Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1598
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

justus27 pisze:A teraz stół pełen skrętników i...nie tylko ;)

Pilea peperomiowata:

Obrazek

Peperomia gładka z "pieniążkiem":

Obrazek
Buźki tych skrętniczków są cudne. :D

Begonia tiger:

Obrazek

I różno- kolorowe skrętniki:

Obrazek

Na komodzie stoją maluszki świeżo naszczepione i skrzydłokwiaty:

Obrazek

Nad komodą wisi doniczka z cissuem rombolistnym i dwukolorowym bluszczykiem:

Obrazek

W tym pokoju jest jeszcze duży asparagus i aeschynantus. Ich fotki może jutro ;)
Skrętniki na zbliżeniu sprzed kilku dni:

Obrazek

Obrazek

Miłego oglądania ;:108
Piekne skrętniczki :D
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

Witaj Justynko :wit
Masz piękną kolekcję roślinek ;:138 Bardzo podobają mi się Twoje paprotki ,pięknie Ci rosną ;:108 Skrętniki śliczne mają kolorki a majowy grudniczek jest uroczy :D
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

MMudant- dziękuję w imieniu kwiatuszków. Zapomnialam zrobić fotki hipeastrom, ale teraz nie kwitną, więc, nie ma co pokazać. Mam 6 cebul ;:224

Stynka207- śliczne będą, jak rozwinie się więcej kwiatów... Na drugą część już odpisałam na pw ;:108

Doromichu- chyba i u mnie zaczyna się rozwijać choroba skrętnikowa. Może się skuszę na pierwszego odmianowca ;:224

Wiolu- na pewno są. Ten Pan, od którego je kupiłam, jeździ do Rzeszowa i je Sprzedaje. Nie wiem, czy do kwiaciarni, czy Sam je Sprzedaje na jakimś ryneczku ;:224

Nuta- dziękuję w imieniu kwiatuszków. My lubimy duże okazy i roślinki kwitnące. Mamy więc, albo stare, rozrośnięte okazy, albo małe, kwitnące...

Arlet- chyba nie wiedzą ;:224 Nie Martw się, w październiku znów półeczka stanie się oazą spokoju sabotków :D Mówisz...sedum Twoje wnuczątko? Hmm...to jesteśmy rodziną :;230 ;:108

Elik- staramy się, by miały odpowiedni nawóz, były często podlewane i...tyle. Widać lubią taką opiekę. Paprocie ładnie przyrastają, choć zimą raz trzeba je odrobinę przyciąć, bo stare gałązki tracą listki.

Welkam- e tam...ja uwielbiam hodować listki. I ten, pierwszy własny kwiat...porozmawiamy o tym za rok ;:224 Jedna gloksynia otworzyła kwiatuszki... Zaraz będzie sesja ;:108

Anjja- Wiesz, zdrowiutkiego się starałam wybrać. Myślę, że jeszcze wypuści kolejne pączki.

Elcia- dziękuję. Ona latem tylko tak wygląda, zimą stoją tu storczyki ;:108

Agnieszkor- rzeczywiście piękne. Choć fotki kiepskie, bo padał deszcz. Dziś słoneczko świeci, więc kilku podopiecznym zrobiłam sesję...

Na początek niezbyt udane zdjęcie błękitnego skrętnika, którego dostałam listeczek. Oby się przyjął, bo kwiaty mają być cudne ( Wybaczcie jakość, ale nie mam kabelka do telefonu, musiałam zrobić aparatem zdjęcie - zdjęciu):


Obrazek


A teraz, same kwitnące. Skrętniki, pojedyńczo, w grupie i gloksynia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.d.n...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

Zapączkował się też dzwonek:

Obrazek

A tutaj cała roślinka wraz z miniaturka fikusa:

Obrazek


Zaczynają mi się podobać hibiskusy... I dziś przyjechała sadzoneczka od Miroslawy, dziękuję serdecznie za nią ;:196 ze szczepką białego z wiśniowym środeczkiem. Już posadzony w doniczkę, jutro pojedzie na działkę i trafi do pojemnika. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku ujrzymy choć jednego kwiatuszka:


Obrazek
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
agnkel
50p
50p
Posty: 96
Od: 21 lut 2011, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

gloksynie cudowne ja czekam az moje sie otworzą moczki juz sa pączki wiec juz nie bawem
POZDRAWIAM AGNIESZKA
moje poczatki
Awatar użytkownika
agata06
1000p
1000p
Posty: 1545
Od: 17 wrz 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

Justynko ale cudnie w Twoim wątku ;:138 Przepiękne masz rośliny ;:108 a sedum ode mnie już w doniczce mieszka :lol: Będę zaglądała częściej :uszy
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości by żyć, pokonywać choroby i umierać w spokoju.
ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

Piękne skrętniczki, szczególnie różowy i biały. ;:167
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
nuta23
1000p
1000p
Posty: 4144
Od: 17 kwie 2010, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie, Świdnica

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

Trzymam kciuki za listek bo będzie miał śliczne kwiaty. Skrętniki i gloksynia pięknie się prezentują. Ja czekam na rozwinięcie pierwszego kwiatuszka u gloksynii i już wiem, że nie będzie taki jak miał być.
pozdrowienia dla wszystkich Renata
moje początki
Awatar użytkownika
agnkel
50p
50p
Posty: 96
Od: 21 lut 2011, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

a jak to można poznać bo ja na poczatku roku kupowałam ale nie pamietam jaki kolor
POZDRAWIAM AGNIESZKA
moje poczatki
x-M-8
---
Posty: 4224
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

;:111 ;:111 ;:111 ślicznie kwitną skrętniki..aż miło popatrzeć :uszy
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

Hej! Masz absolutną rację, co do samodzielnej hodowi z listka czy z nasionka. :D

-- Cz 26 maja 2011 07:47 --

Dodam jeszcze, że czekam na zdjęcia gloksynii :D
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

Agnkel- właśnie w kwiatach najbardziej lubię chwilę, kiedy pączki są tuż przed rozkwitem... wtedy się czeka na rozwinięty kwiatek z dużymi emocjami ;:108

Agatko- witaj ;) roślinki były zawsze w moim domu. A że teraz jest większy wybór, to stały się moim "żywiołem". Twoje sedum szaleje...korzonki rosną mu nawet w powietrzu, nad ziemią ;:224

Elcia1974- wnet zakwitnie bordowy, pojawiły się pączki przy listku. Teraz musi gałązka urosnąć... a potem będzie raj dla oczu :D

Nuta23- no cudny będzie... ;) Pan Miał jeszcze kremowe z bordowym kreseczkami, ale nie było jak uciąć listka. I tak się cieszę, bo jeden dostałam gratis. Ja mam jeszcze dwa listki gloksyni kradzione, jeden - to delikatny fiolet, drugi -ciemne bordo. Chciałabym do kolekcji dołączyć białego i jakiegoś pełnego.

Miro78- dlatego stoją w dużym pokoju na stole..honorowe miejsce zajęły ;:108

Welkam- a Widzisz, zatem zachęcam do samodzielnego szczepienia kwiatuszków i wysiewu nasion ;) To wielka satysfakcja, gdy obdarzy nas kwiatami roślinka, którą sami wyhodowaliśmy. Gloksyni jest fotka na poprzedniej stronie ( kolor podpisałam na doniczce jako jasna wiśnia).

U mnie czerwony grudnik od Wiolety zaczyna rozkwitać. Może jutro mu fotkę zrobię. Druga gloksynia chyba będzie taka sama...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Zielono mi... w głowie i na parapetach ;)

Post »

:wit - wpadłam z rewizytą i oniemiałam.Jako wielbicielka m.in.bluszczy muszę pochwalić Twojego,ogromnego,pięknego,wiszącego gęściocha ;:108
Chociaż nie mam ( :( ) to bardzo lubię paprocie i jak tylko jest okazja,tak jak u Ciebie to sobie podziwiam te olbrzymki ;:63
Wilczomlecz trójżebrowy - brak mi słów,aby wyrazić mój zachwyt dla niego - długo był moim marzeniem i za sprawą Sary - spełniło się,mało tego wilcz. Edkiem zwany ma już "dziewczynę" - wilczomlecz czerwony.
Sansewieria,szeflera no i begonia tygrysia - też śliczności - okazy wspaniałe,a soleirolia jest prawdziwym,wdzięcznym żyjątkiem,łechcącym serce i duszę.
Szczawik,mimo,że ozdobny głównie z liści,ale też pięknie zakwitł i cieszy oko,a prawdziwa piękność to cymbidum,którego kwiat jest urzekający. ;:63 ;:63 ;:63 ;:108
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”