Szaleństwa z nasionkami

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12425
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

@ Lemurkiewicz ? no to witaj w klubie. Mój aster chiński karłowy też sobie radośnie zgnił w glebie zamiast wykiełkować. Wczoraj powtórzyłem siew, widząc, że nic nie rośnie od trzech tygodni, a czas kiełkowania to rzekomo 8-10 dni.

Zresztą większość roślin wczoraj podosiewałem ? bo nawet te, które jako-tako powschodziły, zazwyczaj nie wzeszły we wszystkich dołkach, w których je siałem...

Pozdrawiam!
LOKI
Adrian
200p
200p
Posty: 488
Od: 31 mar 2009, o 15:05
Lokalizacja: Poznań

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

2 dni temu wysiałem aksamitkę i już wykiełkowała na kilka mm - jestem zszokowany ;:138
(na resztę pewnie z 1-2 tygodnie trzeba poczekać)
jak wysiałem do plastikowych pojemniczków i spryskałem, to przykryłem folią /szklarenka, bo ciepłe pomieszczenie 20-22 C/, tylko że dziś pojawiła się pleśń /usunięta/ - trzeba odkrywać co jakiś czas, czy lepiej bez folii? /ale wtedy szybko mi będzie przesychać podłoże/
Awatar użytkownika
aggie
50p
50p
Posty: 69
Od: 28 lis 2010, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Preston UK

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

ja niczym nie przykrywalam, tylko pilnuje zeby podloze caly czas bylo wilgotne, minely 2 tygodnie jak posialam aksamitke i ma juz ponad centymetr! :heja buhaha jaka radosc :;230
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Loki - ja wysiałam drugi raz i dalej nic. Wygrzebałam na próbę jedno nasionko - i nawet nie zgniło ani nic takiego, po prostu nie wykiełkowało. Wysterowali nas z tymi astrami :evil: Może w weekend kupię nasionka innej firmy i spróbuję jeszcze raz zawalczyć.

A co do aksamitek - moje też wzeszły szybko ale czekam i czekam i jakoś nie są skłonne wypuszczać dalej listków, stanęły w rozwoju :(
Na wszelki wypadek posiałam jeszcze innych aksamitek - w sumie 4 rodzaje :D
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12425
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

@ Lemurkiewicz ? no a ja jak siałem drugi raz, to zaobserwowałem, że część nasion zgniła, a część wyglądała tak jak mówisz ? czyli bez zmian, bez gnicia, ale też i bez oznak kiełkowania...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
aggie
50p
50p
Posty: 69
Od: 28 lis 2010, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Preston UK

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

po mniej-wiecej jakim czasie pikujecie aksamitke?
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Ja przepikowałam swoje dziś - po około 3,5 tygodnia. Zostały jeszcze tylko białe ale te były wsadzone później. Co prawda w torebce było tylko 6 nasionek ale wszystkie ładnie i równo wzeszły
Paulina
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

a mi dzisiaj wykiełkowała godecja i maciejka :tan
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Witajcie,
posiałam goździki pierzaste. Siewki mają teraz, po ok. 10 dniach 1-1,5 cm. Kiedy je pikować? I jak to się robi? Palcami, pęsetą?
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Lemurkiewicz pisze:a mi dzisiaj wykiełkowała godecja i maciejka :tan
Lemurkiewicz a masz doswiadczenia z godecją. Tez zamierzam wysiac, ale czytałam, że ona nie znosi przesadzania więc najlepiej odrazu do gruntu. Więc cierpliwie czekam. A gdzie siałaś swoją?
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Justka - ja nie mam doświadczenia ani z godecją ani z niczym innym - w tym roku debiutuję jako ogrodnik :D
Wyczytałam, że godecja nie znosi przesadzania, więc wysiałam ją do doniczki, która docelowo stanie na balkonie. W tej samej doniczce mam już 4 całkiem spore groszki pachnące i mam nadzieję, że te dwie roślinki będą się ładnie komponowały :tan
A co z tego wyniknie to się okaże za parę tygodni ...
Awatar użytkownika
Mirage
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 sie 2010, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Witajcie, poraz pierwszy w życiu samodzielnie zajmuję się ogródkiem i cały czas poszerzam wiedzę w tym temacie. Kiedy mam wysiewać maciejkę oraz macierzankę do gruntu? A może lepiej najpierw wysiać je w doniczkach?
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: szaleństwa z nasionkami

Post »

Na opakowaniu powinno pisać kiedy wysiewać nasiona i jeżeli nie jest napisane o siewie na rozsadniku, wysadzaniu na miejsce stałe, czy pikowaniu, a termin siewu to wiosna, to znaczy, że można siać wprost do gruntu.
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”