Nasiona z allegro - kupować?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy opłaca się kupować nasiona na allegro :?: :?:

Post »

Witam wszystkich :wink: mam takie niecodzienne pytanie:
Czy opłaca się kupować nasiona roślin doniczkowych na allegro :?: :?:
I w ilu procentach kiełkują jeśli w ogóle kiełkują :?: :?:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6980
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pozdrawiam Andrzej.
Bartosss
50p
50p
Posty: 56
Od: 10 mar 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dzięki fajny temat na pewno wszystko przeczytam :wink:
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Nasiona z allegro - kupować?

Post »

klimek1714 pisze: jaką macie opinje na temat allegro a dokładnie nasion tej trawy, opłaca się tam kupic i czy pewne jest ze coś wyrośnie z tego (chodzi mi o spuer sprzedawce)??

pozdrawiam Klimek
Klimku,zastanawiam się czasem,jaki sens jest kupować na allegro nasiona. Koszt takowego zakupu waha się w granicach 8- 10 zł. A za 15zł można kupić piękną 2-3 letnią sadzonkę. Która niejednokrotnie kwitnie już jesienią. I nie musimy się zastanawiać, co to będzie i czy w ogóle będzie.
Klimku, czy ty kupujesz nasiona, krzewy lub byliny w allegro :?: Jeśli tak to powiedz proszę jakie masz doświadczenia. Pozdrawiam Magda :D
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
klimek1714
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 gru 2007, o 11:16
Lokalizacja: niedaleko Białegostoku, pod Łapami dokładnie

Post »

rok temu ligustra kupilem kilka patyków ale gosciu tak lipnie zapakowal tzn gumka scinał za mocno i jak do mnie doszło to te lodygi marnie wygladaly chyba ze 2 sie przyjeło

niedawno kupilem nasiona guanery olbrzymiej, tylko problem z wysianie tego bo gosciu podal ze nasiona maja przejsc okres zimna, czyli wywalilem je na strych wraz z ziemia w ktorej maja wykiełkować za kilka dni zniose i w pokoiku postawie a czy cos z tego wyrosnie to nie wiem, wazne ze drogie nie były

a z tymi sadonkami to nie wszedzie mozna dostac u mnie w ogrodniczym nie ma
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Klimku nie jestem ekspertem, ale te nasiona to chyba powinny zostać na dworze przez zimę. Trzyma się też w zamrażalniku. Nie chciałabym wprowadzić cię w błąd. Może znajdzie się ktoś kto wie więcej na ten temat.

Ja robiłam zakupy w internecie. Byliny OK , ale krzaki to kompletna kich. Nasion nigdy nie kupowałam( chyba jestem zbyt niecierpliwa).
Spróbuj zapytać w ogrodniczym może przywiozą ci na zamówienie trawę pampasową.
Pozdrawiam Magda


:D
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Zdecydowanie odradzam allegro jeśli idzie o nasiona [ inne towary są spoko ] , nacięłam sie kilka razy , a poza tym są sklepy ogrodnicze w internecie w których jest szeroka gama nasion do wyboru , a do tego przystępne ceny i niski koszt wysyłki [ często dorzucają gratisy , ja zamawiam już 2 rok - w tym roku tez tak zrobię ] Są czynne cały rok . Poniżej kilka adresów .

www.ogrodniczy.eu [ niski koszt wysyłki 4,50zł]
www.iglak.pl [ naprawde ogromna oferta Legutko,Top Star ,Granada ]
www.Vilmorin.pl [ producent szybka wysyłka ciekawe nietypowe odmiany ]
www.nasiona.pl [ niski koszt wysylki 4,50zł -producent nasiona po1zl paczka ]
www.PLANTICO.pl [ producent , bogaty asortyment ]
www.TORSEED.pl [ producent , sporo nowości ]
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Aksamitka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 sty 2008, o 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post »

Z własnego doświadczenia również nie polecam kupować nasion na Allegro, słabo kiełkują - dowiedziałam się, że sprzedawcy z Allegro, często odkupują resztki partii nasion od producentów, a wiadomo że to są już raczej "przebrane" albo stare nasionka... Sklepy internetowe dają zdecydowanie większą pewność zakupu, poza tym kupuje się tam przecież nasiona pakowane przez producentów, a nie sypane chałupniczymi metodami :P

Do powyższej listy dodała bym jeszcze sklep www.24garden.pl , również mają dużą ofertę nasion - kilka dni temu zrobiłam tam zakupy, więc sklep jest sprawdzony, a przesyłkę dostałam po 4 dniach od złożenia zamówienia.
pozdrawiam serdecznie, Aksamitka :-)
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Podobne mam doświadczenie z nasionami zakupionymi na allegro... nie powschodziły :cry: :cry:
Ale nasionka dołączone jako gratis były ok.
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3008
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Nasiona na allegro są relatywnie bardzo, bardzo drogie. W przypadku egzotycznych drzew i krzewów zdatnych do uprawy w ogrodzie zanim to urośnie do rozsądnych rozmiarów aby to coś posadzić to mija kilka lat (3-6 lat). Bardzo często nasiona nie wschodzą, sprzedawcy nie informują jak postępować z nasionami startyfikacja, skaryfikacja i stąd niepowdzenia; do literatury nie każdy ma dostęp.
pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
iwo-1
100p
100p
Posty: 138
Od: 22 sty 2008, o 20:07
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Po raz pierwszy zakupiłam na Allegro nasiona.Są to nasiona trawy pampasowej, zasiałam, ale czy coś wzejdzie
to nie wiem. Za nasiona zapłaciłam niewiele, ale doliczyć przesyłkę to już coś.
Wydaje mi się, że lepiej kupić już sadzonkę, zapłacę więcej, ale już coś widać. :D

Pisz uważniej, proszę. Znaki przestankowe też są ważne :) Nalewka
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

W ubiegłym roku,gdy kupilam komp.zobaczyłam ofertę na alegro i zaszalałam,nakupiłam dużoo i mam nauczkę - albo nie wykiełkowało,albo wyrosło nie to co zamawiałam,kilka roślin faktycznie było takich jak powinno być,ale już raczej nie kupię tam nic.
Oczywiście dostałam instrukcję jak siać ale i tak mi nic nie wyrosło,a w dodatku zobaczyłam te nasiona póżniej w sklepie za podobną cenę.
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Wczoraj na allegro znalazłem nasiona odmiany miskanta 'Silberfeder' ( TRAWA OZDOBNA - MISKANT '"SREBRNE PIÓRO' ) sprzedawane przez cleome. To jest ordynarne oszustwo, z nasion nie uzyska się konkretnej odmiany. To co będzie, to jakiś miskant chiński. Ostrzegam przed kupowaniem takich niespodzianek.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”