Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Ja zdecydowanie nie lubię Klarkii i Nawłoci - myślę że to uraz z dzieciństwa [ zrzędliwa sąsiadka mojej babci u której spędzałam co roku wakacje miała tego cały ogród ] no i coś mam do astrów igiełkowych do końca nie wiem co mi w nich się nie podoba [ inne bardzo lubię i co roku sieję ]

A lubię ? Zdecydowanie wszystkie poza tymi trzema które wymieniłam powyżej .
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Najbardziej lubię storczyki,które" uprawiam"na parapetach od 10 lat,z innych doniczkowych rośliny pnące pod każda postacią i te,które osiągają ogromne rozmiary-fikusy,filodendrony.nie lubię palm.Z ogrodowizny..nie znoszę sosen,mieczyków...denerwują mnie orzechy włoskie,pod którymi nic nie chce mi rosnąc i nie wiem co posadzic.Uwielbiam wierzby,choc pod nimi też nic nie chce rosnąc,róże..i te zwiastujące wiosnę pierwszo-kwitnące odważniaki kocham ! ;:128 Jestem zafascynowana wszelakimi pnączami..mam glicynie, powojniki,winobluszcze.
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tuje są dla mnie nie do przyjęcia na działce, wydaje mi się, że jestem na cmentarzu. Lubię liliowce, czosnki i konwalie oraz wszystko co pachnie.
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
stokrotka12311
500p
500p
Posty: 800
Od: 18 gru 2006, o 00:43

Post »

Bardzo lubię kwiaty polne/leśne ,oraz egzotyczne :D wszystkie ,
oprócz dalii... :?
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10358
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Całe piękno, zależy od ekspozycji :)
Tu, coś dla estetów, ku uciesze duszy i oka :-)
http://outdoors.webshots.com/slideshow/549656636YQGwtp
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Hanko super link!
Kocham wszelkie czerwone i pomarańczowe azalie, więc miałam czym nacieszyć oczy. U siebie mam kilka "Gibraltarów".
Po prostu bomba.

Pozdrawiam :wink:
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

Tuje kojarza mi się z cmentarzem i ze stacjami benzynowymi w Polsce.Co stacja to tuje i inne iglaste , tak jakby nie było innej roslinności. Nie lubie i nie polubię.Lubie astry igiełkowe, te niskie...a w ogóle na ogrodzie ich nie mam..hmm.Reszta roslinnosci moze byc, procz aksamitek...
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1682
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

A ja lubię wszystkie kwiatki :lol: :lol: :lol:
Aksamitki też, bo oprócz tego że kwitną długo "uwalniają" inne piękności np. od nicieni....
Przestanę lubić piwonie jeśli w tym roku mi nie zakwitną :( Żółtą kartkę dostały :D
Ulka buziaki przesyła
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 383
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Ewelina pisze:"De gustibus non disputantum est " - dobrze ,że każdemu podoba się co innego, inaczej groziłyby nam identyczne ogrody z identycznym zestawem roślin i co wówczas pokazywalibyśmy na forum ? :D
A poważnie...przestaje lubić mój MILIN... pieknie kwitł ale teraz wszędzie wokół , w promieniu 2-3 m. wyrywam jego "odrosty". Zrobił się szalenie ekspansywny ! Wystrzelił sobie dzikim pędem nawet na brzegu trawnika...
nie znam wiekszego chwasciora niz milin - moglabym calkiem dobrze zaczac zarabiac sprzedajac jego odrosty 8) w tym roku zamierzam obsadzic tym chwastem park.
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Post »

Zgadzam się z twierdzeniem,co do milina ale tak pięknie kwitnie,że zgodzę się wyrywać wszystkie odrosty.nie lubię dzwonka karpackiego,bo wszędzie mi się rozsiewa,co roku wyrywam i zawsze się jakiś znajdzie i tojeści rozesłanej bo też wszędzie jej pełno a wyplenić trudno.
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 383
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Al 56 pisze:Zgadzam się z twierdzeniem,co do milina ale tak pięknie kwitnie,że zgodzę się wyrywać wszystkie odrosty.nie lubię dzwonka karpackiego,bo wszędzie mi się rozsiewa,co roku wyrywam i zawsze się jakiś znajdzie i tojeści rozesłanej bo też wszędzie jej pełno a wyplenić trudno.
to fakt, milin pieknie kwitnie :-)
Geo
50p
50p
Posty: 88
Od: 15 lut 2008, o 14:19
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A ja nie lubię trawy.
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Geo Ty nie lubisz traw, a ja lubię tuje. Większość forumowiczów ich chyba nie lubi. Ale tak to już w życiu jest, że każdy lubi co innego. Ja u siebie mam tuje, do tego róże, azalie, do tego wierzby, pigwowce, bzy koralowe, berberysy i inne. Fajnie jak nam samym to odpowiada.
W końcu to my sami siedzimy cały sezon w naszym ogrodzie. I oto chyba chodzi. My sami mamy się w nim dobrze czuć.

Pozdrawiam :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”