Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Dokładnie, została przechłodzona, ale ona odbije więc nie masz czym się martwić, przykryj ją agrowłókniną i będzie dobrze.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Eryk-kun
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Witam. Moje pomidorki zaczęły usychać, mimo podlewania. Zaczyna się od liścieni, ale podsychają już nawet liście właściwe.

Obrazek

Obrazek

Na razie są posadzone w małych kubeczkach (wcześniej w krążkach torfowych, które widać wystające z podłoża).
"To, że nie mogę zmienić wszystkiego, nie oznacza, że nie powinienem próbować zmienić czegokolwiek".
fox_mulder2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 lut 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Dzisiaj z nudów zrobiłem drugą "szklarnię" a raczej foliarię :) mam nadzieję, że sałata w nich urośnie :)

Obrazek


A to moja pierwsza "szklarnia" z pudełka po butach :) ...

Obrazek

... oraz jej zawartość :)

Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

babcia360 pisze:Aby zaoszczędzić miejsca i aby ogórki nie rozłaziły się za daleko,robię im ,,zapory'' z siatki.Wspinają się po niej-a ja mam ułatwiony zbiór.Nie depcze i nie muszę tak bardzo się schylać.Oczywiści posieję Tesse .Życzę prawdziwej wiosny-babcia
Ja w tym roku na ogórki wypróbuje konstrukcję Gieni, będą się wspinały na kratkach bambusowych,
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... a#p1979268
Pozdrawaim
Asia
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Eryk-kun a czy one nie mają za mokro? mają pojemniki otworki na dole? może nawoziłeś je jakimś środkiem.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Eryk-kun
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Za mokro raczej nie mają, ponieważ przesadziłem je dopiero wczoraj i podłoże jeszcze nie przeschło. Otworki są. Podlewałem tylko biohumusem, gdy były jeszcze w krążkach torfowych, które nie miały nawozów.
"To, że nie mogę zmienić wszystkiego, nie oznacza, że nie powinienem próbować zmienić czegokolwiek".
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Miałam podobny problem w ubiegłym roku z niektórymi siewkami a podlewałam je właśnie biohumusem tylko moje były większe, stad było moje pytanie czy czymkolwiek zasilałeś, więc jeśli nie są przelane to byłabym o nie spokojna,liścienie i tak zawsze gubią, nie zasilaj je już niczym ale jeszcze poczekaj aż ktoś mądrzejszy się wypowie.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
elzunia70
100p
100p
Posty: 157
Od: 18 mar 2011, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Pelasia pisze::wit Lilu ,wysiane w kwietniu, w połowie kwietnia,wysadza się do gruntu w połowie maja,po Zimnej Zosi...plony :shock: Chyba w sierpniu??? Jak się mylę to poproszę o sprostowanie(Nie pamiętam ;:224 kiedy zaczęłam jeść swoje cukinie :D )
Pozdrawaim
Asia
Esmeralda pisze:Siane u mnie do gruntu ok. połowy maja, dały pierwsze cukinie po 20tym lipca, a potem już było więcej i więcej :D

Dziewczyny ;:79 serdeczne dzięki zapisałam sobie
w nowo założonym pamiętniku ogrodniczki ;:216
nigdy jeszcze żadnego nie udało mi się prowadzić dłużej
niż tydzień, no może z tym jednak się uda inaczej przepadnę
gosiakmala pisze:
hej Ela :wit . A w której Ty części Białegostoku mieszkasz, że już wyciewasz do gruntu? bo u mnie jeszcze ziemia zmarznięta...
A hojjjj Gosiu :-P
ja mieszkam niedaleko ul.Plażowej i u mnie ziemia na głębokość szpadla już tydzień temu dała się przekopać
a że w tym roku nie mogę usiedzieć w domu to sobie pomyślałam ze rzodkiewkom i rukoli więcej nie trzeba
no i nie czekając długo tak tez zrobiłam
a poootem przyszły mrozy :twisted:
Przesadziłam moje cukinie zobaczę co z nich będzie :?
bo niestety korzonki miały mocno splątane i siłą rzeczy musiałam je trochę po uszkadzać te które będę siać do gruntu to już każde nasionko do oddzielnego pojemniczka
i tak radze wszystkim takim jak ja żółtodziobom :D
pozdrawiam
elżunia
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Eryk-kun najwyrazniej widać na powierzchni ziemi pleśń co świadczy, że podłoże było przelewane. Nie rozumie, po co w tej fazie wzrostu było zmieniac doniczkę ?. Nie należy roślin w fazie siewek podlewać żadnymi wynalazkami. To taka sama sytuacja , jak gdyby niemowlęciu po urodzeniu od razu podać schabowego z kapustą.

Pozdrawiam

PS W liścieniach jest zapas składników pokarmowych pochodzących z nasiona.
gdy były jeszcze w krążkach torfowych, które nie miały nawozów.
Na głodne to one nie wyglądają, sądząc po wyglądzie łodyg i liści.
PKasia
200p
200p
Posty: 266
Od: 7 lut 2011, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Witam!
Elu ja sieję cukinię jak ogórki po dwa do trzy nasionka do jednego pojemniczka lub jednej komory wielodoniczki (większy rozmiar) i nigdy nie pikuje ani nie rozdzielam (dyniowate raczej nie lubią przesadzania) mam zapas jak jedno nasionko nie wykiełkuje to zostają jeszcze dwa albo jedno, lecz szczerze to raczej przewagą mam trzy sadzonki w jednym miejscu i tak całość wysadzam do gruntu, oszczędzam miejsce bo na jednym kawałku mam trzy roślinki i potrójne zbiory. Jak mam za duży busz liści to zbędne obcinam.
Papcio
50p
50p
Posty: 82
Od: 10 maja 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

A ja zrobiłem coś takiego na ogórki:
Obrazek
Obrazek Obrazek

W ubiegłym roku na balkonie nie wiem skąd (nie sadziliśmy, same urosły) miałem pomidory:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Zielonym do góry!
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2232
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

PKasia i później zostawiasz najdorodniejszą sztukę czy wszystkie trzy wysadzasz jako jedną sztukę?? Wczoraj wysiałam cukinię, ale po 1 nasionku do doniczki z nadzieją, że wzejdą w 100%:).
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011

Post »

Siejecie już cukinie, nie za wcześnie trochę ? :wink:
pozdrawiam, Anita
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”