Drzewko w kształcie małego parasola

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Katalpa nana szczepiona na wysokim pniu. Utworzy spory parasol, który da dużo cienia, a może nawet uchroni przed deszczem :D No i nie jest wierzbą :)

Moja ma pień za krótki, żeby pod nią siedzieć, ale taka z dwumetrowym, to już jest coś.

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Polecam wiąza Jacqueline hillier (ulmus Jacqueline hillier)

http://www.google.pl/search?hl=pl&bav=o ... %20hillier

Drzewko o nie całkiem parasolowatej koronie ale niezwykle oryginalne.Starsze okazy wyglądają jak drzewiaste paprocie.Wymaga dość żyznych i wilgotnych gleb.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Jesteś pewien, że Anndzia ma szansę doczekać się ławeczki w ciągu 10 lat? Chyba od razu musiałaby kupić starsze drzewo. Kilka wiosen temu podarowałam taki wiąz moim znajomym. Bardzo go lubią i nawet przesadzili w lepiej wyeksponowane miejsce. Jednak nie zaryzykowałabym twierdzenia, że w ciągu najbliższych lat będą mogli wypoczywać w cieniu tego co tu dużo gadać bardziej krzewu niż drzewa ;).
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

U mnie ma około 1,2x1,2m po 5 latach więc nie zalicza się do szybko rosnących ale też nie ma aż
tak bardzo powolnego tempa wzrostu jak wiele stron podaje. Mogę również polecić heptacodium
chińskie,które w dobrych warunkach szybko rośnie i u mnie posadzone w zeszłym roku dobrze
przezimowało.
Heptacodium miconioides
Anndzia
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 kwie 2010, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

wiąz jest bardzo oryginalny i też z chęcią go zasadzę ale zapewne w innym miejscu, a nad katalpą to myślę i czytam forum i sama nie wiem- a to przemarza, a to, że późno wypuszcza listki itp. ale piękna to ona na pewno jest.
dawidbanan
---
Posty: 7567
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Tak wygląda wierzba mandżurska u mojej babci:
Obrazek

Korona jest rozłożysta, pędy są fajne kręcone i wiszące w dół.
Na fotce jest po przycięciu.
Anndzia
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 kwie 2010, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Dzięki faktycznie całkiem fajnie to wygląda...teraz wieczorkiem muszę na spokojnie przemyśleć te Wasze propozycje, bo ciężko się zdecydować. jeszcze raz wszystkim dziękuje.
JolantaMa
100p
100p
Posty: 156
Od: 9 maja 2009, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Mówisz i masz: wiąz - polecam :
Obrazek

Obrazek
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

JolantaMa śliczny ;:63 - i pozwoliłam sobie dodać na wszelki wypadek, gdybyś Anndzia miała w ogrodzie i bliskim sąsiedztwie porzeczki i grusze.
JolantaMa pisze:No chyba polecę odpukać, bo faktycznie walczę co roku, ale z bawełnicą wiązowo-turzycową i mszycą - bawełnicą wiązowo-porzeczkową (wiem to dzięki uprzejmości forumowicza - " kose"), holenderskiej tfu choroby nie przerabialiśmy. Wiąz w tym roku chyba chciał mi się odwdzięczyć za lata opieki. Przyznam się, że dbałam o niego bo: bardzo mi się podobał i po prostu szkoda mi było drzewka, a po drugie :wink: był sakramencko drogi jak na tamte lata - 220 zł!. Przedwczoraj w sklepie ogrodniczym patyk wiązu zakończony 3 smutnymi gałązkami - 480 zł -fiu, fiu. No to tak bym jednak nie poszalała.
Tu link o niedobranych przez nas parach http://poradnikogrodniczy.pl/niedobrane-pary.php

dawidbanan ile ta wierzba ma lat i jaka jest wysoka? przyjaciółka posadziła młodą, trochę ją poprzycinałam i zaczęłam jakoś prowadzić..ale i tak mam wątpliwości czy to się da utzrymać w ryzach
Anndzia
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 kwie 2010, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Dzięki za rady, faktycznie drogi ten wiąz, musze u mnie się rozejrzeć, bo nie miałam jeszcze czasu podjechać do ogrodnika...
dawidbanan
---
Posty: 7567
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

monika pisze:dawidbanan ile ta wierzba ma lat i jaka jest wysoka? przyjaciółka posadziła młodą, trochę ją poprzycinałam i zaczęłam jakoś prowadzić..ale i tak mam wątpliwości czy to się da utzrymać w ryzach
Około 10 lat ma.
Co do wysokości, to jest wysoka, ciężko jest górę ciąć(ja nie tnę, bo nie wlezę na samą górę, jeszcze się połamię :roll:).
Dlatego góra nie jest przycinana. Pień ma około 170cm, a korona to nie wiem.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Dzięki dawidbanan, tak czułam, ze to kawał drzewa będzie :D
Zauważyłeś odrosty w ziemi?
dawidbanan
---
Posty: 7567
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewko w kształcie małego parasola

Post »

Odrostów żadnych nie ma :wink:
Tylko wiosną wybijają gdzieniegdzie pędy z pnia, to wycinam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”