Kalanchoe - problemy w uprawie (choroby, szkodniki)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Nie wiem co prawda czym roślinka jest porażona ale na pewno wszystkie zainfekowane części trzeba poodcinać, tym bardziej, że nawet jeśli się ją uratuje, to te uszkodzone liście i kwiaty dekoracyjne już się nie staną.
Radziłabym zrobić sadzonki bo akurat w przypadku tej odmiany Kalanchoe bardzo łatwo przebiega ukorzenianie.
Wybierz zdrowe części (pędy lub liście), odetnij ostrym narzędziem i włóż do wody. Korzonki pojawią się niebawem.
Obrazek
Sama właśnie to przerabiam :mrgreen: .

Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Raczej bym powiedział że jest to efekt działania miniarki jeżeli chodzi o liście co do pąków kwiatowych jedną z przyczyn może być również działanie miniarki a drugą brak odpowiedniego nawożenia poprzez co roślinie brak składników pokarmowych których ona podczas kwitnienia bardzo dużo potrzebuje, Porażone liście bym usunął, wykonał oprysk całej rośliny jednym z tych preparatów: Karate Zeon 050 CS, Talstar 100 EC spryskując liście szczególnie ich dolną stronę bardzo dokładnie, i jeśli chcesz utrzymać tą roślinę nie robiąc z niej sadzonek zacznij ją dożywiać nawozem mineralnym dla roślin kwitnących, polecam firmę Agrecol. :D
Marsala
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 10 sty 2008, o 18:35

Post »

Hmm... Nie wiem, jak w domu, ale Karate i Talstar sprawdzają się na pewno w polu... No ale mogę spróbować...
Zastanawia mnie tylko, że wcale nie widać tych muszek... Latają jakieś owady, jeno chyba prędzej są to... no... ziemiórki? Ale mogę uwierzyć w miniarkę, więc niebawem czymś zaatakuję :)

A skoro przy ziemiórkach jesteśmy... Lata pełno czegoś, wygląda jak muchówka, najprędzej ziemiórka, jednocześnie jednak w doniczkach pojawiają się larwy na nóżkach. Czyli podejrzewany wciornastek :/ Srebrne przebarwienia liści i całkowita śmierć wszystkich siewek. Zaczyna mnie to trochę irytować :/ Tym więcej, że nawet do doniczek pod przykryciem się dostają. Skarzona ziemia???
Jeśli wciornastek, to preparatów akurat nie znam...
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Na wciornastki możesz zastosować jeden z tych preparatów Karate Zeon 050 CS, Talstar 100 EC, Actellic 500 EC, Sumi - Alpha 050 EC.
szkapina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 12 lip 2007, o 00:47
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witam. Ja też sie dołącze do pytania o kalaoche. Wygląda jakby było zakurzone, ale coś nie w formie jest. Wkleję zdjęcie całego, a później pojedynczych listków od spodu,bo chyba nie jest za dobre.
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Paulina
dariadesou
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2008, o 14:00

Plamy na liściach

Post »

Witam, mam problem... Na mojej kalanchoe na listkach i na pączkach kwiatków (jeszcze zielonych) pojawił się biały nalot. Wygląda jakby kurz ale to nie jest kurz bo bardziej sypkością przypomina mi mąkę. Co to może być? Czym to zwalczyć? Mogę to przetrzeć wilgotną ścierką?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Opryskaj Bravo 500 SC, po sześciu dniach powtórz oprysk. :D
dariadesou
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2008, o 14:00

Post »

a co to jest według Ciebie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Najprawdopodobniej choroba wywoływana przez grzyb z rzędu Erysiphales- mączniaki prawdziwe. Zdjęcie było by pomocne w identyfikacji sugeruję się na razie Twoim opisem :D
Awatar użytkownika
krusz
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 gru 2007, o 12:54
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Czegoś tu nie rozumiem, Przemo pisze że nawet w zimie trzeba podlewać często, maartucha że nie... Mi też usychają liście. Roślina jest w wietrzonej często łazience. Może ma za zimno?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przeciągi są najgorsze dla rośliny, jeśli nie ma stałych warunków(albo temp. niższej czyli typowe zimowanie i wtedy ograniczenie podlewania albo wyższa temp. i częstsze podlewanie) tylko raz robi się ciepło i wilgotno (jak to w łazience) a za chwilę wietrzysz i dostaje zimnego powietrza do tego ograniczysz odlewanie lub będziesz podlewał za dużo nie dziw się że w tak ekstremalnych warunkach roślina marnieje. Każda roślina musi mieć w miarę stałe warunki więc albo ją zimujesz albo nie i nie możesz jej trzymać w łazience jeśli masz jej zapewniać takie warunki jak teraz. :D
Awatar użytkownika
kocicy_Lwisko
50p
50p
Posty: 95
Od: 12 wrz 2008, o 08:57
Lokalizacja: pd-wsch kraniec Mazowsza

Czy ktoś wie co to jest?? Nawet nie wiem jak to prowadzić...

Post »

Czy ktoś wie co to jest?
Tak było kilka miesięcy temu:
Obrazek
a tak teraz:
Obrazek

Pomocy!! :o
Pozdrawiam i zapraszam do ogrodu mojej kocicy
Ogród
Rośliny domowe
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Trochę mi to przypomina Kalanchoe thyrsifolia, ale mogę się mylić. Podobne jest też do Kotyledona.
Jeśli to Kalanchoe to prowadzić tej roślinki się nie da. Kalanchoe mają to do siebie, że jak osiągną duże rozmiary nie wyglądają ciekawie. Najlepiej rozmnożyć i zacząć uprawiać roślinkę od nowa :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”