Miskanty

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Miskanty

Post »

Ja bym poczekała. Mówię nauczona doświadczeniem: 2 lata temu też miałam taką sadzonkę nie dającą oznak życia. Postanowiłam wyciągnąć z ziemi, żeby zobaczyć, co z nią jest, a tam coś puszczało od korzenia.
Niestety, roślina osłabiona tym zabiegiem, padła.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
MLODA1
500p
500p
Posty: 526
Od: 2 kwie 2010, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Miskanty

Post »

Witajcie. Kupiłam od kolegi z forum parę miskantów, powiedzcie mi czy je nawozić a jak tak to czym?
Lara
50p
50p
Posty: 52
Od: 18 sie 2007, o 18:23
Lokalizacja: Czeladź

Re: Miskanty

Post »

Witajcie.

Podzieliłam działkę metrowej wysokości płotkiem z wikliny (długość 7 m). Oddzieliłam warzywnik od części ozdobnej. Na tle wikliny chciałabym posadzić zestaw traw ozdobnych. Na środku swoje miejsce znalazłby miskant chiński Ferner Osten i Zebrinus. Przed nimi kostrzewę siną. Po obu stronach po 3 tawułki w różnych kolorach. Po lewej parzydło leśne a po prawej Jukkę Karolińską. Teren ma wystawę wschodnią i cień zaczyna wchodzić ok 14:00. O 15:30 objął by już Jukkę.
Pytanie czy taki zestaw byłby ładny, czy zrezygnować z czegoś....np z Jukki i Parzydła?
x_a-n
---
Posty: 434
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miskanty

Post »

Na pewno bym zrezygnował z juki , jakoś nie pasuje do tego towarzystwa . Parzydło też duża bylina więc jako tło razem z miskantami .
Lara
50p
50p
Posty: 52
Od: 18 sie 2007, o 18:23
Lokalizacja: Czeladź

Re: Miskanty

Post »

Też tak myślałam, że Jukka nie pasuje do towarzystwa, ale czy taki zestaw traw nie byłby zbyt monotonny. Miejsce do zagospodarowania to tylko 7 m i cień od 15. A może coś innego na tle wikliny... Jakieś sugestie... Będę wdzięczna za pomysły. Roślin jeszcze nie kupiłam więc wszystko przede mną. ;:7

Amadynie -właśnie byłam w Twoim Ogrodzie, nic dodać nic ująć ... ach...... i och ............ We wtorek wybieram się do Świerklańca. Podobno są tam dwa ogrodnictwa, które polecasz?
miko4
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 gru 2009, o 07:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Miskanty

Post »

MLODA1 pisze:Witajcie. Kupiłam od kolegi z forum parę miskantów, powiedzcie mi czy je nawozić a jak tak to czym?
Proponowałbym posadzenie sadzonek w dołki zaprawione kompostem. Nie ma sensu po posadzeniu podpędzać traw nawozem. Można to zrobić po dobrym ukorzenieniu w VI/VII nawozem wieloskładnikowym płynnym lub polifoską. I trzeba pamiętać o podlewaniu świeżo posadzonych sadzonek. Generalnie trawy przenawożone są wybujałę, mogą wylegać , wg. mnie ostrożnie z nawożeniem traw.
Marcin
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miskanty

Post »

oliwka pisze:Ja bym poczekała. Mówię nauczona doświadczeniem: 2 lata temu też miałam taką sadzonkę nie dającą oznak życia. Postanowiłam wyciągnąć z ziemi, żeby zobaczyć, co z nią jest, a tam coś puszczało od korzenia.
Niestety, roślina osłabiona tym zabiegiem, padła.
Zgadzam się. W tym roku dobiłam tak świerczka. Ale fakt - łapki świerzbią. Potrzebny jest ktoś to "strzeli po łapkach" ;)
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Miskanty

Post »

Lara pisze:Też tak myślałam, że Jukka nie pasuje do towarzystwa, ale czy taki zestaw traw nie byłby zbyt monotonny. Miejsce do zagospodarowania to tylko 7 m i cień od 15. A może coś innego na tle wikliny... Jakieś sugestie... Będę wdzięczna za pomysły. Roślin jeszcze nie kupiłam więc wszystko przede mną. ;:7

Amadynie -właśnie byłam w Twoim Ogrodzie, nic dodać nic ująć ... ach...... i och ............ We wtorek wybieram się do Świerklańca. Podobno są tam dwa ogrodnictwa, które polecasz?
Ja co prawda nie jestem Amadynem, ale w Świerklańcu bywam codziennie :wink:
Godne polecenia jest to od Żurka , nazywa się Ogród Śląski.
To niby drugie, to może chodzi o sadownictwo? Albo o jakąś malutką szkółkę?

Akurat wybór miskantów jest tam ograniczony. W dodatku straszliwie mylą odmiany :roll:
Ostatnio mieli za to fajne paprocie.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Romik
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2011, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Miskanty

Post »

Witam.
Po długich poszukiwaniach posadziłem wreszcie miskanta na balkonie w pojemniku.
Wybór padł na Miscanthusa Dronning Ingrid. ;:138
Czy ktoś posiada go w swoim ogrodzie. Jeśli tak to możecie go nieco scharakteryzować? Niewiele o nim w internecie.
Pozdrawiam.
Lara
50p
50p
Posty: 52
Od: 18 sie 2007, o 18:23
Lokalizacja: Czeladź

Re: Miskanty

Post »

Opis znalazłam tutaj :wit http://www.trawki.pl/?p=productsMore&iP ... 7a4421ca7f

Z opisu wygląda, że jest ładny :wit
AgnieszkaG
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 kwie 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miskanty

Post »

Witam
Proszę o pomoc w doborze trawy, mającej stanowić ścianę prowadzoną w półkole. Chciałabym osiągnąć efekt parawanu, wiatrołapu osłaniającego ławeczkę i stolik w centralnej części ogrodu.Wysokość trawy od 1,5 m no i żeby się nie rozłaziła, tylko tworzyła zwartą kępę.
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Miskanty

Post »

Miscanthus Giganteus-rośnie do 3 m :D
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
AgnieszkaG
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 kwie 2011, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miskanty

Post »

Dziękuję za szybką odpowiedź :)
Właściwie to zastanawiałam się nad Giganteus'em, mam już nawet jeden egzemplarz zeszłoroczny ,właśnie zaraz za miejscem gdzie ma być ten "parawan" i po pierwsze musiała bym go wykopać(co pewnie jest bardzo trudne)i podzielić (zaoszczędziłoby kasy na nowe sadzonki :D ) i ostatecznie tak zrobię, ale przyszło mi do głowy, że fajnie wyglądałby taki gigant, a przed nim ściana z nieco niższych traw tak między 1,5m a 2 m. Tylko jakoś poza Giganteus nie mogę doszukać się traw o zwięzłym pokroju nadających się na taka kompozycje.
Spróbuję przedstawić to na obrazku.

Zdjęcie zostało usunięte z hostingu.
bab...


LEGENDA :wink:
1.Szary kolor to ogródek żwirowy, który mam do zagospodarowania.
2.Duża zielona gwiazda to Miscanthus Giganteus
3.Małe czerwone to właśnie ten "parawan"
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”