Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3850
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ale ze mnie blondyna!!!!
Myślałam o lobelii a napisałam szałwia....bywa i tak.
Tak czy inaczej prześliczna.
Dopisuję do listy....chciejstw :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

Pięknie. Tak jak lubię... Kolorowiusieńko... Marzę o tym żeby u mnie tak było i żebym miała skonać to zrobię wszystko, żeby tak było... Dawno nic nie porawiło mi nastroju tak jak Twoje zdjęcia!
Gosia
Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać.

( Sigrid Undset)
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Irenko! Pierwszy raz trafiłam do Twojego ogródka i jestem pod wielkim wrażeniem. Jest piękny i taki dopieszczony :D A najważniejsze, ze bardzo kolorowy, bo przecież ogród powinien być kolorowy, prawda? :D Różaneczniki cudowne!
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3390
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Jest mi niezwykle miło, tyle ciepłych i miłych słów otrzymywać, za co serdecznie dziękuję. Działkę z mężem mamy rzeczywiście od 26 lat, ale pierwsze lata to było karczowanie wszystkiego co tam rosło. Początkowo uprawialiśmy warzywa i owoce. Stopniowo likwidowaliśmy warzywnik i powiększaliśmy trawniki. Od 8 lat urządzamy działkę rekreacyjnie. Warzywnik też mamy o powierzchni 2,5 m x 3 m. Z kwiatami, żeby nie było co roku problemu z sadzeniem, mam w 95 % byliny, systematycznie kwitnące od wczesnej wiosny do mrozów. Drzew owocowych też dużo zlikwidowaliśmy, mam te które lubimy, jak brzoskwinie, nektaryny, czereśnie o bardzo dużych owocach. Przy okazji, mam problem z robaczywieniem czereśni, może macie na to jakiś skuteczny sposób. Po trochu opisałam naszą historię działkową i może zakończę puentą: "już szron na głowie, już nie to zdrowie a w sersu ciągle maj". Serdecznie pozdrawiam. Irena
Awatar użytkownika
iwo-1
100p
100p
Posty: 138
Od: 22 sty 2008, o 20:07
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Irenko chodze po ogrodach i dotarłam do twojego. Coś pięknego :D
Śliczne różaneczniki, uwielbiam je.Kolorowo pięknie :D
Jestem zachwycona ogrodem. :shock:
Pozdrawiam iwona
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 992
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Droga Ireno, twój ogród wywarł na mnie ogromne wrażenie. Już pierwsze zdjęcie powaliło mnie na kolana. Przecudna tawułka, a różaneczniki a ...... . Ale co mnie urzekło najbardziej? To połączenie różnych kontrastów. Z jednej strony działka wypielęgnowana w każdym szczególe a z drugiej jest taka naturalna. Zjednej strony jest tzw. nieład kontrolowany a z drugiej symetria. Już połączenie tych ostatnich udaje się tylko nielicznym, Tobie sięudało.Ponadto wtopienie jaskrawych kolorów w zieleń powoduje odczuwanie że tek właśnie ma, musi być. Jak pewnie zauważyłaś u mnie dominuje zieleń i jego odcienie,jestem przewrażliwiony na jaskrawe kolory. Tobie udało się idealnie wtopić kolory w zieleń. Dla mnie to Artyzm.
Pozdrawiam Leszek.
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Irenko,już raz to napisałam ,ale nie mogę się powstrzymać.Masz po prostu modelowy ogród. Wszystko do siebie pasuje i jest tak pięknie.Widać,że w tym ogrodzie jest Twoje serce.Gratulacje!!! :shock:
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj Irenko ! Obejrzałem z uwagą śliczny zakątek który stworzyłaś. Masz cudownie wybarwione iglaki. Właśnie taki młody ogród z roślinną młodzieżą jest szczególnie urokliwy.
Pozdrawiam ! Życzę dalszych sukcesów Bolek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Ireno. Dokończyłam oglądać zdjęcia i powtórzę jeszcze raz. Masz super działkę, ładnie i kolorowo.
I widzę że do Ciebie już wiosna zawitała. Myślę ze jeszcze coś pokażesz :?:

ps. poczęstowałam się jagodami i malinkami, mniam...
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3390
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witam. U nas dzisiaj była piękna, słoneczna pogoda i w ogóle to był bardzo dobry dzień. Moj horoskop przewidywał przypływ większej gotówki, no i idąc na zakupy znalazłam 3 gr, wszystko się więc sprawdziło. Na działce kwiaty się pięknie rozwijają, są coraz większe, widać nawet czerwone pąki ciemiernika. Na jednym ze zdjęć nasz "gospodarz" Filipek doglądający swoich włości. Tyle na razie. Poniżej kilka zdjęć z kwiatami nieco większymi niż poprzednio. Pozdrawiam Irena.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Filipek słodziutki :D U mnie zimno ,dzisiaj padał śnieg.Przyszłam do Ciebie bo masz już wiosnę.
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3390
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Przyglądam się tym wiosennym małym kwiatuszkom, są jeszcze takie niepozorne i pomyślałam, że wrócę jeszcze do ubiegłorocznych zdjęć, są ładne i kolorowe, przyjemnie na nie popatrzeć, więc jeszcze znalazłam kilka zdjęć i chciałabym wam je pokazać.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam serdecznie Irena
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Irenko jaki cudny ogródek :D tyle zieleni i kolorów ,przyjemnie się ogląda takie zdjęcia w tak ponury dzień.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”