Madzik - moje storczyki cz. 2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu, prześliczne zdjęcia. Malutek jest przecudowny. Tak bardzo żałuję, że u mnie uprawa miniatur się nie sprawdza, a orchidarium z prawdziwego zdarzenia nie mam gdzie postawić. Dobrze, ze Ty dzielisz się z nami zdjęciami swoich pięknot.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Ale pięne storczyki, najpiękniejsze oczywiście Phalaenopsis, ten tetraspis jest fantastyczny! Ma bardzo dużo kreseczek, mój nigdy nie miał aż tyle. Zdjęcia oczywiście przepiękne, wszystko bardzo dobrze widać, jak robisz czarne tło? Używasz po prostu lampy czy dajesz jakiś czarny materiał za storczykiem? A masz tetraspisa C1?
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu także witam noworocznie :wit , takie kwitnienia, to miód na moje serce. Gratuluję kwitnienia Schoenorchisa - prawdziwe cudeńko ;:63
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

fiołku - witaj :D . To także Schoenorchis fragrans - czyli to, co powyżej :D
justus - dziękuję. Nie wiem czy to dobrze na zdjęciach jest widoczne, ale każdy kwiatek tego czerwonego jest inny - jeden ma takie zlane plamki, a drugi wyraźnie pooddzielane. Trzymam kciuki za to, żebyś szybko kwitnienia sabotka doczekała ;:215
Agnieszko - Aerangis dawno już przekwitł. Niestety nie zanotowałam dokładnej daty, ale kwitł ok. 2 tygodni...o ile dobrze pamiętam :? Schoenorchis fragrans to maleństwo - roślinka, która kwitnie ma 3,5 cm wysokości, a pojedynczy kwiatuszek 3-4 mm. Listki ma takie trochę sukulentowe, grube i chropowate, co właśnie na zbliżeniach wygląda na tę rosę :lol:
Wioleto - dziękuję i zapraszam ponownie :D
mis20 - dziękuję za odwiedziny :D. Tak to miniaturka, wymiary powyżej.
Justynko - ja dla odmiany ostatnio mam wrażenie, ze nic poza miniaturami mi się nie udaje.... :wink:
Duśka - tetraspis za każdym razem ma inną ilość kreseczek, więc masz szansę, że i Twój będzie miał ich więcej... Za czarne tło służy ostatnio mój sweterek :lol: Mam C1, ale choruje, więc nie wiem czy doczekam jego kwiatów :roll:
Lucynko - dziękuję i cieszę się, że odrobinę słodyczy mogłam Ci zapewnić :mrgreen:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Phragboy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 303
Od: 22 cze 2009, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie - Łaziska Górne

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu jak zwykle roślinki bardzo piękne. Ja też mam takie wrażenie że miniaturki lepiej się czują. No ale to dla nich mamy zrobione orchidaria, a większe gatunki męczą się na parapetach.
Pozdrawiam
Przemek
moje storczyki - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=28065
fragolotta
100p
100p
Posty: 155
Od: 17 cze 2010, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Londyn/Łódź

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

już się nie mogłam doczekać tego widoku! Schoenorchis fragrans zakwitł ślicznie!! gratulacje, piękne otwarcie roku!!
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Duśka - tetraspis za każdym razem ma inną ilość kreseczek, więc masz szansę, że i Twój będzie miał ich więcej... Za czarne tło służy ostatnio mój sweterek Mam C1, ale choruje, więc nie wiem czy doczekam jego kwiatów


Może mój kiedyś też będzie miał tak dużo, może latem... Bo w sierpniu/wrześniu miał sporo, a potem kwitl chyba w październiku czy listopadzie i mial dużo mniej, może to od słonka zależy. Próbowałam na nim wyhodować keiki, ale teraz chyba nie są warunki, więc spróbuję ponownie na wiosnę, bo bardzo chcę rozmnożyć ta wyjątkową roślinę, żeby mieć ich więcej niż 1. Tetraspisa C1 też pewnie kiedyś kupię, są na OG, ale zbyt chyrlawe jak na swoją cenę. Mój to przynajmniej był wielki i kwitnący... A zdjęcia ci wychodzą super, bardzo wyraźne, chciałabym też otrzymywać tak wyraźne kwiaty na czarnym tle, ale ty pewnie masz jakiś wypasiony aparat, bo naprawdę świetne zdjęcia wychodzą.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu- ale za to, jakie piękne te miniaury :D ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu jeszcze nigdy nie pisałam u Ciebie, ale śledzę ten wątek od dawna :) Jest niezmiernie ciekawy i wypełniony perełkami storczykowymi ;:167
Mowa np o Schoenorchis fragrans .... :shock: :shock: Maleńkie cudo!!! Powiedz proszę jak go prowadzisz? :)
Madziu : SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :) :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu, no i doczekałaś się kwiatuszków na Schoenorchis fr. ;:138 ;:138 ;:138
Pamiętam jak mu groziłaś, ze go wyniesiesz na balkon (i chyba tak zrobiłaś...). Pisałaś, że świetnie mu przyrastają korzenie, a o kwitnieniu nawet nie myśli.
Ojjjj, jacy jesteśmy jednak niecierpliwi :wink:

Pięknie u Ciebie kolorowo. Choć kwitnienia nie tak obfite jak w ciepłych porach roku, to jednak jest się czym pozachwycać.
U mnie wciąż sporo pąków, które albo opadają, albo trwają jakby w uśpieniu i czekają na lepsze dni...
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Przemku - miniatury przynajmniej póki co mam zdrowe (parapetowce niestety chorują)....i jest coś w tym, co napisałeś - :wink:
fragolloto - dziękuję :D
Duśka - prawda jest taka, że to człowiek, a nie aparat (wbrew powszechnej opinii) robi zdjęcie i trzeba się tego po prostu nauczyć (tak, jak to człowiek kieruje autem, a nie odwrotnie...). Ja nie umiem robić ładnych zdjęć, ale nie winię aparatu - wiem, że to mój brak umiejętności.... Umieszczane na forum zdjęcia robi mój mąż i kupiwszy nowy aparat też musiał się go "nauczyć", bo z początku nawet ostrych zdjęć nim nie umiał zrobić, podczas gdy starym aparatem robił naprawdę dobre :lol:
Justynko - coraz bardziej je cenię...także za rozmiary ;:224
Moniko - witam serdecznie - cieszę się, że mnie odwiedzasz :D dziękuję za życzenia - Tobie również wszystkiego dobrego ;:3
Co do warunków, w jakich trzymam Schoenorchisa fragrans - nie tak dawno je opisywałam, więc pozwolę je sobie tu zacytować:
madzik pisze:fragolotto - nic szczególnego z nim nie robiłam. Wisi w orchidarium (wcześniej w akwarium) dość blisko światła, dwa razy dziennie jest spryskiwany, czasem moczony. Ma grube mięsiste liście, więc może być podlewany rzadziej.
Kupiłam go jako dorosłą roślinę, całkiem ładną i wyglądałam tych pędów jak głupia, a on nic. Pewnie za małe różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą...
Na amerykańskim forum wyczytałam, że lubi dużo światła i minimum nawozu i zaczęłam się do tego stosować...i też nic. W końcu w lecie nerwy mi puściły i ...wywaliłam go na balkon :twisted: . Chciałabym wierzyć, że właśnie to mu pomogło... :lol:
Asiu - oj, tak zagroziłam mu balkonem i słowa dotrzymałam :lol: U mnie też plaga opadających pąków - taki czas :roll:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Duśka - prawda jest taka, że to człowiek, a nie aparat (wbrew powszechnej opinii) robi zdjęcie i trzeba się tego po prostu nauczyć (tak, jak to człowiek kieruje autem, a nie odwrotnie...). Ja nie umiem robić ładnych zdjęć, ale nie winię aparatu - wiem, że to mój brak umiejętności.... Umieszczane na forum zdjęcia robi mój mąż i kupiwszy nowy aparat też musiał się go "nauczyć", bo z początku nawet ostrych zdjęć nim nie umiał zrobić, podczas gdy starym aparatem robił naprawdę dobre


Od aparatu też zalezy, bo aparat ma swoje granice możliwości, więc już lepszych się nie da zrobić... Mój jest dobry, umiem nim robić ostre zdjęcia, ale już lepiej się nie da, a żeby mieć dobrze czarne tło, muszę robić z lampą lub ostrym słońcem padającym na kwiat, bo bardzo nie lubię, jak w tle coś widać poza storczykiem, któremu robię zdjęcie. Ale na przykład chciałabym mieć jakąś dobrą lustrzankę lub coś w tym stylu, żeby robić jeszcze lepsze zdjęcia.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu pięknie i kolorowo u Ciebie ;:196 za oknem szarość a w Twoi wątku piękna wiosna , nacieszyłam oczka pijąc poranną kawę. :tan
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”