Witam w ogrodzie u Aguniady

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Piękne róże i fiolety, kolejny ogród, gdzie wszystko kwitnie.Czyżby aż tak duże równice klimatu były między centrum a północą? :roll:

Fajny ten tamaryszek. Już od jakiegoś czasu podglądam różne tamaryszki zazdrośnie, tylko nie bardzo wiem, gdzie u mnie mogłabym go posadzić, nie bardzo pasuje..
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Aga, tam za lilia masz Miscanta ? dlugo go juz masz? mozesz fote zrobic pilss.
x-ag-a
---
Posty: 13309
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Malgoś, dzięki! oczywiście, że wkładam serce w ogród, jak każdy na FO ;) musisz wpaść zobaczyć na żywo jak się rozrosły roślinki ;)
Agata-Sure - tamaryszki rosną u mnie w dwóch miejscach, słonecznym i cienistym, niestety nie rosną jakoś szaleńczo ładnie... popatrz, czy znajdziesz u siebie na niego miejsce, warto moim zdaniem mieć ten krzew w ogrodzie.
Jule, mam kilka miskantów... dzięki Tobie odkryłam właśnie pierwszą w historii mojego oczka pałkę wodną! hurra! dla Ciebie kilka zdjęć... nie wiem czy chciałaś zobaczyć wielkość traw czy zbliżenia?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Aguśka, na pewno w tygodniu wpadnę. Może wybierzemy się z moim P. na rowerową wycieczkę, to zahaczymy po drodze i o waszą ulice...to znaczy o ogród :D :lol:
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Jakże zazdroszczę Ci tawułek. Co prawda mam kilka egzemplarzy, ale u mnie to one raczej wegetują niż rosną :roll: Aguś powiedz mi, czy ta hortensja już zimowała u Ciebie? Bardzo lubię odmiany o kolorowych kwiatach, ale trochę z nimi za dużo problemów :D
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Dziekuje ;:196 wlasciwie o pokroj mi chodzilo, bo moj ma podobne liscie i chcialam zobaczyc jak sie prezentuje w kompozycji, bo wiesz jak jest ze zdjeciami w necie :wink: pokaza sama rosline, do tego przewaznie dosc stare egzemplarze i sobie wyobrazic nie mozna, jak toto tak naprawde wyglada.
x-ag-a
---
Posty: 13309
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Małgosiu, zapraszam... zanosi się, że może w końcu ten tydzień będzie trochę spokojniejszy i znajdziemy czas na kawę na tarasie.
Iwonko, dlaczego piszesz, że tawułki wegetują? miałam je za kompletnie niewymagające... co Twoim może się 'nie podobać'? pokażesz zdjęcia? co do hortensji, to wszystkie zimują od początku założenia ogródka... nie okrywam ich, jedynie bardziej podsypuję korą na zimę... nigdy żadna mi nie przemarzła. Mam niebieskie i różowe, jeśli dobrze pamiętam.
Jule, ja bardzo lubię trawy... nie wiem, czy zdjęcia Cię przekonały, ale uważam że warto mieć miskanty.... rosną bujnie, wysoko, na jesieni mają zachwycające wiechy, są do zimy dekoracyjne... ja czekam jeszcze na taką zieloną, z pięknymi mięsistymi kłosami... przesadziłam ją na jesieni nad oczko i czekam, aż wypuści te kłosy... zrobię zdjęcie :)
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Trawy sa niczego sobie, tylko nigdy nie wyobrazalam ich sobie u siebie na tym skrawku ziemi. Ale ze jak juz u siebie pisalam, wyszla mi wieksza rabata niz byla poczatkowo wymierzona a nie moge tam nic stalego wsadzic, to trawy mi do glowy wpadly.
No i tak stalam sie posiadaczka jednego miskanta i 4 szt prosa - 2 duze i 2 srednie.... mysle ze cos z nich wymodze zeby bylo ciekawie.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16109
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Z przyjemnością obejrzałam i przeczytałam twój wątek, a przyznasz, że 75 stron to niemała lektura. Bardzo przyjemny ogródek przydomowy, widać, że włożyliście w niego mnóstwo pracy. Masz moje ulubione drzewa, czyli brzozy. Nadają one ogrodowi specyficznego klimatu. Są delikatne, ażurowe i wspaniale rozpraszają światło, a przy tym jesienią prawie w ogóle nie śmiecą. No i takiej cudnej mięciutkiej kory nie mają żadne inne drzewa.
Taki trawnik jak u ciebie ma tutaj mało kto. Soczysty, kojący wzrok dywan, zwłaszcza w zestawieniu z białymi brzozami.
Zdjęcia robione z namysłem, nie pstrykane byle jak i gdzie. Umiesz dostrzec piękno w drobiazgach, co świadczy o twojej wrażliwej, artystycznej duszy.
No dobra Aga, dosyć już tego słodzenia jak na pierwszy raz.
Zdaje się, że mieszkamy na tej samej trasie. Ja mieszkam w Kobyłce. A więc jesteśmy sąsiadkami, co stwierdzam z przyjemnością, ponieważ forum, jak zauważyłam, jest najliczniej reprezentowane przez lubliniaków. Na jakby trochę mniej :D
Teraz już będę na bieżąco cię odwiedzać i zapraszam także do siebie. Miłego wieczoru :D
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Aguś pokaże swoje tawułki, jak tylko zakwitną :D Bardzo lubię te byliny, a najbardziej podobają mi się ich pierzaste liście. Niestety tak się składa, że preferują one wilgotną glebę, dlatego tak chętnie sadzone są w okolicach oczek wodny. U mnie, jak wiesz jest wybitnie piaszczysta gleba i chcąc utrzymać je przy życiu niezbędne jest obfite nawadnianie roślin w okresie od wypuszczenia pędów aż do kwitnienia. Wystarczy, że w czasie upałów zapomnę podlać je przez dwa dni, a już liście zwijają się i zaczynają podsychać :( Z tego, co kojarzę, to masz założone automatyczne podlewanie, więc raczej nie grozi im susza :D
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
x-ag-a
---
Posty: 13309
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Wandziu, szalenie mi miło, że odwiedziłaś mój młody ogródek... wkładam w niego dużo pracy, nie ma dnia, żebym nie robiła obchodu i przynajmniej garści zielska nie wyrwała (żeby nie było, że tylko dla przyjemności wychodzę ;))... oczywiście jest też regularna nie lekka praca, ale dla mnie mimo bólu kręgosłupa równa się szczęście, poczucie spełnienia, niesamowita energia do innych sfer życia... jestem przekonana, że gdyby nie ogród, byłabym znacznie mniej szczęśliwą osobą.
Dziękuję za miłe słowa od Ciebie - właścicielki dojrzałego ogrodu, pod szacownym dębem :) cieszę się, że brzozy to także Twoje ulubione drzewa... według mnie dodają ogrodowi czegoś wyjątkowego, dlatego nie mogłam się oprzeć i bez zastanowienia kupiliśmy ten brzozowy lasek pod budowę domu.
Zapraszam jak najczęściej, zwłaszcza że mieszkamy 'po trasie'... a kto wie, może kiedyś będzie nam dane zwiedzić wzajemnie nasze ogrody na żywo. Miłego wieczoru!
Iwonko, jak tylko tawułki zakwitną - liczę na zdjęcia, ciekawa jestem odmian które masz u siebie. Bardzo możliwe, że nie przepadają za piaszczystą glebą, nawet o tym nie wiedziałam. Moje rosną głównie na gliniastym podłożu, ale chyba podoba im się to, bo obficie kwitną i mają ładne liście. Podlewanie mam, to prawda... widzę, że nie dałabym rady bez niego obsłużyć ogródka... Udanego wieczoru!
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Witaj, Agunia! Długi wątek, ale wart obejrzenia i czytania! Podoba mi się, że pokazujesz ogród z większej perspektywy a to rzadkie na tym forum :wink: Pięknie dobrane i pielęgnowane roślinki. I mam swoją ulubienicę: irga szczepiona :tan jest prześliczna! czy znasz dokładną nazwę? Gdzie można kupić takie cudo?
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
aagaaz
1000p
1000p
Posty: 1775
Od: 7 maja 2011, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady

Post »

Co jedna fotka to ładniejsza..
Śliczności masz w tym swoim ogródeczku..
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”