Szaleństwa z nasionkami

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

:D A pierwiosnki po przekwitnięciu wysadzałam do ogrodu do ziemi. W następnym roku zakwitały. Już nie takie duże,rasowe ale zawsze coś.
Powiedzcie mi proszę, może ktoś siał dimorfotekę? Ile mniej więcej ona ma wschodzić? I może są jakieś specjalne warunki potrzebne do jej wzrostu? Siałam już trzy razy, z dwóch paczek i nic.....
Podobnie z osteosprmum. Z dwóch paczek mam tylko 5 roślinek. Te są już ładne, przepikowane, ale chyba trochę mało???
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Dimorfoteke siałem rok temu i pięknie mi wschodziła, w tym roku jakiś pech i chyba żadna nie wzeszła;/ Wydaje mi się, że trzeba ją bardzo mało okryć ziemią. Natomiast osteospermum w tym roku sobie totalnie odpuściłem. Na 4 paczki nasion kupionych rok temu w lidlu, nie wzeszło dosłownie ani jedno, więc myślę że i tak masz powody do radości:) Natomiast dimorfoteka bardzo ładnie i szybko kwitnie, więc myślę że nic nie stoi na przeszkodzie spróbować siać ją jeszcze raz, nawet już w maju czy jeszcze w kwietniu. Jest bardzo ładna i myślę że warto ją wyhodować, to moja żółta i pomarańczowa sprzed roku:

Obrazek
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Oki.... raz kozie.... posiałam jeszcze raz i znowu mam nadzieję :) Ponieważ powyciągałam pogniłe nasionka, tym razem włożyłam je w wilgotną ziemię i nie podlewałam. Może miały za makro?? Z osteospermum zrezygnowałam bo w okolicy nie ma nasionek. Poprzednie kupiłam 30km od domu i nie będę specjalnie po nie jechać. Teraz tylko trzymać kciuki, bo jak nie wyjdzie to chyba się zniechęcę.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

glohal ,nie możesz , bo popełnisz grzech zaniechania :;230 :;230 :;230

W wojsku mówili : Nie ma rzeczy niemożliwych , są tylko trudne i bardzo trudne :wink: Trzymamy kciuki :uszy :uszy :uszy
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

U mnie wreszcie - po 3 tygodniach, wzeszedł dziwaczek. Wschodzą cynie ładnie, pierwsze aksamitki będę pikował, ponadto wzeszła tujałka, wenidium, dalie karłowe i wiele innych:) A w tym tygodniu na południu polski znowu ciepełko i słoneczko, więc tylko siać, siać, siać:)
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Moje pierwiosnki mają mnie w nosie :evil:
A czy astry można siać bezpośrednio do gruntu? I kiedy?
Pozdrawiam - BabajAGA
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

O właśnie... dziwaczek. Dzisiaj natknęłam się w sklepie na różnokolorowego w prążki. No i oczywiście...... kupiłam. Wsiałam... i dobrze wiedzieć ile teraz mam czasu nim wzejdą :lol:
Astry można od razu do gruntu. Koniec kwietnia, początek maja. Trzeba tak wycyrklować, żeby wzeszły po majowych przymrozkach.
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Jeśli masz świeże nasionka to dużo, dużo szybciej niż u mnie. Ja miałem nasionka vilmorin, ale były aż z 2008 roku czyli miały aż trzy lata, ale na 6 nasionek, 6 wzeszło, co prawda po 3 tygodniach, ale wzeszły:)
x -C - m

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Dziwaczki schodzą bardzo szybko-jeśli namoczymy w letniej wodzie na co najmniej 2-3 godziny to wschody w dobrych warunkach pojawiają się już po 5 dniach. Ja wykopywałem jesienią korzenie dziwaczków i przechowywałem przysypane torfem w piwnicy-każdej wiosny sadziłem do doniczek a potem do gruntu. Co roku były większe.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Trzy tygodnie czekania na dziwaczka, mówicie? Ja właśnie trzy tygodnie temu posiałem na balkonie i nie wzeszło mi absolutnie nic... I chyba sobie dzisiaj dosieję...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Moje białe aksamitki mają się doskonale, mają coraz więcej liści
i pomału juz ich czas na rozsadzenie, a w środe wysiałam w altance jeszcze 4 inne odmiany,
juz nie mogę się ich doczekać.

Wysiałam także lwią paszczę niską i wysoką- matko jakie to są kruszynki :roll: - jak to pikować ;:223
aksamitka czy cynia to przy nich są big roślinki :;230

a propos cynii to też mam wysiane już 3 odmiany - pięknie wzeszły ;:138
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

A czy ktoś może wysiał Limnantes i Len wielkokwiatowy?? Macie jakieś doświadczenia?
Posiałam je dopiero wczoraj i zastanawiam się kiedy coś z tego będzie...

Z posianych dotychczas nasionek problemy sprawia uczep i aster chiński karłowy. Ten ostatni w ogóle nie wykiełkował, nie wiem co może być przyczyną? :roll:

A propos cynii -moje rosną jak głupie :tan
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Niestety nie wysiewałem nigdy tych roślinek, więc nie mogę Ci pomóc, ale na pewno ktoś kto siał, się wypowie:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”