Cyprysik (Chamaecyparis) - choroby,szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
magic1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 maja 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Obrazek

Czy wiecie może co to jest? Na cyprysikach powstały takie falbanki. Jakiś grzyb? Na igłach pojawiły się też maleńkie białe kropeczki. Może ktoś się zetknął z czymś podobnym. Igły powoli zaczynają żółknąć.Proszę pomóżcie :(
ooasia
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 118
Od: 7 kwie 2010, o 02:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomóżcie chory cyprysik

Post »

Rdza gruszy i jałowca.
magic1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 maja 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomóżcie chory cyprysik

Post »

Dziękuję za podpowiedź ,więc pewno pozostaje mi popryskać iglaki . Mam nadzieję że uda mi się je uratować.Pozdrawiam
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Brązowe cyprysy.

Post »

Pozwole sobie tutaj zadać pytanie aby nie zakładać kolejnego tematu.
Mam problem z Tujami i Cyprysikami gdyż zaczeło się niedawno takie coś pojawiać...

http://imageshack.us/photo/my-images/14/rrrvn.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/4/tttyhx.jpg/

Gałązki jak widać zasychają :/
maykell
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 20 kwie 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Brązowe cyprysy.

Post »

Nawożone? Jeżeli nie to zakup nawóz do iglaków i nim zadziałaj, a co wyschło to do wycięcia.

A co do moich balkonowych cyprysików to ich nie podcinałem, jeden padł, ale drugi odżył i jest już w gruncie.
sierocki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 kwie 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Cyprysik marnieje pomóżcie.

Post »

Witam,
Roślinę kupiłem 2 lata temu, była piękna zielona. Od dłuższego czasu robi się brązowa. Posadzona w bardzo nasłonecznionym miejscu. Czy możliwe jest, że słońce spala tak tego cypryska?Czy może to jakaś choroba?
Proszę o pomoc.
Obrazek
sierocki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 kwie 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cyprysek marnieje pomóżcie.

Post »

Czy na prawdę nikt nie wie co dolega mojej roślinie.
Maciek.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3397
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Cyprysek marnieje pomóżcie.

Post »

A skąd niby ma wiedzieć, i to tak od razu w niedzielę. Nie pokazałeś całej rośliny, w tym zbliżenia chorych fragmentów rośliny, nie napisałeś w jakich warunkach glebowych rośnie, czy go zasilałeś nawozami, oraz czy stosowałeś jakieś środki grzybobójcze, na które te rośliny często chorują.

i ,tak już poza nawiasem, nie ma takiej rośliny jak cyprysek, są rośliny cyprysy, które u nas nie rosną i CYPRYSIKI, którego fragment rośliny pokazałeś. :wit
sierocki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 kwie 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cyprysek marnieje pomóżcie.

Post »

Przepraszam za pomyłkę. Wstawiam fotkę całej rośliny. Roślina posadzona była do ziemi kwaśnej pomieszanej ze zwykłą ogrodową. Stosowałem standardowe nawozy florovitu do iglaków. Na początku tego sezonu podałem również magnez. Nigdy nie stosowałem żadnych preparatów na grzyby. Tadeuszu jak sądzisz czy da się ją jeszcze odratować?
Obrazek
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cyprysik marnieje pomóżcie.

Post »

taki marny wygląd morze mieć dwie przyczyny: za sucho szczególnie zimą, wczesną wiosną drzewko usycha (pamiętajmy że tego typu rośliny nie zapadają w letarg na zimę) potrzebują wody albo to jest choroba grzybowa wtedy należy odciąć chore gałązki i spalić. opryskać interwencyjnie Topsin M 500 SC ,podłoże jest nieodpowiednie widzę na zadęciu żwir, powinna być kora to zmiesza rysko chorób grzybowych u tui,cyprysów i.t.d , zapobiegawczo na wiosnę opryskiwać medzianem.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3565
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cyprysik marnieje pomóżcie.

Post »

Roślinka jest po prostu przemarznięta zimą. Na wielu ch. obtusa latoś są podobne objawy.
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4213
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Dzisiaj po przyjeżdzie na działkę zauważyłem na cyprysiku Ivonne usychającą gałązke, drzewo rosnie juz ponad 12 lat i jest to pierwszy objaw którego nie zauważyłem parę dni temu. Co może być tego przyczyną ?.


Obrazek
Pozdrawiam Zenek
filo
50p
50p
Posty: 62
Od: 27 cze 2011, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cyprysik Ivonne

Post »

Sprawdź czy nasda gałęzi nie jest uszkodzona mechanicznie - złamanie, odarcie kory itp. Jeśli nie jest radziłbym zabezpieczyć się przed fytoftorozą bo jeśli to ona to może załatwić cały krzew. Polecam podlewanie previcurem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”