Hippeastrum(zwartnica) cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Sądzę że przy tej średnicy cebuli wymaga ona zimowania po kwitnieniu i okresie wzrostu cebuli. :D
Jana
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 19 lut 2008, o 10:48
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Najpierw małe sprostowanie, amarylis to nie hipeastrum, chociaż z tej samej rodziny.Ateraz do rzeczy. Nie wiem czemu moje zwartnice (polska nazwa hipeastum) nie chcą kwitnąć mimo, ze mają przerwę w podlewaniu już od końca sierpnia. Teraz, przed miesiącem przesadziłam je do nowej ziemi. Puściły liście, a o pąkach kwiatowych ani widu ani słychu. Pozdrrawiam z ciepłego WrocławiaJana
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wiemy dokładnie że amarylis to nie hipeastrum po prostu piszemy tak ogólnie o niech na forum, a co do Twoich hipków przeszły trzymiesięczne zimowanie? Nie myl z okresem bez podlewania.
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1954
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wystarczy, że stały w cieple, prawda, Przemo? Tak było z moim Red Lionem - choć był zasuszony, to dalej stał na parapecie i teraz puszcza tylko listki.
Jana
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 19 lut 2008, o 10:48
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dzięki Przemo. ale mimo, że przeszłyokresspoczynku, nie mają zamiaru kwitnąć. Stoją cały czas w mieszkaniu tuż przy balkonie. Grzejnik mam wyłączony przez całą zimę ale i tak temperetura około 20 , a w dni słoneczne to nawet do 26. To jest garsoniera na 9 piętrze. Nic nie mogę poradzić na takie warunki. Pozdrawiam Jana :roll:
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

teraz kwitną u mnie

CHARISMA
Obrazek

NYMPH
Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jana pisze:Dzięki Przemo. ale mimo, że przeszłyokresspoczynku, nie mają zamiaru kwitnąć. Stoją cały czas w mieszkaniu tuż przy balkonie. Grzejnik mam wyłączony przez całą zimę ale i tak temperetura około 20 , a w dni słoneczne to nawet do 26. To jest garsoniera na 9 piętrze. Nic nie mogę poradzić na takie warunki. Pozdrawiam Jana :roll:
Czyli nie przeszły okresu zimowania tylko spoczynku, po przekwitnięciu i wzroście cebuli należy cebule przezimować czyli wyjąć z ziemi i jeśli nie ma się warunków na ich przezimowanie naturalne to wkłada się cebule do lodówki, jak przejrzysz ten wątek po kolei wszystkie strony to doczytasz na którejś stronie o tym pisałem. Tak jak napisała kari wystarczy że było ciepło(powyżej 7 stopni) i cebule nie zimowały a tylko odpoczywały po wegetacji. Dlatego teraz Ci nie kwitną i nie będą kwitły dopóki ich nie przezimujesz. Kiedy wysadziłaś cebule po tym odpoczynku? :D :D :D



Nelu
ależ śliczności pokazujesz tfu tfu. Ja swoje hipki też dzisiaj wysadziłem w nową ziemię po okresie zimowania.
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Po przekwitnięciu hipek przechodzi okres wzrostu, zatem mam pytanie ile to powinno trwać? Bo mi się już to wszystko pomieszało ;:31
Odpowiedź dla mnie tym ważniejsza, gdyż wczoraj dostałam małą cebulkę hippeastrum, którą od razu wsadziłam w doniczkę (nawet nie wiem, czy dobrze zrobiłam, że od razu zasadziłam).
Chociaż może jeszcze w tym roku nie będę jej zimować, bo jest dość mała...
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka dla przykładu wsadzasz cebule hipka pod koniec lutego czy na początku marca i zaczynasz go podlewać i nawozić, rośnie i przekwita po czym podlewasz i nawozisz go aż do końca sierpnia, potem przez dwa miesiące nie podlewasz w ogóle z dnia na dzień zaprzestając podlewania i nawożenia a na początku listopada wyjmujesz z doniczki ścinasz pozostałości po liściach podsuszasz przez dwa tygodnie korzenie kładąc cebule koło kaloryfera najlepiej tak z 20 cm od niego na podłodze po czym po tym czasie wkładasz do lodówki w dolną szufladkę lub wynosisz do pomieszczenia gdzie temp. nie przekracza +7 stopni ani nie spada poniżej +2 stopni, bez dostępu światła tak sobie leżą aż do końca lutego. Potem ponownie do ziemi i podlewanie z nawożeniem. Mam nadzieję że wszytko jasno opisałem. W razie czego pytaj śmiało. Analogicznie jeśli ktoś pędzi roślinę na kwitnienie zimowe przesuwa tylko okres zimowania na letni. :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

No, teraz to wszystko rozumiem :D :D :D I już niczego z hipkami nie pomieszam nigdy
:D :D :D
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Przemo - faktycznie Nela zaserwowała nam niezłe okazy. Niech kwitną jak najdłużej ...

A ja bardzo się rozczarowałam. Mój obecnie kwitnący hipek nie jest tym, którego kupiłam. Miała być Vera. Poszperałam w necie i niestety- Vera kwitnie w zupełnie innym kolorze. :( . Pomyślałam sobie, że może ten to jest Red Lion, ale jest zdecydowanie ciemniejszy niż inne Red Liony które widzałam .. i masz babo placek.
Aha - fotki zamieszczę później - jak tylko załaduję je do komputera - bo kabelka w tej chwili brak :lol:
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

Ostatnie kwitnienie w tym roku... Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ewciaks jeśli etykieta z mojej cebuli jest prawdziwa, to po okresie zimowania mi wyrośnie identyczny okaz :D Oby był równie piękny... :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”