Lilie - uprawa Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Lilie - uprawa

Post »

noo i dawałam na dno cebulki, to nie wystarczy??? wiesz... pierwszy raz mam z nimi doczynienia jak i z innymi kwiatami wiec jeszcze trochu zielona jestem :;230
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Lilie - uprawa

Post »

Jeśli miałaś małe cebulki to może trochę za głęboko.A swoja drogą gdzie takie koszyczki dostałaś.Wejdź na mój wątek Ogród cz. II tam zamieściłam dzisiaj relacje z sadzenia lilii ,może Ci się na coś przyda.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Lilie - uprawa

Post »

Georginia- pamiętaj o otworach w wiadrach najlepiej wiertarką i wiertło 6mm.
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5106
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Lilie - uprawa

Post »

...mamuśku, jakie ilości :D , ja mam chyba 6 szt. W ogrodnika bawię się pierwszy raz w życiu hehe. Nawet nie wiem jakie mam te lilie, bo oczywiście moja inteligencja jest ogromna i po posadzeniu stwierdziłam, że chyba powinnam była zostawić opakowania żeby wiedzieć jakie mam odmiany, no ale już za późno było ;:223. Ja swoje lilijki posadziłam w doniczkach torfowych, nawet nie wiem czy jakieś gryzonie u mnie latają, bo mieszkam w tym miejscu dopiero od grudnia.
Chyba zostało mi obserwować wschodzące nosy ;:3
Awatar użytkownika
Giecikowa
200p
200p
Posty: 355
Od: 13 lut 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Lilie - uprawa

Post »

Georginia moje też już są takie duże. Tylko, że ja mam ledwo dwie sztuki, i tak jak moja poprzedniczka, oczywiście nie wiem jakie. Martwiłam się, że mi zmarnieją w tym garażu, chociaż wystawiam je na dwór przy ładnej pogodzie. Na jednej pojawiły się już pąki kwiatowe. Kiedy będę mogłą je już na stałe wystawić na dwór? Dopiero po zimnej Zośce? Już nawet myślałam o tym, żeby je zakopać w ziemi ( tak jak ktoś tutaj radził) w poziomie. Tylko boję się, żeby im nie zaszkodzić.
Pozdrawiam Dorota:)
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Lilie - uprawa

Post »

Georginia koszyczki kupowałam przez internet, napisze Ci na pw gdzie :) a jezeli chodzi o głebokosc... no to skoro mi powychodziły to chyba nie było dla nich az tak głeboko :D
lulka ja podobnie jak Ty zaczynam dopiero bawienie sie w ogrodnika..., zeszlej jesieni stwierdziłam ze nie będę sie bawic w pojedyncze zakupy kwiatkow, skoro NIC w tym ogrodzie nie było to te pojedyncze by w nim "zgineły".... no to zaszalałam z zakupami (na razie własnie lilie, tulipanki, krokusy i narcyzy) ;:224 teraz bedzie je widać :;230
Awatar użytkownika
ultraviolet
200p
200p
Posty: 310
Od: 1 kwie 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lilie - uprawa

Post »

Wyrzucanie opakowań po zakupionych roślinach zdarza się chyba wszystkim początkującym.
Sama tak zrobiłam i teraz nie wiem np. na 100% co to za lilia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5cf ... 68b08.html wydaje mi się , że jest to Llia L.O. Triumphator .
Teraz zbieram wszystkie opakowania w jedno pudełeczko :D .
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5106
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Lilie - uprawa

Post »

moje tulipanki niektóre, to już kwitną:-), ja też jak wariatka latam po sklepach ogrodniczych i kupuję różności, czytając wcześniej masę lektury florystycznej ;:132 co by mi nie wymarła połowa do następnego roku. Czasem informacje są rozbierzne, dlatego zaglądam na forum, bo co praktyka to praktyka i wiedza doświadczonych ogrodników :wit
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5106
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Lilie - uprawa

Post »

ultraviolet pisze:Wyrzucanie opakowań po zakupionych roślinach zdarza się chyba wszystkim początkującym.
Ultraviolet, ja to tylko mogę powiedzieć, że jest różowa :tan -też już zbieram wszystkie ulotki od moich roślinek
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Lilie - uprawa

Post »

A ja to już wpadłem w nałóg z tymi liliami bo nawet wczoraj byłem w ogrodniczym i musiałem kupić 3 szt ;:224
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Lilie - uprawa

Post »

A ja martwię się bo moje wsadzone do doniczek niedługo zawiążą już pączki Boje się że zakwitną w domu a chciałam je wsadzić do ogrodu po zimnej zośce
Paulina
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lilie - uprawa

Post »

ultraviolet pisze: teraz nie wiem np. na 100% co to za lilia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5cf ... 68b08.html wydaje mi się , że jest to Llia L.O. Triumphator .
Ta lilia to raczej LO Bellsong.Porównaj je.
http://www.swiatcebul.pl/cat-pol-121455 ... ntal-.html

Gdy miałem niewiele lilii , pamiętałem nazwy. Teraz dobiłem do setki odmian. Moja pamięć tylu nie zaszufladkuje. :;230 :;230
Zbieranie opakowań polecam , ułatwia nowe zakupy.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3850
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lilie - uprawa

Post »

I dobrze Ci się wydaje , ultraviolet :D
Pozdrawiam,Małgorzata
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”