletko, Twoje słowa są w tej tonacji ;:196
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1379
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Zdjęcia jak zwykle super. Niebieski to mój ulubiony kolorek...i jak tu się nie zakochać w takim błękicie. ;:224
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Nie zwlekać - oczywiście
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Witaj Wendy! dziękuję za zdjecia stawu -podoba mi się, malowniczo ukryty wśród bujnej roślinności ! Czy długo szukałaś miejsca dla tych głazów, spróchniałych pni , otaczających wodę..? Tak naturalnie się komponują z roślinami.
Mam w dalekiej przyszłości w planach stworzenie małego oczka, w innej części ogrodu niż strumyk. I ma być małe. Powiedz, czy stosujesz tam jakąś chemię, urządzenia, natleniacze itp.? Czy może takie małe oczko dobrze funkcjonować bez sztucznych dodatków, wytworzyć równowagę biologiczną?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Tamaryszku - Ewo, moje pnie, gałęzie nie są spróchniałe!!! One tylko takie udają! A kamienie? Z każdego wyjazdu dokądkolwiek, przywożę bodaj jeden kamień. Jedni spośród nas kupują precjoza - ja przywożę kamienie polne - płaskie szczególnie cenne. Całe życie coś znajduję, podnoszę, schylam się... gdy inni wysoko głowę podnoszą :D
Nie stosujemy chemii w oczku. Nigdy, żadnej, chyba że do chemii zaliczysz pałeczki nawozu wkładane wiosną grzybieniom do koszyków. W sezonie podłączamy filtr wodny (pompę fontannową, ale zanurzoną głębiej lub wpompowującą wodę na kaskadę). Mamy dużo roślin, w tym pływających i im ryby zawdzięczają tlen a oczko klarowną wodę bez bogactwa glonów. Mam doświadczenie, że w większym oczku łatwiej utrzymać równowagę biologiczną. Wcześniej miałam mniejsze oczko bez ryb, tylko z roślinami i zdarzało mi się odwracać wzrok od zielonkawej wody, średnio przejrzystej. Może gdyby było w cieniu, z bardzo ograniczonym dostępem promieni słonecznych ... Gdybym miała założyć kolejne oczko wodne - byłoby dwukrotnie większe od obecnego i na pewno głębsze niż 110 cm. Ale już nie powiększę oczka, bo musiałabym dom przesunąć do lasu.
Ale oczko w ogrodzie to radość nie do przecenienia. Radość życia.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16109
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Dobry wieczór. My również zwozimy z M kamienie do naszego ogródka z całego naszego pięknego kraju. Po kilka do bagażnika. A zdarzało się także, że je miałam przez całą drogę pod nogami, siedząc obok kierowcy. Czasem aż mi głupio, że je zbieram przy szosie. Czekamy, żeby żaden samochód nie jechał, bo nie chcę, żeby ludzie wzięli nas za parę wariatów. No i muszę powiedzieć, że już się spooooro zebrało.
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Śnieg topnieje, plucha, ale zwierzaki chyba szczęśliwe

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 765
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Zwierzak sunia z uszami jak liście wypatruje wiosny. I kwiatów . Tych w kolorze szczęścia.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

I ja wypatruję, choć z coraz większym lękiem - tyle wody wokół!
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

W Kościanie na Obrze stan alarmowy.
Niektórzy mają zalane całe działki.
U nas maliny stoją w wodzie.
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 765
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zimowy ogród Wendy

Post »

Wendy , a czy Wasz teren jest w niebezpieczeństwie ? Zdarzało się już ,że Was zalewało ?
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”