Storczyki Kasi :]

Pieterek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 6 lis 2010, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Przykro mi ale mam tylko cztery storczyki więc myślę że to trochę za mało na wątek.
Ogólnie mam ok 20 roślin więc morze zrobię ogólny wątek w którym będą też storczyki

A co do rodzaju cambrii to jest coś w stylu Vuylstekeara
Awatar użytkownika
Maziuke
50p
50p
Posty: 81
Od: 7 sty 2011, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Pieterek, od kilku się zaczyna, a później człowiek nie wie kiedy przestać :lol: Jak już założysz wątek, to koniecznie podaj link bym mogła sobie podglądać :P

A u mnie i smutne i dobre wieści :roll:
Pędzik na Phal Dendrobium i dwa odbicia na avatarowym storczyku przestały rosnąć :cry:
Za to dobre wieści, to takie iż trzecie odbicie na avatarowym rośnie, jak szalone ;:138
Pędzik na żółtym również pędzi na spotkanie z wiosną razem z odbiciem na białym grubasku ;:138
Odbicie,które myślałam jest peloricowym wcale nim nie jest; to odbicie jednego z żółtych :lol:
Ale peloricowi pięknie rośnie listek, więc mam nadzieję, że wkrótce zaskoczy mnie czymś jeszcze :wink:
Zaraz postaram się wrzucić jakieś fotki ;:108

Mam pytanko :
Wczoraj byliśmy na zakupach i chciałam kupić pięknego falka - miał białe płatki z duuużą ilością fioletowych żyłek; cudny był ;:167
Wszystko wyglądało pięknie, ale na powietrznym korzeniu miał może centymtrowej wielkości jakby biały meszek z czymś, co wyglądało, jak włoski :roll: Czy ktoś wie może, co to mogło być? Niestety nie zrobiłam żadnej fotki, ale może sam opis wystarczy :roll:
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Kasiu, zerknij tutaj i stronę wcześniej ;:132, choć z pewnością znawcy jeszcze się wypowiedzą ;:108
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Witaj :wit masz śliczne storczyki. Ja dopiro zaczynam więc na pewno będę tu często wpadać i podglądać twoje piękności.
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
Awatar użytkownika
Maziuke
50p
50p
Posty: 81
Od: 7 sty 2011, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Martuś, dziękuję ;:196 Przeczytałam uważnie ;:108 Wyglądało to podobnie, jak to na zdjęciu, ale było wokół całego tego kawałka korzonka i te włoski były dłuższe. Prawdopodobnie to to samo, a ja przegapiłam okazję na takie cudo, no ;:223
Może uda mi się jeszcze dzisiaj pojechać do sklepu :roll:
kinia22 dziękuję; cieszy mnie iż moja skromniutka kolekcja Ci się spodobała ;:108

Troszkę fotkowego zanudzania po dwutygodniowej przerwie :oops:

Odbicie białego Grubaska i jego długie liście
Obrazek
Obrazek
Odbicia avatarowego - ten u góry przestał niestety rosnąć :?
Obrazek
Listek pelorica; ciekawa jestem dlaczego ma inny listek niż starsze :)
Obrazek
Listki na podwójnym żółtku - tak bym chciała już coś więcej :lol:
Obrazek
Obrazek
Cosiki cambrii :P
Obrazek
Zygusiowe coś też nie dało się wełnowcom i rośnie jakby nigdy nic ;:224
Obrazek
Obrazek

Ok, koniec zanudzania ;:224
Idę jeszcze pooglądać sobie Wasze cuda z zamiarem pokazania im moim łobuzom; może zazrość zmusi je do działania ;:224
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Pękne zielone...Bardzo mi się podoba powojne odbicie z jednego oczka na falku... :)
Wiosennie u Ciebie :D
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Maziuke
50p
50p
Posty: 81
Od: 7 sty 2011, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

No właśnie, Justynko - zielono :roll: a ja taaaaaaak bym chciała by było kolorowo :P
Mnie również podoba się to podwójne odbicie, a raczej podobało, bo jedno przestało rosnąć; ciekawe dlaczego :roll:

Wypłata już na koncie, więc na jutro mam zaplanowany wypad w poszukiwaniu nowych storczyków, podłoża i kto wie czego jeszcze :tan
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Kasiu, wiosna idzie to zaraz będzie kolorowo ;:3
A jak już jedziesz na zakupy storczykowe to zostaw coś dla mnie, bo ja tez się w weekend wybieram (do Sprowston GC) :;230 Byłam niedawno na zwiadach i muszę Ci powiedzieć, że jest w czym wybierać. Dużo pięknych phal (ciapki, WIELKIE białaski, żółte, białe w kropeczki...), są też Oncidium przekwitające (widziałam takie, że 1 pędzik zasychał a drugi cały w pączkach, a przecena -50% ;:138 ) Są Zygopetalum, dendrobia i epicattleje :tan Ale moje oczy dojrzały tam moje największe marzenie... Dorosłe, przekwitające wandzie po przecenach ;:224 Były 4; dwie białe i dwie niebieskie to się podzielimy po połowie :P

Pozdrawiam i życzę udanych łowów, kto wie może się spotkamy :wit
Awatar użytkownika
Maziuke
50p
50p
Posty: 81
Od: 7 sty 2011, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Basiu, no ja mam nadzieję, że wkrótce będzie kolorowo, bo mimo iż lubię tą moją zieleninę, to jednak już za kwiatami tęskno :wink:
Dziękuję za cynk, co tam się w naszym GC dzieje ;:196 Przyznam, że chciałabym właśnie jakiegoś ładnego ciapka, bo takiego nie mam,a baaaardzo mi się podobają ;:224 Oncidium i epicattleyami też bym nie pogardziła :wink:
A o wandzie się nie martw; ja nie jestem na nie jeszcze gotowa także zostawię je dla Ciebie :P
Jak Cię zobaczę, to na pewno zaczepię, bo po avatarze mniej więcej wiem kogo szukać; ciekawe czy będę bardziej się skupiała na poszukiwaniu kwiatów czy Ciebie :lol:
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Kasiu wpadam z rewizytą :wit
Muszę powiedzieć, że dużo się u Ciebie dzieje a i kolekcja już całkiem pokaźna :uszy
Listek u pelorica tak się zabarwia ze względu na ubarwienie kwiatów, potem gdy podrośnie znów się zmieni i jego podstawowy kolor zielony weźmie górę - to jest zupełnie naturalne. Po kolorze liści można poznać jaki mniej więcej będzie kolor kwiatów.
Bardzo ładnie Ci przyrastają zygopetalum i cambria.
Awatar użytkownika
Maziuke
50p
50p
Posty: 81
Od: 7 sty 2011, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Kasiu, witaj u mnie :wit
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź odnośnie listka pelorica ;:196 , bo ja już nawet myślałam, że może to jakieś choróbsko ;:14

Dzisiaj spędziłam ponad cztery godziny na łowach storczykowych ;:60
W CO kupiłam podłoże, spagnum (tylko nie wiem do czego je użyć :lol: ), podkładki na parapet by zapewnić storczykom większą wilgotność, ale keramazytu już nigdzie nie dostałam :roll:
Widziałam w CO pięęęęęękne, cuuuuuudowne cymbidium z pięknymi kwiatami, ale jako iż niewiele, a raczej nic o nich nie wiem, to zdecydowałam nie porywać się z motyką na słońce :wink: Chociaż trochę teraz żałuję, bo naprawdę bardzo mi się spodobaly :roll:
Za to kupiłam sobie Ludisia turquoise velvet; mam nadzieję, że znajdziemy wspólny język, bo to mój pierwszy :P
Do tego mój A. wreszcie kupił nową, mocniejszą lampę do salonu :tan i aby nie było, że nie ma to nic wpólnego ze storczykami, to dodam iż teraz dzięki temu moja zielenina ma o wiele więcej światła, co mam nadzieję zmusi ją do jakiegoś działania :tan
Jutro ciąg dalszy polowań; może w końcu coś 'ustrzelę' :lol:
Za chwilkę postaram się wrzucić jakąś fotkę ludisii ;:224
Ps. zopamniałabym dodać - jeden z reanimków wypuszcza nowy listek :tan oby też tak chętnie wkrótce wypuścił korzonki ;:224
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Gratuluje Kasiu listeczka i udanych zakupów :wit Bo to przecież wszystko dla dobra storczyków :D Ja dzisiaj dostałam (po dłuuugiej walce z biurokracją) pierwszą wypłatę z EMA i jutro jadę po moje wymarzone Wandzie :heja

Byłabym zapomniała, 17 kwietnia będzie wystawa orchidei w naszym klubie. Zaznacz koniecznie w kalendarzu :) A 18 czerwca będzie wystawa w Peterborough, a muszę powiedzieć jest to największa wystawa w Europie i to właśnie wtedy zjeżdżają się hodowcy z Peru, Ekwadoru, Malezji, Japonii, Tajwanu, Wielkiej Brytanii i oczywiście reszty krajów europejskich. Nasz klub zrzuca się na busa (ze szczególnym uwzględnieniem miejsca na nowe nabytki :;230 ) i mamy zamiar pojechać tam możliwie całą grupą ;:71 Więcej szczegółów dt. kosztów, etc, będzie na następnym spotkaniu. Może byś się z nami zabrała? W miarę możliwości oczywiście :wink:
Awatar użytkownika
Maziuke
50p
50p
Posty: 81
Od: 7 sty 2011, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Kasi :]

Post »

Basiu, dziękuję za informacje ;:196
Dobrze, że z takim wyprzedzeniem dałaś mi znać, bo może teraz uda mi się choć na jedną z 'imprez' wybrać :roll: Wypadają w weekend, więc powinno być łatwiej :wink:

Wrzucam obiecaną fotkę Ludisii i jeszcze kilka innych :P Aha, i o pomoc również za chwilkę poproszę :oops:
Obrazek
Obrazek
W poniedziałek sprezentowałam sobie dwie miniaturki :P
Obrazek
Obrazek
A to druga maleńka :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwa Dend.Phal. sprawiły mi miłe niespodzianki :tan
Obrazek
A drugi zaszalał i z jednej bulwy (?) dostałam dwie niespodzianki :P
Obrazek
Obrazek
Kilka dni temu martwiłam się listkiem pelorica, a on również postanowił zrobić mi niespodziankę :P
Obrazek
No i listek na reanimku :P
Obrazek

Jeśli teraz zanudzam zieleniną, więc co to będzie, gdy cała postanowi zakwitnąć - będziecie mieli wszyscy przechlapane :;230

A teraz zwracam się o pomoc :oops:
wierzch podłoża jednej z miniaturek wygląda tak:
Obrazek
Dla mnie wygląda na przelanie, ale oczywiście mogę się mylić :oops: Korzonki są w sphagnum i doniczka nadal jest dość ciężka mimo iż nie podlewałam od zakupu. Czy powinnam ją przesadzić jak najszybciej czy poczekać aż przestanie kwitnąć? Dodam, że obejrzałam korzonki w doniczce i wyglądają zdrowo. Co robić, co robić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”