Mój ogródek - chatte - 3cz. 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Też będę kupowała ,muszę się porozglądać gdzie jest i w jakiej cenie ,moje oczko też będę przerabiała ,bo mam na obciach zrobione .Folia jest już kilka lat założona, trochę przepuszcza ,dzieci wrzuciły ostry kamień i po oczku Ale jak zwiedzałam ogródki ,to człek dużo widzi i się uczy,dużo jest nowinek ,ciekawostek fajne to forum :P
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Ja na razie robiłam wstępne rozeznanie w internecie. W terenie jeszcze nie sprawdzałam.
Twoje oczko nie jest znów takie obciachowe, ale rozumiem Cie ;) Jak się człowiek naogląda takich cudów jak tutaj, to też mu się zachciewa czegoś super :D
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

chatte pisze:Ja na razie robiłam wstępne rozeznanie w internecie. W terenie jeszcze nie sprawdzałam.
Twoje oczko nie jest znów takie obciachowe, ale rozumiem Cie ;) Jak się człowiek naogląda takich cudów jak tutaj, to też mu się zachciewa czegoś super :D
Iza może wiesz,czy można zamówić taką folie do oczka np.przez sklep ogrodniczy?
Może było by trochę taniej?
Czy kupując w lutym przez internet też jest taniej niż latem?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Aniu, ja chcę kupić w lutym, bo wtedy będę miała trochę pieniędzy.
Jeszcze nie wiem jak kupię. Muszę sprawdzić jeszcze na miejscu, jaką folię i za ile można kupić.
Porównam z ofertą internetową, skalkuluję i wtedy dopiero zdecyduję gdzie kupić.
Nie wiem, czy są jakieś obniżki sezonowe.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dziewczyny pozwolicie że dołączę się do dyskusji :?:
Chciałabym wiedzieć jaką folię do oczek kupujecie. Ja do tej pory kupowałam czarną taką dość grubą i dość sztywną.
Moje oczko też przecieka chociaż folia wytrzymała długo, jest już 4 lata. W tym roku planuję zmienić i chętnie wysłucham opinii z Waszych doświadczeń. :P
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Gabrysiu, moje doswiadczenia są żadne :lol: To pierwsze w moim zyciu oczko.
Paweł, specjalista od oczek pisał, ze folia powinna mieć przynajmniej 0,5mm grubości. Mówi, ze moze wytrzymać nawet 25lat. Poczytaj w dziale "Oczka wodne". Jak masz jakieś wątpliwości, to zapytaj Pawła, to najlepszy specjalista na forum :D
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dzięki Izuniu za podpowiedż, poczytam. Ja mam oczko już z 13 lat i zmieniałam folie chyba 4 razy, ale jest z tym dużo roboty. Teraz chciałabym kupić coś mocniejszego. Oglądałam kiedyś w centrum ogrodniczym folię zbrojoną której nie szkodzi ani słońce ani mróz. I chyba taką kupię :P
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Ech, nie mogłam pomóc Ci wiedzą, więc tylko wskazałam drogę do niej ;)
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2284
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

chatte pisze:Jeżeli w tym czasie, kiedy nie ma go na forum, pilnie się uczy, to ma "odpuszczone" ;:113
bez przesady ile można się uczyć :P

z resztą święta były :P trzeba było poleniuchować i odpocząć - od kompa równieź :)
pozdrawiam, Karol
moje wątki
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post »

chatte pisze:Chcę Wam pokazać jeszcze jedną roslinkę, w nadziei, ze ktoś mi powie jak się nazywa. Pani, która mi ją sprzedawała, powiedziała jedynie, że to trzykrotka i roslina ogrodowa.
Obrazek Obrazek
hej Iza
właśnie "zwiedzam" Twój piękny ogród :) i mimo, że nie wiem jak od sierpnia posunęła się Twoja wiedza na temat tej roślinki, być może ktoś Ci już ją nazwał ale później mogłabym nie odnaleźć tego wątku.
To komelina (niektórzy twierdzą, że trzeba wykopywać), ale u mnie przeżyła poprzednią zimę.
Zanurzam się dalej w lekturze i pozdrawiam :)
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Żartowałam Karolku! :D Przeciez wiadomo, ze nie samą nauka człowiek żyje ;)

Witaj Madziu w moim ogródku :D Miło, że Ci się podoba ;:26
Jak chodzi o tę roślinkę, to nie jest to komelina. Widziałam komelinę u KaRo - wygląda trochę inaczej. Moja została zidentyfikowana ostatecznie jako Tradescantia silvestris ( w wolnym tłumaczeniu chyba trzykrotka dzika :lol: ). Pani , u której ją kupiłam, zapewniała mnie, ze spokojnie zimuje w gruncie. Niemniej dziękuję bardzo za chęć pomocy ;:79
A czy Ty założyłaś już swój wątek ogrodowy? Tez chętnie zwiedzę Twój ogród :D
Tymczasem dziękuję za wizytę i zapraszam na dalsze spacerki :D
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post »

Swój ogródek pewnie nie prędko pokażę, na laptopie nie mam zdjęć, wszystkie zgrane już są na płyty dvd, których moj stary komputer niestety nie odtwarza. Zresztą przy waszych pięknych ogrodach to ja nie mam się czym pochwalić, praktycznie moje roślinki malutkie i na rabatach na razie bazuję na jednorocznych, bo byliny mi rosną wolno. Ja chciałabym mieć ogród w stylu "klasyczny-wiejski" ale tak naprawdę to widzę, że ogrodnicy często zmieniają koncepcje ;) więc nie powiem, że na 100% :)
Mój dom stoi w szczerym polu więc i tak najwięcej to mam chwastów.

Ale siedzę ciągle Iza u Ciebie jestem na stronie 130 i jeszcze nie widziałam zdjęć Twoich róż krzaczastych a zdecydowanie jestem ich fanką :)
pozdrawiam i wracam do czytania :)

PS udalo mi się znaleźć jedno zdjęcie z czerwca :) a mam pytanie a'propos założenia strony ze zdjęciami, to ile zdjęć można wkładać, zupełnie dowoli czy są limity?

Obrazek
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Bardzo fajne zdjęcie! Rzeczywiście ogród w stylu wiejskim, ale mnie sie podoba :D
Pewnie będziesz wielokrotnie zmieniac koncepcję ;) To zupełnie normalne - ogród wtedy zyje :D
Na swojej stronie możesz wklejac tyle zdjęć ile zechcesz. Tylko w jednym poście nie da się przesłać więcej chyba niż 8-10 - zależnie od rozmiarów.
Nie martw się, wszystko urośnie :D U mnie dookoła same nieużytki i co roku zaczynam prace ogrodowe od pielenia, które zajmuje mi masę czasu :twisted: Ale potem juz jakoś jest.
Bardzo się cieszę, ze mój ogródek tak Cię wciągnął ;:87 Zatem miłej lektury! :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”