Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pozia
200p
200p
Posty: 334
Od: 28 lut 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (strefa klimatyczna 7a)

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Nie jest za późno, niektóre nasiona wysiewa w kwietniu czy maju. Najwyżej te "spóźnione" będą później kwitły
Awatar użytkownika
illonka
500p
500p
Posty: 717
Od: 25 mar 2011, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Dziękuje za odpowiedż, pędzę zatem po zakupy :D
Awatar użytkownika
pozia
200p
200p
Posty: 334
Od: 28 lut 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (strefa klimatyczna 7a)

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Jak będziesz wybierać nasiona to zwórć uwagę na to co jest z 2 strony opakownaia. Powinna być informacje kiedy i jak siac nasiona (do gruntu czy do doniczki a potem pikowanie). Zazwyczaj też są podane "widełki" owego siewu :)
Awatar użytkownika
illonka
500p
500p
Posty: 717
Od: 25 mar 2011, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Zrobiłam tak jak mówiłaś i dzis będe siać :D
Rzeczywiście był spory wybór kwiatów i ziół, które jeszcze mozna wysiać, zobaczymy co z tego wyjdzie, ilość zakupionych nasion jest imponująca :wink:
Awatar użytkownika
pozia
200p
200p
Posty: 334
Od: 28 lut 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (strefa klimatyczna 7a)

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Bardzo się cieszę, że zakupy się udały. Teraz tylko czekać na wzrost a potem kwitnienie :) ;:138
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Illonko , niezależnie od zakupionych nasion ( doświadczenia dobrze zdobywać samemu) radze Ci kupić nieco gotowych sadzonek.To znacznie łatwiejsze dla nowicjuszy.Wyprowadzenie w warunkach domowych jednorocznych roślin balkonowych nie jest wcale takie proste i łatwe jak pisze na opakowaniu. A i czasu jest już niewiele.W naszym klimacie sezon jest dość krótki i lepiej mieć kwitnące kwiaty od maja niż od końca prawie lipca kiedy to zaczną kwitnąć posiane rosliny.Musisz wiedzieć, że mija co najmniej 3 miesiące( w odp.warunkach) od siewu do zakwitnięcia.Petunie, werbeny itp. trzeba siać już na pocz. lutego, a przed posadzeniem najtrudniejsze jest odpowiednie zahartowanie, bo delikatne roślinki łatwo pali słońce i szarpie wiatr.Następuje wtedy nieodwracalne zahamowanie wzrostu i klapa. Tak, że eksperymentuj sobie, ale jak nie chcesz zostać bez kwiatów to radze na początek kupić parę gotowych sadzonek :wink:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

sellima rację.Według mnie to trochę za póżno na wysiew petunii i pelargonii.Zawiozłam w sobotę skrzynki do mojego ogrodnika ,który co roku mi je nasadza pelargoniami.Poszłam zobaczyc jak mu maluchy rosną i...powiem ,ze są już dość sporej wielkości.Na dniach będa już pikowane do skrzynek.Odbiór po 15stym maja.Nie wiem czy jest sens teraz siać,Przemysl to dobrze,a jak już sie zdecudujesz to tak jak selli radziła...dokup gotwe.Te wysiane oprócz tego ,że mogą zmarnieć ,po prostu nie zdążą sie rozrosnąć tak bujnie do pierwszych przymrozków,które zdarzają sie pzrecież nawet w pażdzierniku.
Awatar użytkownika
illonka
500p
500p
Posty: 717
Od: 25 mar 2011, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Oczywiście zamierzam kupic gotowe sadzonki (również). Jestem ambitna, ale bez przesady.. :wink:
Poeksperymentowac chciałam z nasionami ziół, werbeny, nagietkówi, maciejki.. Natomiast do skrzynek niesmiertelne pelargonie :) Chcę też posadzić begonie, różę miniaturkę, może fuksje. Marzy mi sie clematis, ale boje się, że nie będzi mi rósł na gorącym balkonie, wyczytałam gdzieś, że korzenie lubi miec w chłodzie.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Tez marzy mi się clematis na balkonie ,ale tak samo jak Ty waham się .Balkon mam bardzo gorący,wyłożony płytkami(ściany)i gresem na podłodze ,a to jak sie nagrzeje to..... :shock: jajca idzie smażyć :;230
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Proszę o podpowiedź jakiejś sprawdzonej kompozycji z pelergoniami stojącymi???
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Dwie, trzy pelargonie w różnych kolorach już tworzą udaną kompozycję - tak mi się wydaje.
Poza tym pelargonia + lobelia, pelargonia + uczep, pelargonia + smagliczki....
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Lobelia się nie nadaje miałam i padły szybko dlatego, że one piją jak smoki a pelargoenie nie potrzebują tak dużo wody. Hmm reszty niekojarzę, muszę poczytać :)
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Popatrz na tą galerię kompozycji balkonowych - może coś Ci się spodoba ;:108

http://www.magazyndomowy.pl/kwiaty-balk ... cie/14783/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”