Ranczo Nokły cz. 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4213
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeusz piękne są te Twoje jodły widać że klimat tu panujący bardzo im służy , również swierki Inversa są godne pozazdroszczenia. Widzę że ogród Twój wzbogaca się o coraz to nowsze okazy tj .świerk Brewera , którego tu widzę poraz pierwszy.
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

tadeusz48 pisze: ANIU- dziękuję za od dawna oczekiwany spacer po naszym ogrodzie oraz za życzenia. Ogród, teraz śpi snem zimowym, jesienią trochę porobiłem drobnych, kosmetycznych zmian i nasadzeń i z niecierpliwością czekamy na przybycie wiosny.
Tadeuszu mam nadzieję, że już się nie zgubię na tyle czasu ;) Nie mogę się doczekać widoku rabat z roślin od Geni. Ciekawe jak je posadziliście i czy im się u Was spodoba. Czy używasz wczesną wiosną Promanalu czy czegoś innego na mszyce na bazie oleju parafinowego? Jeśli tak to czy profilaktycznie czy tylko na roślinach, na których już zaobserwowałeś mszyce?
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witaj Tadeuszu bardzo podoba mi się Jodła szlachetna Glauca ma cudne igiełki .

A o rabatę jestem spokojna będzie piękna , nawet bez moich roślinek .
Myślę że roślinki ode mnie świetnie sobie poradzą ,przynajmniej jest tak we wszystkich ogrodach do których trafiły .

Szkoda że ie trafiły do Ciebie te moje najnowsze odmiany , ale mam je dopiero od roku a nie które krócej , ale jak tylko się rozrosną to pewnie też jeszcze trafią do Twojego pięknego ogrodu .

Pozdrawiam Was serdecznie .
Genia
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu, dzięki za odpowiedź i informacje o tulipanowcu. Widać, ze chyba słusznie z niego zrezygnowałam, choć piękny i ciekawy. Może jakiś czas nie stanowiłby kłopotu, ale po latach na pewno. Szkoda sadzić coś, co kiedyś trzeba będzie wyciąć... :roll:
Bardzo fajnie, ze opisujesz dokładnie rośliny na zdjęciu, to bardzo się przydaje na przykład, gdy chce się coś sprawdzić. Rzadko zdarza mi się kupować coś w ciemno, chyba że mnie strasznie zachwyci (ale wtedy też zazwyczaj szukam bliższych informacji, szczególnie, jeśli jest to większa roślina) :)
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
dorbie
500p
500p
Posty: 775
Od: 21 sty 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tadeuszu, masz piekny ogród, cudowna kolekcje Rh i azali - ta łososiowa tez mam, ale moja to maleńka.
A enkiant duży Ci urósł, czy go można przycinac, czy szybko rosnie? jak z jego tolerancja na słońce?
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witam Tadeuszu.
Widać u Ciebie trochę tej zieleni czy jeszcze wszystko zasypane śniegiem. U mnie to tylko szosa czarna. Ostatnio mieliśmy niezły przydział śniegu to sobie trochę poleży. Ziemia nie zmarznięta to też niedobrze, bo te wrogie dla nas zwierzątka przemieszczają się bez trudu. Kretowiska jak piramidy wystają z pod śniegu.Trawniki pewnie potrzebować będą poważnej renowacji.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
Agajotka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 19 lut 2010, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witaj Tadeuszu. Dzięki Tobie znaczenie stwierdzenia "chcieć więcej" nabiera w moim przypadku dość niepokojące rozmiary. Dobrze, że ramy chęci są ograniczone pojemnością portfela, bo inaczej gdzie ja bym to wszystko pomieściła?
pozdrawiam Aga
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3397
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

MIRKU- dziękuję za kolejne odwiedziny, dobrze że wyjaśniliśmy sobie właściwą nawę jednej z moich roślin. dobrze by było jeszcze się dowiedzieć co to za roślina której zdjęcia prezentuję;

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=35&t=40625

GRZESIU- dziękuję za odwiedziny, rejon lubaczowski jest mi dobrze znany, lecz w tej szkółce jeszcze nie byłem, postaram się nadrobić zaległości, na zwiedzanie pogranicznych umocnień też nigdy nie znalazłem wolnego czasu.

ANIU RUSAŁKO- dziękuję za odwiedziny, na terenie naszego ogrodu trafiają się maślaczki i kozaki, a zaraz za ogrodzeniem , w lesie nie brak grzybów wszelkiej maści, w tym prawdziwków. Przylegający do działki las nie jest duży i wszystkie w nim grzyby praktycznie zbiera moja małżonka.

ZENKU- dziękuję za odwiedziny, w naszym ogrodzie jest szczególnie sprzyjający klimat dal jodeł, one lubią wilgoć w ziemi, dobrą ziemię , no i dużą wilgotność powietrza. Staw na naszej działce i przepływająca rzeczka powoduje że po każdej nocy latem jest rosa, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

W ubiegłym roku w ogrodzie przybyło nam dużo ciekawych iglaków, kilka z nich kupiłem w Lublinie, przy Zemborzyckiej ( punkt sprzedaży ten bliższy ul Kunickiego). świerk Brewera mam od dwóch lat, jak na razie ma niewielkie przyrosty, prawie jak by stał w miejscu.

ANIU KUBANKI- dziękuję za odwiedziny, wszystkie liliowce( czternaście odmian) trafiły na brzeg stawu. Irysy ,wszystkie trafiły na klomb. By posadzić wszystkie otrzymane od Geni rośliny musiałem całkowicie przemeblować rabaty kwiatowe- klomb i na skarpie. Dobrze że była taka okazja bo już był taki bałagan na tych rabatach, nadmiar cebulek w ziemi że zaczynałem nad tym tracić kontrolę.

Olej parafinowy ( do nabycia w aptece) używam do wiosennych oprysków, głównie miniaturowych świerków przeciwko zimującym larwom przędziorkom. Na mszyce, szczególnie na wiciokrzewach i różach stosuję tradycyjne środki ochrony roślin, na przygotowywanie specjalnych mikstur nie mam czasu.

GENIU - dziękuję za odwiedziny, pokazywana jodła 'Glauca', jak ustaliłem z MIRKIEM nie jest z gatunku szlachetnej, tylko z odmian jodeł kalifornijskich. Mimo braku "szlachetności" jest to piękna jodła, ma bardzo ładne i długie igły, stojące do góry, a jednocześnie bardzo miękkie w dotyku.

Na najnowsze odmiany, też przyjdzie czas, muszą najpierw się u Ciebie rozrosnąć, mam nadzieję że za jakiś czas i te nowe odmiany trafią do naszego ogrodu.

AGATKO- dziękuję za odwiedziny, tulipanowiec, to piękne, dostojne drzewo, warto go mieć w ogrodzie, chociaż trzeba mu przygotować trochę słonecznego miejsca. Pokazując swoje rośliny zwracam uwagę na ich wzrost w poszczególnych latach, tak by inni sadząc je mogli przygotować do danej rośliny odpowiednią powierzchnię, w ten sposób uniknie się przesadzeń, czasami już podrośniętych roślin.

DORBIE- dziękuję za spacer po naszym ogrodzie oraz za ciepłe słowa o naszym ogrodzie. Nasze rododendrony i azalie, to w większości już duże rośliny, ale ciągle nowsze znajdują miejsce w naszym ogrodzie, jak ich nie kupować jak to takie piękne rośliny, musi się znaleść dla nich miejsce w ogrodzie.

Enkiant jest niezbyt dużym krzewem ,rośnie on powoli , ale za to pięknie i corocznie kwitnie. Nasz enkiant rośnie wśród rododendronów, a więc słońce tam dociera z rana, po południu dociera do tej rabaty rozproszone słońce, od strony rosnącego za płotem lasu.
Roślina ta nie wymaga cięcia, chociaż dobrze jest z wiosny przyciąć ubiegłoroczne pojedyncze pędy by się dobrze rozkrzewiły i wydały w następnym roku moc pąków kwiatowych( wtedy taki pęd będzie wyglądał jak wierzchołek kopru).

JANUSZU- dziękuję za spacer po naszym ogrodzie, coś mi się zdaje że tej zimy na równinie biłgorajskiej najmniej było śniegu, teraz jest go nie więcej niż pięć centymetrów i dobrze że chociaż nie ma silnych mrozów. Temperatury też tej zimy nie są ( jak na razie) zbyt duże, w żadną noc nie przekroczyły jeszcze niższej temperatury niż -15, oby taka lekka zima była każdego roku.

Muszę się pochwalić że ( jak do tej pory) moje krety przestrzegają ustalony między nami rozejm, jest ich pełno dookoła działki, są też na warzywniku, ale nie wkraczają na teren trawnika, chyba wiedzą że marnie skończy ten co naruszy rozejm. Ostatnio będąc w ogrodzie zauważyłem ślady nornic , więc ja zacząłem podkarmiać, by nie dobierały się do naszych roślin cebulowych.

AGO- dziękuję za spacer po naszym ogrodzie, muszę Ci powiedzieć że to całe ogrodnictwo to nieuleczalny nałóg. Niby już wszystko powinno być w ogrodzie, ale jak się zobaczy nową roślinkę na rynku to od razu chce się ją mieć w ogrodzie.

Nie ważne że czasami nie ma pieniędzy, że nie ma gdzie sadzić, roślinka musi być w ogrodzie, nie za tydzień , to za dwa, czy trzy tygodnie, ale cel musi być osiągnięty.I co najgorsze że ten nałóg jest ogromnie zaraźliwy ,szczególnie na tym Forum i dotyczy praktycznie wszystkich Forumowiczów. Zapraszam do dalszych spacerów po naszym ogrodzie.

PREZENTACJA ROŚLIN ROSNĄCYCH NA PLACU CENTRALNYM


Obrazek

Obrazek

Obrazek

2006 rok.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2006 rok
Obrazek

Obrazek

Obrazek

2006 rok
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2006 rok
Obrazek
Awatar użytkownika
gniewuska
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 23 sie 2010, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Witaj Tadeuszu :wit
Już od kilku dni spaceruję po Twoim ogrodzie i wciąż nie mogę się napatrzeć na te wszystkie rośliny i te duże drzewa i maleńkie kwiatuszki, wszystko mnie zadziwia. Najbardziej jestem podbudowana Twoim zamiłowaniem do takiej szczegółowej rejestracji wszystkich roślin które rosną u Ciebie i nawet te których już nie ma. Mnie jakoś brak zacięcia. Mój ogród jest dość spory ale na zupełnych piaseczkach dlatego nie mam co porównywać roślinności ale dla samej przyjemności oglądania tak zadbanego i przyjaznego wszystkim ogrodu warto wpadać do Ciebie z wizytą. :shock:
Pozdrawiam gniewuska
"Pamiętajcie o ogrodach przecież stamtąd przyszliście
W żar epoki użyczą wam chłodu tylko drzewa, tylko liście" - Jonasz Kofta
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

Tamamryszek bardzo mi się podoba, jest piękny jak kwitnie i nadal piękny jak już nie kwitnie :D
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

..Witaj Tadziu :wit byłam i podziwiam ucząc się nowych roślin ...
...bez koralowy to naprawdę oryginał... :shock:
..tamaryszek cudowny...dziś oznajmiłam w domu że muszą mnie zawieść do tego ogrodu... ;:108
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
merle
200p
200p
Posty: 404
Od: 29 lis 2010, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

witaj Tadeuszu,

piękne rośliny znowu nam pokazałeś ;:108 zachwycił mnie szczególnie bez koralowy (to zdaje się odmiana 'plumosa aurea'?). Oglądany z pewnej odległości przypomina klon palmowy.
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2619
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ranczo Nokły cz. 4.

Post »

a mi bardzo się spodobał
bez czarny Wariegata
czy kwitnie i czy on owocuje? urodziwy bardzo.
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”