Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Witajcie!

Wiosna prawdopodobnie na dobre zagościła w naszych progach! Ej, ta szalona wróżka... ;:167 Od razu chce się żyć!

Dalu, bardzo sięcieszę, że zdecydowałaś się na derenia kousa, to naprawdę piękność, będę mu kibicować :-)

Gorzatko, Taro, Ave, dla Was moje skromne krokuski :-) Trochę ich nasadziłam ubiegłej jesieni, jeszcze nie wszystkie zdążyły zakwitnąć - ale do weekendu, kto wie...

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Następne w kolejce, z tego, co widzę, śnieżniki i chyba śniezyce :-)

Bardzo mało czasu mam teraz, bo codziennie chodzę na zabiegi na rękę - powiedziałabym, że troszkę pomagają, ale na efekt końcowy trzeba będzie poczekać...w każdym razie, wczoraj zabrałam sie za porządkowanie ogródeczka. W szczególności poodkrywałam róze, bo już im się puszczają pędy, no i cóż...najgorzej przezimowały Westerland, graham Thomas i Clair Renaissance ;-( te dwie ostatnie zyją, co do Westerlanda niestety, pewności nie mam :-( Z rabatówkami róznie, ale generalnie i tak je ścinam, więc wszystko jedno. Ale jeśli chodzi o angielki, to palma pierwszeństwa należy się Mary Rose. To niesłychane, jak taka delikatna dama potrafi przetrwać zimę!
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Piękne krokusiki ;:136
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Moja Mary Rose tez jakby nie zauważyła zimy, do Clair aż boję się zagladnąć,
bo to, co widoczne nad kopcem całkiem czarne.
Ładna kępka przebiśniegów, krokusy w grupach posadzone - super,
jak się do nich nornice nie dobiorą, to za rok będzie cały łan :wink:
Po ubiegłej zimie zniknęły mi prawie wszystkie krokusy z południowej rabatki,
zostały tylko dziury w ziemi i korytarze, na kolejne zimowanie cebulowych lepiej się przygotowałam.
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Aga, śliczną wiosnę już masz ;:138

Moje róże też w większości w opłakanym stanie.
Graham i Westerland podobnie, jak u Ciebie.
Za to Louise Odier, jakby nie zauważyła mrozów i śniegu.
:wit
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Witaj 100krotko :wit
Piękne te bratki. U mnie same się wysiewają i na klombie mam ich mnóstwo. Muszę tylko poprzesadzać. Krokusy też piękne masz. A te białe kielichy kwiatów, czy to śnieżyce?
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Hmmm, moje "katy" też całe czarne - ciekawe czy to będzie ich właściwość... po zimie przycinanie przy ziemi... :evil: Zresztą inne tez nie lepsze... co ciekawe nieźle przezimowały, zdawałoby się, delikatniejsze rózyce... pnące - zieloniutkie, pienne - OK :shock: , Berolina, Warwick Castle w niezłej kondycji...i Felicia też... i hortensja dębolistna też (chociaz to nie róża :;230 )
Ja będę odgarniać kopczyki w ten weekend - to zobaczę "nagą prawdę"...
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16115
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Ale jaka trawka u ciebie zieloniutka. Zupełnie jak nie po zimie. Aż tryska świeżością. No i krokusiki na jej tle wyglądają wyjątkowo urodziwie.
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Dzień dobry!
Dzisiaj wiosna chyba już pokazała, że się zdecydowała i zostaje ;:138 Piękny dzień. Cały dziań dzisiaj jednak pracowałam z domu, więc niespecjalnie się nacieszyłam ogródkiem, no a teraz zaczęło padać...ale to dobrze, bo naprawdę jest sucho. A jak troszkę popada, to jutro posieję do gruntu chabry i kosmosy - im przymrozki niestraszne.

Tak wygląda mój prawie uporządkowany po zimie ogródek:

Obrazek

Jeszcze mało kolorków i zieleni, tylko w pojedynczych miejscach...

Obrazek Obrazek

Wandziu, ja mam chyba najbardziej zaniedbany trawnik na forum :-) Nie stosujemy przy nim żadnych zabiegów, nawet - wstyd się przyznać - z pleśnią pośniegową nie walczymy zbytnio...a aerację zapewnia nam kret :;230 W tym trawniku pełno zresztą mniszka i koniczyny, i coraz więcej stokrotek - no cóż, można powiedzieć, że jesteśmy eko :;230

Ave, z tym Katem to wstrzymaj sekator na razie...zresztą pojedziesz to zobaczysz. Ten mój zdaje się mieć kolor paskudny, ale chyba coś wypuszcza. Może on tak ma? W każdym razie z cięciem jeszcze poczekamy.

Stasiu, te białe to przebiśniegi. Śnieżyce...nie pamiętam, czy mam, zobaczymy ;-)

Krysiu, moja Louise też nietknięta - a była tylko lekko zakopczykowana. Fajna z niej babka, takich nam trzeba.

Elsi, u mnie chyba nornice krokusów nie biorą. Co do tulipanów zaś, to jesienią sadziłam je w koszyczkach i chyba to je ocaliło :-) Ale wiesz, nigdy, przenigdy nornice nie żarły u mnie tulipanów botanicznych.

Santio, to jeszcze może po małym :-)

Obrazek

I ponieważ nowy sezon się zaczyna, zapraszam do nowego wątku. Jest pod tym adresem.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

Kosodrzewiny to to, co tygryski lubią najbardziej ;) Piękne.
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

ja mam chyba najbardziej zaniedbany trawnik na forum Nie stosujemy przy nim żadnych zabiegów, nawet - wstyd się przyznać - z pleśnią pośniegową nie walczymy zbytnio...a aerację zapewnia nam kret W tym trawniku pełno zresztą mniszka i koniczyny, i coraz więcej stokrotek
Stokrociu....TY nie widziałaś mojego :!: ;:223 :;230
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozczochrany ogródek Stokrotki - 2010

Post »

grazynarosa22 pisze:
ja mam chyba najbardziej zaniedbany trawnik na forum Nie stosujemy przy nim żadnych zabiegów, nawet - wstyd się przyznać - z pleśnią pośniegową nie walczymy zbytnio...a aerację zapewnia nam kret W tym trawniku pełno zresztą mniszka i koniczyny, i coraz więcej stokrotek
Stokrociu....TY nie widziałaś mojego :!: ;:223 :;230
Albo trawnika moich rodziców. Trawa jest tam gościem. Perz, koniczyna, mech, stokrotki i wszelkie inne cuda. Akurat stokrotki mi nie przeszkadzają ;)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”