Początki kolekcji -krótkie prezentacje /arch./

nuszka77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Storczyki "nuszki"

Post »

w niedziele byłam zmuszona jechać do castoramy i wiecie, co mnie tam zastało? wyprzedaż, mega wyprzedaż storczyków!!! ceny wahały się od 10 zł. za storczyki przekwitnięte do 23 za storczyki w marnym stanie, ale z dwoma pędami. zdecydowałam się na dwa po niecałe 20 zł, bo zachwyciły mnie z miejsca :) i tym sposobem moja kolekcja z dwóch wzrosła do czterech sztuk :)
a to moje dwa nowe nabytki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
magdaz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 paź 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

kilka kwitnących

Post »

witam! od jakiegoś czasu gościłam na forum jako gość, ale dzisiaj nadszedł dzień , że pochwalę się swoimi storczykami; zdjęcia które są zamieszczone to ponowne kwitnienia, więc podwójna radość to dla mnie Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
czekam na kwitnienia kolejnych- może niedługo zakwitnie pan MM i jeżeli koty nie zrzucą to dendrobium nobile;
mam też pytanie czy ktoś z Państwa ma jakieś doświadczenia z promenaea citrata ?
konopa78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 kwie 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nowa wita wszystkich!

Post »

Pozdrawiam i Witam

Na forum zaglądam od jakiegoś czasu, i pozazdrościłam uczestnikom wzajemnej opieki i rady jak sobie świadczą-to piękne!
storczyki u mnie 17 sztuk, dorosłe i młode rośliny to rodzaj rekompensaty za zjedzony przez ślimaki ogródek, kiedy to wiosna 2009 mój mąż wynagrodził łzy i kupił 3 pierwsze.I tak to szło;
nic ambitnego w mojej kolekcji bo szeroki dostęp to głownie hybrydy falenopsis, ich mieszka z nami 9:)
tego roku zaledwie zdołałam nabyć 5 maleńkich cattleya i tu kieruje ogromna prośbę do hodujących je osób- wdzięczna będę za porady pielęgnacyjne wszelkiego typu,bo w świetle tego co czytałam czeka mnie 3-5 lat nim wreszcie zakwitną, a ja chce je takimi zobaczyć:)

pozdrawiam wszystkich gorąco i zachęcam, piszcie co wiecie, nie ma lepszej wiedzy ponad praktyczna:)
sierota ze mnie i tyle:) jeszcze raz zatem: Obrazek Obrazek Obrazek było przedtem

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

tak jest obecnie:)

dziękuje
Magda
konopa78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 kwie 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa wita wszystkich!

Post »

Obrazek Obrazek

Obrazek

tak jest obecnie:)
konopa78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 kwie 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa wita wszystkich!

Post »

:wit dziękuje Wszystkim za tak bardzo miłe przyjecie...brakuje mi wiele żeby Wam Kochani dorównać,ale istotnie jak czytam co się tu dzieje to jak objawy chorobowe, które tu ma każdy, skądinąd jakże milej choroby!!! prawda?:)

zestaw,Kasiu to 2 dendrobia,Anna Green i standardowe białe,odratowane-na zbiorowym zdjęciu smarkaterii
falki- nie mam pojęcia jak te hybrydy maja na imię, może poza Flare Spots- bo tak jest opisana biała orchidea w nerwowe czerwone groszki w książce"orchids a practical handbook"Briana i Wilmy Rittershausenów,reszta to Laeliocattleya -Coastal Sunrise, nowy nabytek, bo aż mnie piło żeby mieć dorosła roślinę wreszcie,i cattleya przedszkolne:) kupione na ebayu:
(nazwy aż język cierpnie)
C.Chyong Guu Swan?
C.Copper Queen
C.Yuan Nan Magic?
C.Blc Chia Lin?
ale mogli mi wcisnąć cokolwiek a o efektach dopiero mam się przekonać,a na ostatek Paphiopedilum Maudiae Black Monarch.
uffffffffffffffffffffffffffffffff.dramat te nazwy, hahahahaha.
strasznie sie ciesze że tu wylądowałam i pierwsze koty za płoty,bo wprawdzie zabiłam jeden kwiatek,ale o jakie nieba łatwiej czasem zapytać, zwłaszcza jak ludzie tak chętnie się dzielą pasją :D
pozdrawiam
Magda
Obrazek
Awatar użytkownika
Watermelon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 24 kwie 2010, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Watermelonowe storczyki

Post »

Poprzedni temat został zamknięty :roll:

Więc mój najnowszy nabytek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I starsze:

Obrazek

Obrazek Obrazek
Anna115
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 lip 2010, o 06:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

A to moje niektóre storczyki

Post »

a to część moich piękności, część uratowana z marketów odwdzięczyła się kwiatami

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”