Groszek pachnący ( Lathyrus odoratus )wymagania,uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8490
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek pachnący

Post »

O rany! Nie mam zamiaru namawiać Cię, Justysiu, na przechowywanie beczki z gnojówką w mieszkaniu :twisted: .
Użyjesz tego nawozu, który uznasz za stosowny :uszy .
Awatar użytkownika
bonia244
1000p
1000p
Posty: 1151
Od: 19 lis 2010, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Groszek pachnący

Post »

Tak ładnie na dworze więc jutro zamierzam posiać groszek :wink: Myślicie że nic mu nie będzie?
Awatar użytkownika
Yoostysia
200p
200p
Posty: 244
Od: 12 lut 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Groszek pachnący

Post »

Ja właśnie posiałam po jednym ziarenku do jajecznych skorupek ;:216 Użyłam Vitahumu do kwiatów i warzyw (piszą "ziemia uniwersalna pH 6,5-7,5 polecana szczególnie do produkcji rozsad kwiatów i warzyw oraz do przesadzania roślin nie wymagających specjalnych warunków glebowych"). Podlałam, postawiłam na oknie.

Teraz czekam niecierpliwie aż wyściubią noski i urosną ociupinkę, po czym do ogródka z nimi ;:138

Czy tej ziemi mogę użyć do korytek (bo zdecydowałam się też od góry, z parapetu, tworzyć pachnącą ścianę), czy przydałoby się może coś wyjątkowego dla wyjątkowych kwiatków? Oczywiście Folorovit jest na stanie, a zapewne i już niedługo obornik granulowany ;:165
regulamin
Awatar użytkownika
bonia244
1000p
1000p
Posty: 1151
Od: 19 lis 2010, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Groszek pachnący

Post »

Ja chciałbym od razu do gruntu nie mam miejsca na parapetach :wink: i tak właśnie się zastanawiam czy nie będzie za wcześnie ;:224
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8490
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek pachnący

Post »

Boniu, nic mu nie będzie - możesz śmiało siać. Zawsze siałam, jak tylko ziemia odmarzła, a teraz już robią to same :heja .
Tzn. kilka krzaczków nie uszczykuję i tak się rozsieją, że jedyną moją pracą jest przerwać siewki, żeby nie miały za ciasno.


Justysiu , może być każde uniwersalne podłoże... ale najpierw na dno korytek (z otworami :idea: ), nasyp drenażu .
Nawożenie rozpocznij dopiero jak roślinki dobrze przyjmą się w ogródku, uważając żeby nie przedobrzyć.
Nadmiarem łatwo zaszkodzić :? .

Powodzenia :uszy
Awatar użytkownika
Yoostysia
200p
200p
Posty: 244
Od: 12 lut 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Groszek pachnący

Post »

Tak tak, mam w korytkach otwory - razem z tatą wierciliśmy w zeszłym roku dla tunbergi ;:128 Kupię w markecie kamyczki i wysypię dno. Nie pamiętam, czy w lecie miałam właśnie tą samą ziemię, w każdym razie zauważyłam, ze "odbija" ona od korytka i szybko się zbija, nie przepuszczając wody ;:188

Aaa, i jeszcze jedno pytanko: czy w jajkach też powinny być dziurki...? Na chłopski rozum raczej nie, skoro później mają służyć jako naturalny nawóz ;:183
regulamin
Awatar użytkownika
bonia244
1000p
1000p
Posty: 1151
Od: 19 lis 2010, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Groszek pachnący

Post »

Aniudzięki wielkie jutro zatem zabieram się za sianie :heja
Awatar użytkownika
Yoostysia
200p
200p
Posty: 244
Od: 12 lut 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Groszek pachnący

Post »

Czy jako drenaż do doniczek mogę zastosować keramzyt? Wczoraj wpadł mi w oko, nic innego nie widziałam ;:129
regulamin
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek pachnący

Post »

Jak tam wasze groszki?

Ja wysiałam pare do małych torfowych doniczek na parapecie - mają już po kilka centymetrów i listki! wsadziłam im do towarzystwa patyki od szaszłyków ale na razie groszki nie chcą ich oplatać ....
Awatar użytkownika
Yoostysia
200p
200p
Posty: 244
Od: 12 lut 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Groszek pachnący

Post »

U mnie na razie nihil novi ;:169 Ze skorupek nic się jeszcze nie wykluło. No właśnie, po ilu dniach powinno coś się pokazać?

Wczoraj wystawiłam też korytka na parapet na zewnątrz, a dziś taaaaaaaki śnieg u nas padał ;:224 Co prawda przeraźliwie zimno nie jest, ale pewnie troszkę ta temperatura przystopuje kiełkowanie...
regulamin
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8490
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek pachnący

Post »

Keramzyt jak najbardziej wskazany, Justysiu, a na roślinki musisz cierpliwie poczekać ...
Dobrze myślisz, w wyższej temperaturze wzejdą szybciej :uszy .
Skorupki przy przesadzaniu i tak popękają, więc się nie martw o dziurki :D .

Lemurkiewicz - jak podrosną, nad drugą ew. trzecią parą liści właściwych , uszczknij czubek .
Rozkrzewią się i wytworzą tzw.wąsy, którymi przyczepią się do patyków.

Ps Zawsze mile widziane zdjęcia ... ;:108
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek pachnący

Post »

Aniu, dziękuję za radę :) tak zrobię! a potem udokumentuję te cuda na zdjęciach :heja

na szczęście groszki szybko rosną :)
dawidbanan
---
Posty: 7567
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Groszek pachnący

Post »

Ja w tym roku posieję wzdłuż ogrodzenia(przeszło 20m) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”