Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Kolejny piękny Bedermeier jakiego widzę na forum. Chyba tylko u mnie idzie tak fatalnie :/ Chociaż ... miał ładne pąki, ulewy go załatwiły, teraz czekam na drugą turę.

Gosiu, nie myślałaś o tym by podpisywać swoje zdjęcia? Co prawda usunięcie takiego napisu nie jest niemożliwe, ale jednak jest z tym trochę roboty, a skoro szkółka nie ma własnego fotografa czy choćby aparatu by porobić zdjęcia to pewnie nie ma też szpeców od grafiki ;)

Hmmm ja mało grzebię w necie, więc jakoś swoich zdjęć nie spotkałam.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Podpisywanie zdjęć dla niektórych to mała różnica - znak wodny przy zmianie wielkości zdjęcia się gubi to raz, dwa - niektóre firmy wystawiają zdjęcia ze znakiem wodnym - u Ewy to normalne - wystarczy sprawdzić na all. ile jej zdjęć jest wystawianych.
Mój Biedermeier dobrze radzi sobie w gruncie - jestem zdziwiona bo w tym roku ma bukiety kwiatów.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Deirde pisze:Aniu - mój Biedermeier ma tak 40 cm ale jest odmiana większa - nazywa się Biedermeier Garden i rośnie do 70 cm. Chyba ma ją Karo.
Ja ją mam, lada moment rozkwitnie ;:3
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Gosiu, w zwązku z tym wątkiem http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 5#p2377065 i odpowiedzią na moje, zawarte tam pytanie, czy mogłabys tam zajrzeć i cos podpowiedzieć, a dodatkowo , co sadzisz o Uetersener Klosterrose... jak to róża, czy zdrowa, jak kwitnie i przekwita, czy bardzo śmieci, itp ?
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Sorki Ave - później odpowiem na Twoje pytanie.
Dziś dwa zdjęcia:
Black Bacara

Obrazek

Caramella

Obrazek
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Pięknie się prezentują a Caramella zachwyca.
Również dyrygent William jest piękną różą.
Gosiu Szekspir posadzony miedzy 2 Fichermenami jest dla mnie prawie taki sam jak one oba.Tam są malutkie różnice.
To tak jak Leonardo i Warwick Castle-mam je razem posadzone i są bliżniaczo podobne.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Aniu - dlatego ja pozbyłam się podobnych do siebie róż - wole mieć różne odmiany - nich Tobie ładnie kwitną.
Na dziś dzień zrobiłam zdjęcie Caramelli - bardzo lubię ją i mogłabym mieć nawet 3 sztuki w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Hermitage - niewiele różni się od First Lady - chyba tym że jego kwiaty są ułożone na łodydze prosto w górę, a Pierwsza Dama na kwiaty lekko opuszczone w dół.

Obrazek

Red Leonardo da Vinci - rozetka w takiej delikatnej czerwieni.

Obrazek

Lions Rose.

Obrazek

Zaczęłam stosować podpisy na zdjęciach - może więc pojawić się napis - foto-rosa, rosa-net i Deirde - to będą moje podpisy pod zdjęciami, mam nadzieję, że to chwilowo przystopuje pojawianie się moich zdjęć w różnych miejscach. Tym bardziej że już zobaczyłam zdjęcia z Rosy na all - przy róży Berstein Rosa.
A teraz coś milszego - przycięłam róże Louise Odier - jak się okazało było to trafna decyzja ponieważ mam teraz dużo kwiatów - wcześniej kupiłam książkę - Róże pachnące - autorstwa Heide Rau - a tam był przepis na galaretkę z róż:
przygotować do 20 kwiatów z róży pachnącej, 1 kg cukru żelującego 0,5 litra białego lub czerwonego wina.
obrać płatki z kwiatów, obciąć jasną podstawę każdego płatka, zalać winem i podgrzać niemal do wrzenia, szczelnie przykryć i zaparzać przez 15 minut. Przecedzić wywar i przestudzić. Dodać cukier żelujący, zagotować i mieszając gotować przez 4 minuty.
Awatar użytkownika
gosia2501
200p
200p
Posty: 208
Od: 28 lut 2008, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Deirde pisze:Zaczęłam stosować podpisy na zdjęciach - może więc pojawić się napis - foto-rosa, rosa-net i Deirde - to będą moje podpisy pod zdjęciami, mam nadzieję, że to chwilowo przystopuje pojawianie się moich zdjęć w różnych miejscach.
Gosiu obawiam się, że to niewiele pomoże, czego przykładem są moje zdjęcia podpisane, na jednej ze stron i w jednym ze sklepów internetowych. :(
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Niestety - wiem o tym Gosiu - ale w razie czego gdyby mnie pytano na sprawie dlaczego nie podpisywałam swoich zdjęć - mogę powiedzieć - przecież są podpisanie. W tym roku to jest jakaś plaga a to dlatego że nikt nie zabiera się za te osoby i sklepy - ja ze swej strony mogę powiedzieć że kilka firm dostało rachunki, zdjęcia szybko znikały.
Gosiu - poza tym moje zdjęcia są gorsze bo robię większą kompresję - może to zniechęci.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Zszokowało mnie zdjęcie Heritage :shock: Masz ją 1-szy rok, Gosiu? Wiem, ze kwiaty róż są trochę zmienne, ale nie aż tak! ? To przeciez całkiem inna róża :?
Za to Black Baccara - to jest to! :D Cudna!
Awatar użytkownika
jarko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 685
Od: 1 cze 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Coś mi się wydaje, że w sprawie wykorzystywania zdjęć publikowanych na tym forum, niestety moim zdaniem błądzicie. Za tydzień będę dysponował czasem i mogę na ten temat porozmawiać. Niestety dla dobra sprawy, nie publicznie, lecz na PW lub telefonicznie. Jak masz Gosiu tel. stacjonarny to ja mogę dzwonić praktycznie za darmo.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Iza - Heritage ma u mnie 4 lata, co roku ma różne kwiaty, mam jakiś dziwny krzak.
Jarko - byłam skonsultować się z prawnikiem, mam też napisane że nie zgadzam się na kopiowanie i publikację zdjęć poza forum. Porozmawiamy o tym jak zadzwonisz jednak mogę powiedzieć że ktoś do nich zadzwonił to odpowiedzieli tej osobie bezczelnie że zdjęcia są ich - mimo znaku wodnego który był na zdjęciu, a który należał do autora zdjęcia. Praktycznie - jeśli szkółka chce wykorzystać zdjęcia by zrobić to zgodnie z prawem musi skontaktować się z autorem zdjęcia i odkupić go wraz z licencją - inaczej nie ma praw do wykorzystywania zdjęć bo prawo autorskie jest niezbywalne.
A - tzw - dozwolony użytek - na wykorzystywanie pod sprzedaż na firmowy serwer - nie podchodzi - też to przerabiałam.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja różanka - rok 2011 - Gosia.

Post »

Zdjęcia dzisiejsze:
Hermitage
Obrazek

Obrazek

Caramella

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”