Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Izuś cudnie kusisz wiosną . Krokusiki rosną w pięknej zwartej kępie, chyba posadzone w koszyczku, że powstał taki efekt :?:
A widoku sasanek chyba najbardziej nie mogę się doczekać, uwielbiam je i poluję na odmiany pierzaste, ale jak na razie nie trafiłam. Mam nadzieję, ze wiosną upoluję :roll:
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Izo, a ty przypadkiem w zeszłym roku też nie skusiłaś się dość wcześnie na nasionka w Kauflandzie, które potem okazały się resztami zeszłorocznej kolekcji? A swoją drogą muszę napisać, ze na nasionkach z K. nigdy się nie zawiodłam.
Alergia mojego M. to też przede wszystkim niechęć, a teraz nawet go czasem głaszcze. A moja jedna znajoma trzyma kotka "przybłędę" na działce, zrobiła mu ciepłą budę i nosi mu jeść i tak sobie ma kotka kilka lat.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Ja też krążę między półkami sklepowymi niecierpliwie wypatrując nasion :oops: .
W Castoramie-zeszłoroczne,w Realu jeszcze nie ma.
No nic czekamy dalej ;:65 .
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Agnieszka słusznie zauważyła, że w wielu miejscach są wystawione zeszłoroczne nasiona.
I tu trzeba być ostrożnym, bo wiele z nich już jest przeterminowanych - może nic nie wzejść.
Lepiej poczekać, aż będą świeże, chociaż po tym jaki był zeszły rok, to kto wie czy te starsze nie będą lepsze. :roll:
Ciekawa oferta jest we Florekspolu, dzisiaj dostałam katalog.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3474
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

A ja już postanowiłam zajść jutro do Kauflanda,zobaczyć jakie maja nasiona. :;230
Hmm..... więc będę ostrożna. :;230
Iza,ja też zrobiłam sobie mały obchód ogrodu i byłam gotowa wyzwalać żurawki z lodu,ale się opamiętałam. :;230
Zeszłam do ogrodu,ponieważ chciałam naocznie zobaczyć jak przebiegają rury ciepłownicze w moim ogrodzie.
Z okna widziałam zielony szlak przez trawnik i jedną rabatę.Rury biegną dokładnie przez środek ogrodu,po przekątnej.
Ciekawe jaki mają wpływ na rośliny rosnące nad nimi?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Witajcie!
Pogoda koszmarna ( pół dnia padał deszcz), a mój nastrój... jeszcze bardziej podły. Mam takiego doła, że hej! Wczoraj sąsiad przekazał mi hiobowa wieść, że 28 ogrodów działkowych w Elblągu idzie do likwidacji. Nawet nie sądziłam, że tyle ich jest :shock: Na dzień dzisiejszy jest 60 ogrodów czyli w zasadzie co drugi zlikwidują. Wszystko wskazuje na to, że stracę działkę :cry: . Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego. Może nie jest do końca zagospodarowana, może nie dopieszczona, ale tyle już serca i pracy w nią włożyłam...Pieniędzy niestety też...Najgorsze jest to, że nie żadnej oficjalnej informacji. Tylko ludzie gadają, gubią się w domysłach, lokalna gazeta coś tam napisała. Zdobyłam dziś namiary na zarząd okręgowy i jutro spróbuję uzyskać informacje z pierwszej ręki. Było nie było sezon zaraz się zacznie i trzeba wiedzieć na czym się stoi. Czy wstrzymać się z zakupami wiosennymi i zacząć rozglądać za nową? Tak chyba będzie najrozsądniej. I tak już tego wszystkiego co u mnie rośnie nie zmieszczę na balkonie...A miało być tak fajnie...W końcu miałam dostać nową altankę...Buuu! Normalnie płakać mi się chce!

Aniu - wygląda na to, że masz ogrzewanie podłogowe w ogrodzie. To chyba nic złego i roślinom nie szkodzi. Nasion jest dużo i w większości są nowiutkie :wink:
Grażynko - przy zakupie zawsze sprawdzam datę ważności. Wyrobiłam w sobie ten nawyk i trzeba przyznać, że przydaje się . Dobrze, że nie dostaję żadnych katalogów...
Aga - jeszcze z tydzień, dwa i wszędzie będzie tego dobra. Chociaż my-ogrodnicy traktujemy chyba te stojaki z nasionami jako zwiastun wiosny ( nawet w styczniu) :;230
Masz rację Magdo. W zeszłym roku też zaczęłam zakupy nasionek w styczniu. Ale 21, a nie 10-tego ;:223 Nasiona może były z poprzedniego roku, ale nie przeterminowane. Poza tym wstyd się przyznać, ale ja raczej jestem kolekcjonerem nasion. Z wysiewem u mnie kiepsko. Wciąż mam pełne magiczne pudełko nasion z lat poprzednich :oops:
Dzięki Agness! Krokusy sadzę bez koszyczków, ale "w kupie". Te dwie odmiany, które pokazał to pierwszy raz u mnie kwitły. Posadziłam po 10 cebulek. Sasanki są cudne. Mam 4 kolory, ale pierzaste też za mną chodzą tzn. chodziły :(
Wiosenne wspomnienia moich "wypocin":
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Izuniu ;:167 ojjj, smutna wiadomość w związku z likwidacją działeczek, oby nieprawdziwa.
Tyle serca włożyłaś w tworzenie ogrodu i cała praca miałaby iść na marne :cry:
Trzymam kciuki, żeby działeczki nie poszły do likwidacji ;:196 ;:196 ;:196
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Aż przykro czytać takie wieści.
Mam nadzieję, że to tylko plotki i wszystko dobrze się ułoży.
Czekam na dalsze wieści, oby pomyślne. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Tujko!
Aż się krzyczeć chce - NIEEEEE!
W Działkowcu od dłuższego czasu przekazywane są wieści o zakusach na ogrody działkowe. Bywają skandaliczne sytuacje.
Na razie się trzymaj i bądź dobrej myśli - może się wszystko ułoży. ;:167
Ogród nad Oranią
Z miłością do Ogrodu - Orania
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Izuś mam nadzieję, ze to wszystko o likwidacji to tylko plotki, że wszystko się wyjaśni i będziesz miała powód do radosci ;:196
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Iza - jak będzie tak jak we Wrocławiu to się nie zamartwiaj.
Od pierwszych wieści do faktycznej likwidacji mijają lata całe więc spokojnie, masz czas.....
W moim ROD od 2008 roku ( wtedy kupiłam działkę ) słyszę że mają likwidować działki z drugiej strony i co ?
Nic.
Nawet babeczka, która chciała się zabezpieczyć i kupić działkę w innej części wycofała się z zakupu.
Bo to pewnie jeszcze parę lat potrwa i nie wiadomo do końca czy na pewno.....
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Widać, ktoś sobie wymarzył supermarket albo jakiś inny obiekt w miejscu działek.
Przykro to czytać. Jakoś kiedyś nie było tylu marketów i jakoś ludzie żyli. Ech...
Izuniu, nie smuć się i bądź dobrej myśli. Trzymamy kciuki.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie -tu.ja cz.4

Post »

Halinko, Grażynko, Oranio, Agness, Comciu i Asiu - dzięki dziewczyny za dobre słowo i wsparcie. Dziś już troszkę inaczej na to patrzę ( spadło na mnie większe zmartwienie).
Comciu - u nas jest podobnie. Niektóre sprawy ciągną się latami, ludzie różnie gadają, ale są też takie szast-prast i nie ma Ogrodu. Dzwoniłam do Okręgu i szczerze mówiąc trochę mnie zbyli. Wciąż jeszcze nic nie wiedzą, żadne decyzje nie zapadły. Za jakiś czas znów zadzwonię - może będzie już po spotkaniu z prezydentem i będzie wiadomo, które tereny miasto chce odzyskać pod inwestycje.

Na przekór wszystkiemu zakwitła pierwsza frezja. Pisałam już o nich wcześniej, ale przypomnę moją zeszłoroczną przygodę z uprawą frezji:
W 2009 posadziłam 5 cebulek białej frezji do doniczki. Nawet jedna zakwitła. Po ogrodnikach posadziłam je na działce. ładnie rosły i kwitły wszystkie. Jesienią cebulki wykopałam i przezimowałam w piwnicy. Kolejnej wiosny 2010r znów je posadziłam, ale od razu na działce. Bardzo długo nie wschodziły. Dopiero pod koniec lata wykiełkowały. Szkoda mi się ich zrobiło i jesienią zamiast trafić do piwnicy wylądowały na parapecie. Poczuły ciepło i wystartowały jak szalone. Niestety trochę doskwiera im brak światła, ale na dwóch zauważyłam pędy kwiatowe. Szczerze mówiąc nie bardzo liczyłam na kwiaty. Większość osób narzeka, że to kapryśne piękności. A jednak...Zakwitła! I bardzo mnie to cieszy. Uwielbiam ich zapach.
Obrazek - i powiedzcie sami - uznać to za sukces czy raczej za porażkę ogrodniczą :roll:

A to moje nowe nasionka:
Obrazek - mam nadzieję, trafią do ziemi ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”