Męczennica,Passiflora - cz.1 uprawa,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Passiflora

Post »

Na to liczę Gosiaczku. :D
Przed wstawieniem na klatkę mocno ją przycięłam a na wiosnę po przymrozkach przed powrotem na dwór tak jak mówisz znów ją ciachnę. :wink: To moja pierwsza przygoda i jestem ciekawa czy w ogóle zechce mi zakwitnąć. ;:180
Dzięki. :P
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

KasiaS takie liście świadczą tylko o tym że mają za mokro!!. Ja swoje podlewam dopiero wtedy jak ziemia przeschnie. Obfite podlewanie jest wskazane ale tylko latem, w zimie kiedy roślina nie pobiera aż tylu składników odźywczych częste podlewanie jej sprawia że roślina się "topi" do tego dochodzi niska temperatura, w której je teraz trzymasz a to krótka droga do śmierci passi. Jak stoi w chłodzie to nie podlewaj dużo, tylko tyle żeby całkiem nie uschły.
Część z moich passi w tej chwili stoi w chłodzie a że pomieszczenie jest dość ciemne doświetlam je i wyglądają tak:
Obrazek

Elizabetka a czemu miałaby nie zakwitnąć skoro zapewniasz jej właściwe warunki :)
pozdrawiam, Gosiek
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Passiflora

Post »

O oł :? Pokaże zdjęcia razem z ziemią. Martwi mnie ta mniejsza (pierwsza na zdjęciu) czy powinnam teraz czekać, aż ziemia przeschnie czy zmienić jej ziemię (w okresie spoczynku chyb kiepski pomysł?)? Oto moje zmartwienie oceńcie fachowym okiem:
Obrazek
i jej ziemia w przybliżeniu:
Obrazek
A to druga, która ma się troszkę lepiej :wink:
Obrazek
i również jej ziemia:
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

KasiaS na Twoim miejscu tą pierwszą przeniosłabym na trochę w cieplejsze miejsce np do domu ale z dala od kaloryferów żeby jej ziemia przeschła - być może liście odbiją, a jak już przeschnie to z powrotem do zimnego i mało podlewać - tak żeby nie uschła. Jeśli natomiast liście uschną to potrzymaj ją tak w domu do momentu jak zacznie wypuszczać nowe pędy - to będzie znaczyło że żyje i można ją wstawić do chłodu. Ta druga ma się trochę lepiej ale ogranicz podlewanie.
pozdrawiam, Gosiek
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

KasiaS nie ma za co, życzę powodzenia w uprawie - i oby do wiosny :)
pozdrawiam, Gosiek
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Passiflora

Post »

KasiaS czy doniczki mają odpływ wody?
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Passiflora

Post »

Tak mają :wink: Ta passiflora zawsze była słabsza od tej drugiej no ale mam nadzieję, że roślinka mi wybaczy i jakoś się zregeneruje a na wszelki wypadek wysiałam już nasiona passiflory i przy kolejnym zimowaniu będę mądrzejsza :D
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Passiflora

Post »

Tak wygląda moja passiflora. Mocno ją przycięłam na jesień. Stoi na oknie w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Obrazek

Dala przypomnienia, tak wyglądała w lecie
Obrazek
Awatar użytkownika
hazard
100p
100p
Posty: 170
Od: 28 paź 2009, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Passiflora

Post »

Moja Passi niestety jest cała sucha :( . Zapomniałam o podlewaniu na miesiąc, a teraz jest sucha na wiór. Posłucham się waszych porad i wstawię ja do domu na trochę i zobaczę czy cokolwiek pomoże. Tak to jest z zapominalstwem ;:223
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5057
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Passiflora

Post »

Moja umarzła została w zimnym domu bez ogrzewania gdzie temp. jest 0 do -1 i chyba nic z niej. ale za to wasze są cudne ;)
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Passiflora

Post »

Przytnij, podlej, może odbije z korzeni, to są wytrzymałe rośliny.
Awatar użytkownika
KONdzio1156
100p
100p
Posty: 125
Od: 30 lip 2010, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ostrów wlkp (pruślin)

Re: Passiflora

Post »

a czy 2 alaty mogły by być w jednej doniczce przy 1 tyczce?
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

Piotr=) ja też moją incarnatę prawie zabiłam, stała sobie w zimnym miejscu i sobie cała uschła bo najzwyczajnej o niej i innych zapomniałam ale przeniosłam ją do pokoju, wstawiłam w ciemny kąt jakieś 50-60cm od kaloryfera i spisałam na straty. Aż tu niedawno sprzątam, przestawiam doniczkę i co widzę - odbija, mam nadzieję że ze swoją zrobiłeś podobnie - znaczy dałeś jej drugą szansę :)
Obrazek

KONdzio1156 - 2 alaty mogą rosnać w jednej doniczce - byle była spora (passi maja bardzo rozbudowany system korzeniowy) a co do 1 tyczki sam zobaczysz czy to zda rezultat i czy tylko jedna tyczka wytrzyma grube pędy i duże liście. Obejrzyj moją alatę w poście z 26.06.2010 na stronie 63 zobaczysz jak rośnie :)
pozdrawiam, Gosiek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”