Pomidorki koktajlowe - 1cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1653
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

i Ty mnie nie strasz!!
Bo te krzaki to są DUŻE!!!
One tu wygląd mają na ok 120cm!!!
A ja mam doniczki małe...
oooojjjj czuje że piwonie przekwitają i w ich miejsce pójdą pomidory koktajlowe w grunt :;230 :;230
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Te krzaki nie wiem, jakie duże są... Ale małe nie są. U mnie są rozciągnięte poziomo druty po starej winnicy i do nich chłopaki przywiązywali pomidory... a w zeszłym roku to tak było, że co urosło ponad druty, to obcinali albo przyginali do dołu, okręcali wokół krzaka... Takie chochoły stały.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6264
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

:wit
Rusalka pisze:i Ty mnie nie strasz!!
Bo te krzaki to są DUŻE!!!
One tu wygląd mają na ok 120cm!!!
A ja mam doniczki małe...
oooojjjj czuje że piwonie przekwitają i w ich miejsce pójdą pomidory koktajlowe w grunt :;230 :;230
Rusałko ,szkoda piwoni...one potrafia rosną kilkadziesiąt lat.A tak pieknie zdobia ogródek. ;:3
Asia
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1653
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Ale ja ich nie chce unicestwić..
tylko po przekwitnięciu sciąć :D
-no chyba że się je zostawia..
To i tak ostatnio przeleciałam po rabatach i tyyyyyle miejsca po przekwitniętych kwiatach zrobiłam 8-) :twisted:
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6264
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

:wit No to chyba ,że chcesz je posadzić koło piwoni.Bo piwonia ma duże bulwy pod ziemią.A liście raczej sie zostawia ,bo przez nie zasilaja sie bulwy piwoni.
A co do miejsca po kwiatach ,ja swoje koraliki posadzilam między kwiatami i załuję. Nie rosna imponująco :( Zasilam je gnojowicą ,ale łażą mrówki. A juz nie wpomnę o megagroniastm,chyba do wyrzucwnia ;:98 .Mam nadzieję ,że chociaż koraliki zaowocują.
Na rabacie po tulipanach ,posialam cukinię.
Asia
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Aniu liści piwonii nie ścinaj teraz, najwcześniej możesz to zrobić w sierpniu, kiedy to jest odpowiedni czas na ich sadzenie, przesadzanie.

Asiu a co się dzieje z memagronem? kurcze ratuj go jak tylko możesz a mrówki potraktuj granulkami, inne metody chyba są mało skuteczne.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6264
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

:wit W ogóle nie rosnie ,dakej czubki listków ma jasne a te jasne przechodza w brązowe.Marny jest strasznie :(
Myslałam ,żeby go przesadzić...ale nie wiem czy da rade odbić. Jak patrze na te Wasze magagroniaste to żal mi go strasznie.
Granuli na mrówki może i by pomogły.Podejde jutro do ogrodniczego i zobacze czy są mała opakowania
Asia
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1653
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

ASIA!!!
POKAZUJ TU TEGO MEGAGRONA SZYBKO!!!!

Ja w miejsce po wyrwanych liściach tulipanów wsadziłam arbuzy-ale mimo że w ziemi kompostowej je wsadziłam-zeby im dobrze zrobić marnieją, żółkną..
No to łaski beż ;p
Dam im jeszcze tydzień..jak się nie zbiorą w sobie wylecą z miejscówki szybciej niż tam wylądowały ;:14 ;:14
Nie ma "że mi się nie chce".. nie po śmigam wężykiem jak opętana żeby roślinki sobie ze mną pogrywały :twisted: :twisted: :twisted: :;230

A co do miejscówki..
już to sobie rozplanowałam..
Posadzę te pomidorki albo w 1 grządkę i zrobię z nich taki "parawan" żeby mi co ciekawsi nie zaglądali w grządki :)
A ogólnie prze forum..i to wirusowe pomidorozakręcennia to ja całą działke w pomidorach będę miała!!
Wczoraj się mnie sąsiad pytał czy ja chmiel będę uprawiać bo takie tyczki wielkie wsadzone w ziemie.. :;230
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
anulka85
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 8 cze 2011, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Wielkie Dzięki za odpowiedz widze,z nowi forumowicze nie maja szans wiec spoko;)
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1653
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

anulka85 pisze:witam
jestem nowa na tym forum jako uzytkownik ale czesto go czytalam i postanowilam sie zarejestrowac:)

otorz mam takie pytanie,posialam jakos w polowie lutego pomidorki koktajlowe koralik dzisiaj sa już piekne maja z 50 cm wysokosci(nie mierzylam na oko ) i owocuja mi bardzo ladnie maja duzo kwiatuszkow ale,ze posadzilam pierwsze w zyciu pomidory wkladam w nie cale serce i dusze chodze kolo nich zagladam itp:) uprawiam je na balkonie ale problem moj polega na tym,ze wydje mi sie,ze mam zdecydowanie za mala doniczke za plytka i za waska,i w niej jest 5 krzaczkow i wydaje mi sie,ze sie tam cisna,ze slonce do nich nie dociera jak powinno jeden lisc ociera sie o drugi itp i chcialam je przesadzic ale nie mam zielonego pojecia czy mozna już owocujace pomidory przesadzac bardzo mi na nich zalezy i nie chcialabym ich utracic to moja dotychcasowa duma balkonu:)prosze o porady i dziekuje z gory

A ja proszę o język polski w kolejnych postach. :wink: Bishop
anulka85 pisze:Wielkie Dzięki za odpowiedz widzę,z nowi forumowicze nie maja szans wiec spoko;)
troche za mało szczegółów podałaś nie sądzisz..
my nadal nie wiemy czy za małe doniczki ty masz czy nie bo ich nie określiłaś wymiarów to po 1 a po 2 podstawa to również zdjęcia!!!

Po 3 nie piszesz od kiedy są tak razem..
A poza tym.. jak owocują to po co je ruszać??!!!
I jakbyś poświęciła troche czasu na czytanie forum wiedziałabyś że koktajlówką nie przeszkadzają liście.. no ale jak wsadziłaś te 5 pomidorów w doniczkę 10l to może na prawde busz tam masz..

A przesadzać nie radze..
Uszkodzisz tylko korzenie i kaplica będzie!!
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Anulka witamy cię wśród zakręconych pomidorowo, to nie tak że nikt nie daję szansy nowemu. Pewnie nikt jak do tej pory nie przesadzał pomidorków które już owocowały więc jak ma udzielić odpowiedzi.

Możesz zaryzykować i kilka krzaczków wyjąć delikatnie przesadzić do większych doniczek takich około 10 litrowych najlepiej, a kilka pozostawić niech sobie dalej spokojnie rosną. Warto może też pousuwać troszkę liście aby dostęp światła był lepszy dla dojrzewających owoców i poprawić wietrzenie co zapobiegnie chorobom grzybowym.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
anulka85
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 8 cze 2011, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

ok sorki ze nie dalam zdjecia zaraz postaram sie je wkleic sa razem od jakiegos 1,5-ra miesiaca glupia baba w ogrodniczym mi taka doniczke polecila a moim zdaniem one sie tam "dusza" jeden przy drugim,jedna osoba mi radzila wszystkie razem do wiekszej doniczki przeniesc,Rusalka nie powiem Ci ile ma litrow doniczka bo po prostu tego nie wiem jestem nowicjuszem w tym roku z uprawa warzyw,zawsze na poziomkach tylko konczyam ktore sie pieknie rozrastaly w zwyklej skrzynce balkonowej
anulka85
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 8 cze 2011, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

przepraszam za jakosc ale robilam je przed chwila a juz ciemno i tak sobie wyszly

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”