Pikowanie pomidorów cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

Już nie mogę doczekać się wysadzania, pomidory zresztą też, koniecznie juz im zwiększyć miejsca na korzenie, ale nie chce mi się na te parę dni przesadzać do większych doniczek.
U mnie jeszcze z soboty na niedzielę ma być przymrozek przy gruncie i to mnie wstrzymuje bo w przeciwnym razie sadziłabym do tunelu w sobotę-jutro. Pójdzie też kapusta pekińska do gruntu pod włókninę. Kapusta wczesna i kalafiory wysadzone jakieś 1,5 -2 tygodnie temu pod włókninę mają się całkiem dobrze chociaż w międzyczasie był przymrozek -3,7 *C.Szpinak również.
Awatar użytkownika
Judyta84
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 maja 2010, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie, Zambrów

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

Aga ja też mam ten sam problem tylko ja przywoziła ziemię z pola około 5 niewielkich przyczep żeby tam jakoś wejść a jak chodzę po ogródku obok foliaka to normalnie woda się wyciska z ziemi.
Pozdrawiam Judyta84
sprzedam, kupię, wymienię
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1328
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

oj ta woda :( wielu ludzi ma ten problem. Ale co tu się dziwić jak poziom wód gruntami miejscami podniósł się nawet o 1,5 m (tak napisali ostatnio w lokalnej gazecie)

Judyto to fajnie ze miałaś taką możliwość i nawiozłaś dobrej ziemi z pola.
Dobra ziemia kosztuje, a byle jaką to mi szkoda psuć tej co mam. To co wydumałam musi wystarczyć, na ten rok przynajmniej.

żeby nie było całkiem off topic ;)
moje pomidorki też przydałoby się do większych doniczek poprzesadzać..

czym może skutkować takie przetrzymywanie dużych sadzonek pomidorków w tych pojemniczkach rozsadowych?
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

Taka była ładna pogoda ;:3 , że wysadziłam do tunelu dziś. Przykryłam włókniną a teraz zapaliłam tam znicze, ma być 0*C. Nawet ładnie to wygląda ;:65 Rano zobaczymy czy był przymrozek.
Pomidory nr 138 od kozuli były najgrubsze, ładnie rosly jako sadzonki.
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

Suzana, moje drugą noc stały w doniczkach w tunelu, dla zabezpieczenia zrobiłam im na noc dodatkowy tunelik z agrowłókniny i zdał egzamin, bo u mnie w nocy był dzisiaj przymrozek. Jak wstałam rano był szron na truskawkach.. :evil:
Pomidorki maja się dobrze. :tan
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

W jakim stadium wsadzaliście pomidorasy do folii?
Miały już grona kwiatowe? Czy może kwitły?
Pozdrawiam, Monika
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

Moje miały grona kwiatowe- bez rozwiniętych kwiatów, kilka sadzonek jest co dopiero widać zalążki i jednocześnie mają cieńsze łodygi więc ich jeszcze zostawiłam w domu, zwłaszcza nr 14- megagroniasty od kozuli bo mi na nim zależy.
Dziś usłyszałam w TV, że mają przyjść przymrozki tylko nigdzie w prognozach nie widzę większych ochłodzeń a nie podali kiedy.

Ktoś tu pisał na forum, że do tunelu można sadzić z rozwiniętym kwiatkiem.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

Odmiany późniejsze można posadzić z kwiatami , ale odmiany bardzo wczesne mogą nie zdążyć wytworzyć systemu korzeniowego przed owocowaniem i to skutkuje znacznym obniżonym plonem .
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

Dzięki za odpowiedzi. Zapytałam, bo Kozula kiedyś o tym pisała http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3w#p775641
Ciekawa jestem jak macie wypraktykowane.
Pozdrawiam, Monika
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

ekopom pisze:Odmiany późniejsze można posadzić z kwiatami , ale odmiany bardzo wczesne mogą nie zdążyć wytworzyć systemu korzeniowego przed owocowaniem i to skutkuje znacznym obniżonym plonem .
Ekopomie, więc w jakiej fazie najlepiej sadzić? Jak jeszcze nie widać zalążków?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

Im wcześniej to lepiej, ale nie zawsze można posadzić w zimny tunel ,bo mogą zmarznąć, więc lepiej trochę przetrzymać niż stracić przez przymrozek. Dużo też zależy jaką odmianę mamy,jak pisała Kozula jaki typ wegetatywny ,czy generatywny( generatywny lepiej szybciej).
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2158
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

Jeśli macie wymęczone, cienkie rozsady, to je sadźcie bez przetrzymywania do kwitnienia. Opóźniamy sadzenie grubej, krępej rozsady. Dotyczy to tylko pomidorów pod osłonami. Znana odmiana która chce być sadzona w fazie kwitnienia, to Malinowy Henryka.

Pozdrowienia, kozula
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pikowanie pomidorów cz.2

Post »

To wygląda, że trochę pośpieszyłam się. Pewnie mi teraz będą rosły wegetatywnie :(
A odmiany dotychczas posadzone to VP1, Cornabel, malinowa zebra mix nr 138, San Marzano, malinowy okrągły nr 36, megagroniasty nr 14- 2szt.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”