Celozja grzebieniasta, pierzasta

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Ale duże ;:63
Ja przechodzę kryzys. Posiałam w lutym czy marcu, wzeszło całkiem sporo i dziarsko pięły sie do góry. Przepikowałam, stanęły w miejscu a niedawno zaczeły padać jenda po drugiej. Została mi tylko jedna sierota. Pewnie i ja niedługo szlag trafi. To samo stało się z heliotropem. Już więcej nie będę siała tych roslin, tylko kupię gotowe ;:108
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Celozja Pierzasta

Post »

ale mi te, które przepikowałam do gruntu w tunelu 2 tygodnie temu również stanęły..kilka padło..tą resztę mam zamiar wysadzić do donic i na rabatę w połowie maja. Mam nadzieję, że chociaż część przeżyje. Czy powinnam je czymś zasilić. Mam nie ograniczony dostęp do kurzeńca, nawozu gołębiego i obornika. No i pokrzyw u nas pod dostatkiem - tylko nie wiem jak stosować żeby wzmocnić, a nie popalić.
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Celozja Pierzasta

Post »

A kiedy u celozji powienien zacząć tworzyć się "kwiat" moje są już dość duże a kwiata nie widać :(
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Hm, z tego co pamiętam to u mnie kwiat wyrastał nad 4-5 parą listków właściwych.
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Celozja Pierzasta

Post »

to pewnie lada moment :tan
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Moje celozje po wsadzeniu do gruntu ok 2 tyg temu stanęły w miejscu i są marne. Ledwi je widać na zdjęciu :( Może zasilić je gnojówką z pokrzyw? Znowu kilka sztuk mam wsadzonych w foli i one się tak rozkrzewiły, że są bardzo duże, ale kwiatów nie puszczają. Chyba nie mam ręki do celozji ;:223
Obrazek
Awatar użytkownika
izabeza
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 17 kwie 2010, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokołowo Budz/Wielkopolska
Kontakt:

Re: Celozja Pierzasta

Post »

czy teraz można jeszcze posiać celozję?? czy lepiej nie ryzykować i posiać w przyszłym roku?? nie wiem jak szybko kiełkuje :wink:
W życiu piękne są tylko chwile....... ale i tak warto żyć :)
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Celozja grzebieniasta

Post »

ojej. To mnie zdziwiliście tymi zdjęciami. Ja wtym roku skusiłam się na jedną taką roślinę,ale wygląda inaczej. Jest z 5x taka jak te na zdjęciach. Grzebień ma taki jak dłoń.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Celozja grzebieniasta

Post »

Otrzymywane samodzielnie rośliny z rozsady często są skromniejsze od tych kupionych od hodowcy, no bo raczej nie zapewniamy im takich dogodnych warunków do wzrostu (np. 12 godzin dnia w lutym...). Poza tym prawdopodobnie te egzemplarze dopiero zaczynają rozkwitać na dobre. :wink: W końcu AgaW nie napisała przecież, kiedy robiła zdjęcie.

Szukałam zimą nasion tej celozji, ale niestety bezskutecznie. Co prawda bardziej podobają mi się c. pierzaste, ale w ramach ciekawostki botanicznej mogłabym sobie takie gdzieś posadzić. W przyszłym roku będę szukać intensywniej. ;:108
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Celozja grzebieniasta

Post »

Dyshia pisze: Szukałam zimą nasion tej celozji, ale niestety bezskutecznie. Co prawda bardziej podobają mi się c. pierzaste, ale w ramach ciekawostki botanicznej mogłabym sobie takie gdzieś posadzić. W przyszłym roku będę szukać intensywniej. ;:108
Dyshia, jak chcesz na priv prześlę Ci link do internetowego sklepu ogrodniczego, w którym czasami zaopatruję się w nasiona (celozję grzebieniastą tam mają). :D
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Celozja grzebieniasta

Post »

Dyshia i jak tam nasienny window shopping? :wink: :lol:
Aster_212
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 mar 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Coś tu cicho w temacie celozji.
Czyżby nikt z forumowiczów nie wysiał celozji.
Tak wyglądają moje wysiane 13 III.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
gieru96
200p
200p
Posty: 495
Od: 26 mar 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Celozja Pierzasta

Post »

moje wysiałem 15 III wyglądają podobnie jak Twoje, niestety ich nie przepikowałem i ściskają się w małej doniczce :( nie miałem miejsca na parapecie, a później juz nie było warto, za jakiś tydzień wysadzę już do gruntu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”