Męczennica,Passiflora - cz.1 uprawa,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6413
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Passiflora

Post »

Ja uważam,że passi może zakwitnąć w tym roku jak najbardziej.
dawidbanan
---
Posty: 7567
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Passiflora

Post »

mely, bo tu kiedyś pisałem o mojej passi, i tam.

Saro, oby zakwitło, a jak nie to poczekam :wink:
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Passiflora

Post »

Mely, będziesz miała jakieś ścinki w tym sezonie?
Nie chce mi ruszyć Konstancja Elliot od Ciebie. Zrzuciła wszystkie listki zimą, łodyga zielona a pędów brak. Biorę ją na przetrzymanie. Może ruszy, ale na wszelki wypadek pytam ;-)

Bardzo ładnie przezimowała za to alata, a suberrosę traktuję jak pokojową, więc całą zimę ma przyrosty.
agnieszka7855
50p
50p
Posty: 52
Od: 21 paź 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Passiflora

Post »

Ja mam męczennicę czerwoną. Czy teraz jest dobra pora na jej przycięcie. Zimą mi trochę zmarniała, bo trzymałam ją w pracy. Boję się, że nie będzie mi w tym roku kwitła, bo cały czas stała w pomieszczeniu, gdzie było ciepło :-)
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Passiflora

Post »

Moja wygląda tak....

Obrazek
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Passiflora

Post »

Igor moje dwie straciły dosłownie wszystkie i po przeniesieniu do pokoju obie zaczęły puszczać nowe :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

pEtr na pewno ale jakie to zobaczymy, póki co te na parapecie wszystkie się ze sobą splątały :;230 , jak jest zielona to dobrze znaczy że nie padła możesz ją już przenieść w cieplejsze miejsce ale zdala od kaloryfera - powinna ruszyć. U mnie alata straciła prawie cały główny pęd ale puszcza przy ziemi kilka naraz, suberosa podobnie jak u Ciebie :)

agnieszka7855 jeszcze nie, chyba że pędy które chcesz uciąć są całkiem suche - jeszcze jest czas - przyciąć szybko to nie problem ale potem żeby odrosło trzeba czasu, a to że stała w cieple to dobrze bo czerwona jak ją określasz (zakładam że mówisz o alacie albo quadranqularis) jest ciepłolubna :) co do odmian to pytaj bliżej maja- czerwca :)

Igor944 to że nie ma liści o niczym nie świadczy jeśli nie jest sucha na wiór to może puści z łodygi albo od korzenia, możesz ją przenieść w cieplejsze miejsce :)

Józef piękna!
pozdrawiam, Gosiek
agnieszka7855
50p
50p
Posty: 52
Od: 21 paź 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Passiflora

Post »

Dziękuję za odpowiedź :-) Moja to chyba alata, ale do końca nie wiem, bo kupiłam ją na allegro i sprzedający okazał się taki sobie, nie do końca sprzedał to co obiecał, ale czasami tak bywa. Ma duże liście w kształcie serca. Kupiłam ją w tamtym roku późną jesienią. Na jednym pędzie miała 2 malutkie pąki. Jeden pąk usechł zimą, a drugi jest i troszkę podrósł. Może mi zakwitnie :-)
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Meva
200p
200p
Posty: 440
Od: 11 lut 2010, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Passiflora

Post »

Witajcie - jeszcze mnie chyba w tym wątku nie było, choć przerobiłam cały... Ufff! :heja

Ja swojego stworka- jeszcze w pąkach, wyniosłam przy pierwszych przymrozkach do ciemnego i nieogrzewanego garażu. Pierwsze delikatne podlewanie zrobiłam końcem stycznia. Na początku marca wniosłam do domku - obcięłam suche gałęzie, skróciłam niepotrzebne - i jakież dziś było moje zdziwienie, jak zobaczyłam pierwsze pąki wśród maleńkich zaczątków listków. :shock:
Tak, że moze na Wielkanoc doczekam się kwiatów ;)

Tak wyglądała w zeszłe lato:

ObrazekObrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1007
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Passiflora

Post »

:wit
W niedziele zakupiłam sobie Passiflorę Męczennice.A dziś wywrócił mi ją wiatr i złamał mi sie czubeczek z 3 cm odpadło.Czy ona wypuści odgałęziania??Jak to będzie wyglądać.Jakiegoś pecha mam. ;:223
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Passiflora

Post »

Spokojnie... :D
Nic złego się nie stało.
To tak jak byś wykonała wiosenne cięcie pielęgnacyjne lub cięcie w celu rozkrzewienia.
Ustaw ją jednak w zacisznym ,bardzo słonecznym miejscu i zacznij dobrze podlewać.
Przesadziłaś ją do większej donicy?
Jeśli nie to zrób to jeszcze teraz i po upływie 7-10 dni zacznij stosować nawóz .
Ja na start daje taki z dużą zawartością azotu a każde następne podlanie
już z nawozem dla roślin kwitnących ...
Przygotuj podpórkę dla niej i czekaj na kwiaty ,powodzenia :wit
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1007
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Passiflora

Post »

Dziękuje KaRO
Tylko mam maleńki problem bo mam tylko ziemie do siewek z naturalnym nawozem.Czy taka tez może sie nadawać?Z nawozów mam 2 nawozy do storczyków,zielonych kwiatów,Biohumus i do kwitnących doniczkowych.Czy któryś nawozów sie nadaje?
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
ninad
200p
200p
Posty: 498
Od: 10 mar 2010, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Passiflora

Post »

Moja passi szaleje :heja , puściłam jej pędy do góry i już mają ok 4 m długie i kwitnie :D
Obrazek
Pozdrawiam ;:3
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”