Ot... chwastowisko marcyjanny.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Aga - patkaza, właśnie na poprzedniej stronie chwaliłam się zakupem, który okazał się krwawnikiem :) Już rośnie.

Obrazek

Jagusia, złocień maruna jest na pierwszej pozycji listy zakupowej.Jak na razie rolę maruny pełni przymiotno białe :twisted:

Grażynko, klon ma trochę podpalone przez słońce liście. Chory nie jest. A własnie, wciąż nie wygooglałam jak się nazywa.

Byliśmy wyjechani. Mieliśmy do załatwienia całkiem inną sprawę, ale jak moglibyśmy nie odwiedzić chociaż paru szkółek. Tym bardziej, że jeździliśmy
busem, więc można było kupić 4-metrowe drzewo :tan

Na początek szkółka w Rogoźnicy koło Strzegomia. Dużo wielkich, drogich drzew, ale żal patrzeć na nie. Rośliny poprzewracane, wysuszone :cry: Większość
droższa niż u nas, ale coś tam kupiliśmy.

Buk 'Dawyck Purple'
Obrazek

Liguster japoński 'Rotundifolia'
Obrazek

Kryptomeria
Obrazek

śliczny żywotnik wschodni 'Franky Boy'
Obrazek

Obrazek

Picea orientalis 'Aurea'
Obrazek
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

W Wieluniu super szkółka. Rośliny zadbane i niedrogie. Dobrze, że bardzo się spieszyliśmy, to nie było czasu, żeby wykupić pół sklepu :lol:

Buk 'Dawyck Aurea'
Obrazek

Modrzew 'Diana'
Obrazek

Pnącza. Po co mi one? ;:14 Nie mam gdzie ich posadzić. Dobrze, że się powstrzymałam przed zakupem clematisów. A takie były ładne i tylko po 10 zł.

Winobluszcz pstrokaty 'Star Shower', hortensja pnąca, jaśmin Stephanense, wiciokrzew 'Serotina', jeżyna bezklcowa
Obrazek

Drobnostki
Obrazek

Obrazek


i w Krasnymstawie

buk 'Rohan Obelisk', bez którego pan m. nie wyobrażał sobie życia
Obrazek

i czekała "moja" morwa. Owocki już zjedliśmy :P
Obrazek

Teraz "tylko" wyszukać miejsca i sadzić ;:223
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Witaj Igorze :wit Ja własnie nie mogłam sie oprzec urokowi Franka i zanabyłam. Cudny jest.
Te skazane na śmierć rośliny w szkółkach to dla mnie nie zrozumiałe jest. Przecież to są grube tysiące złotych :shock:
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

W deszczu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Widzę Gosiu ze mocno poszłaś w buki ,to miłość mojego M. Hortensję pnącą mogłaś dostać ode mnie rozdaję sadzonki wszystkim chętnym.U mojego klonu też przypala listki.Gosiu wydaje mi się że ja mam marunę ale teraz nie jestem już pewna muszę jej zrobić zdjęcie to może ktoś odpowie co to jest.Jeżeli to będzie maruna to chętnie Ci odstąpię.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Kochana to poszalałaś, nawet nie chcę myśleć ile kosztowały te wielkie drzewa :shock:
Ja jeśli już nabywam to mniejsze, bo u mnie bardziej wietrznie i mroźnie. Mają szansę się zaaklimatyzować lub ;:14
Wtedy nie szkoda.
U Ciebue osłonięta działeczka, więc z pewnoscią wszystko pięknie bedzie rosło :uszy
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Gosiu , czy to nie Ty wygrałaś na RMF FM 130 000 :?: :?: :?: Na takie zakupy można było przeznaczyc niewielką część ;:224 Teraz na serio. Ładne zakupy i nie wyschnięte , te z Krasnegostawu. Tutaj dba się o rośliny , często tam bywam . Takie drzewka mają kilka lat i nie są tanie. Nie jestem w temacie , ale pewnie to rarytaski. :uszy
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Wiesz co, no to z moim kotem jest stanowczo coś nie tak, on stroni od kocimięty...

Mnie się też strasznie podoba ten Rohan Obelisk, dotąd myślałam, że to jest wręcz niemożliwe do dostania, a tu proszę...piękne są odmiany buka.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3377
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Ooo buczki piękniaste ale mnie by na pewno cena odstraszyła.
Nawet nie chcę pytac ile kosztowały...
A te pnącza na moje pergole między-filarowe bardzo by pasowały...
Szczególnie ten ciapaty winobluszcz...oj muszę sobie taki upolowac ;:108
A mogła byś mi zdradzic ile takie cudeńko kosztuje :?:
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

No co Wy? Te drzewka nie były takie drogie na jakie wyglądają :lol: Nie wygrałam w RMF-ie, ale jakbym wygrała taką kasę, to od razu szkółking pewny :;230
Ten blisko 4-metrowy Rohan kosztował 170 zł. To chyba nie jest wygórowana cena za tak duże drzewo. Reszta roślin kupowana, bo tanio było, więc jak nie wziąć :wink:

Jolu1, ta maruna staje sie powoli moim mrocznym przwedmiotem porządania :lol: Nigdzie nie ma do kupienia. Ja chciałam tylko buka czerwonego i żółtego, to mój m. stwierdził, że jednak musimy pojechac też po Rohana, bo spać nie mógł, że ktoś mu go podkupi ;:224 A hortensję pnącą to ja nie wiedziałam, że chcę, ale tak ładnie wyglądały pnącza w szkółce, że brałam po kolei ;:14 Ja nie mam gdzie ich posadzić!

Jolu - Pamelko,drogo nie było, toż widać po moim samochodzie, że kasą nie śmierdzimy :;230 Widziałam c. pendulę za 90 zł. Miał 2,5 m i tak pomyslałam o Tobie, ale jak na złość rozładował mi sie telefon, żeby zapytać czy byś go nie przygarnęła.

Tadku, rarytaski to są lilie i liliowce. To są zwykłe buki :lol: Ale sie rozmarzyłam, jakich cudów wianków bym nakupowała, gdyby mi spadło z nieba 130 tys. :heja

100krotko, do tej pory tylko jeden z naszych czterech kotów był zainteresowany kocimiętką. Dopiero ostatnio brat rudzielca pozazdrościł mu uciechy i przekonał się do tego ziółka, ale bez fajerwerków. Za to Rudzio robi obchód działki i bezbłędnie trafia na kępki kocimiętki :lol:
Rohan Obelisk to taki rarytas? Faktycznie ma piękny kształ listków. Musze pochwalić w takim razie pana m., że ma gust chłopak :uszy

Grażynko, tak jak pisałam wcześniej, nie mam zielonego pojęcia, gdzie posadze pnącza. Chyba podświadomie kupowałam, żeby umaić Twoją altankę :lol: Juz patrzę na paragon - Parthenocisus Star Shower kosztował 13 zł. To chyba będzie ten winobluszcz.
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Małgosiu a ilo pędowa ta pendula była? Spore afro, czy kilka gałązek?
Jeśli ładne drzewko to 90 zł nie jest drogo.
Ale ... za 170 sorry ;:224 nie kupuję tak drogich roślin ;:108 Zapłakałabym się, jakby zmarniała ;:145
Obserwuj liście, bo przędziorki w tym roku lubią buki ;:14
X_r-o
---
Posty: 2226
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Jaki to musiał być samochó, że takie zakupy do niego weszły :lol: Buki piękne, ale oprócz przestróg Joli zwróć jeszcze uwagę na mączniaka. Moje w tym roku już dwa razy zaatakował ;:14 Co ciekawe tylko te z bordowymi liściami :wink:
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ot... chwastowisko marcyjanny.

Post »

Jola, nie sprecyzowałam i chyba mówimy o dwóch róznych roslinach :lol: Mówiłaś kiedyś, że chcesz cyprysika nutkajskiego pendulę, więc był prawie takiej wielkości jak ten mój do kupienia. A Ty o czym piszesz? :lol: Jola, mniej być płakała, gdyby zmarniało drzewko za np. 17 zł? :wink: A kto ratował palmówkę? :twisted:
Paweł, to był bus. Wieźliśmy w nim tylko jedną brame, więc trzeba było go czymś doładować, żeby powietrza nie wozić przez całą Polskę :;230
Dawyck Purple juz spryskany :wink:, bo faktycznie było dziadostwo na nim.
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”