Co rośnie u ciotki ?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Jana
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 19 lut 2008, o 10:48
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jestem od kilku dni na forum i na razie czytam. Bardzo duzo postów do Marysi. I ja się dołączam i życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia. Ja niestety nie mogę pochwalić się zdjęciami, bo do mego aparatu juz od dawna nie ma filmów To jest mieszkowy 6 n 9 z roku chyba 1932 lu33, Ma nienal tyle lat co i ja. na razie nie myślę o kupnie cyfrówki. Niech wnuki się tym zajmują. Moja dzialka we Wrocławiu jest piszczysta i sucha. Studnia na głębokości 8 metrów i mało wydajna. Dobrze trzeba się napompować. A tylko ja do roboity. Podziwiam zdjęcia, Piękne. Pozdrawiam :roll: "babcia" Jana
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj! w gronie babć. ;:114 Dzięki za miłe słowa. Nie mam jeszcze siły siedzieć przy komputerze , ale myślę że idzie ku lepszemu. Najgorsza była dzisiejsza noc. Moja "pikawa" w gorączce trochę się buntowała . Wszystkim dziękuję za wsparcie. Pozdrawiam :lol: :lol: :lol: Marysia
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Marysiu trzymaj się mocno nie daj sie choróbsku!!! :D :D :D
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki Grzesiu. A dla przypomnienia lata przesyłam fotki wiązówki różowej i białej. Mam jeszcze jedną odmianę białą o pojedynczych kwiatach, o bardzo ciekawym rysunku żółto - zielonych liści. Niestety nie mam jej fotki. Wiązówka błotna jak sama nazwa wskazuje lubi wilgoć i u mnie ta wdzięczna roślina rośnie do 2 metrów. Polecam wszystkim do sadzenia nad wodą lub przy kranie z wodą tam gdzie zawsze bedzie miała wilgoć.Nie jest to żadna egzotyczna piekność ale nasza , rodzima roślina której urodę trochę poprawili nasi hodowcy. Obrazek Obrazek
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1561
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Jestem zaskoczona.Dotychczas spotkałam tylko białą wiązówkę.Oczywiście ją zakupiłam w zeszłym roku, bo bardzo mi się spodobała.Teraz nie mam pewności, czy różowa nie podoba mi się bardziej.Dzięki za fotki i życzę powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nie mogę wyleżeć w łóżku. Czytać nie mogę bo mnie bolą oczy więc postanowiłam jeszcze coś pokazać tym razem z jesieni. Na tych fotkach nie ma tylko białego , który kwitnie nieco później niż pozostałe. Na jednym ze zdjęć widać go odrobinkę. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Nie powiem nic więcej tylko Piękne :shock: :P
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Przepraszam za pomyłkę we wklejaniu zdjęć. Wkleiłam dwa razy to samo zdjęcie ale to z powodu gorączki, która mnie nadal trzyma. A w drodze rekompensaty za krzywdy moralne jakie Was z mojej strony spotkały taki mały ale wdzięczny kwiatek . To rośnie na krzaczku dziurawca ogrodowego. Niech przyniesie trochę lata tej zimo-wiosny. Pozdrawiam z ciepłego łóżeczka Marysia Obrazek
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1561
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

w drodze rekompensaty za krzywdy moralne jakie Was z mojej strony spotkały
Moja strata za krzywdę została troszkę zrekompensowana.
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2284
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

masz piękny ogród - aż podziw bierze że tyle roślin można zmieścić na tak małym skrawku ziemi :) nic tylko by się siedziało i oglądało te wszytkie piękne kwiaty

a jak przycinasz powojnik JPII ????bo nie wiem czy dobrze zrobiłem ale go przyciąłem 30 cm nadzienią bo był słabo rozrośnięty i chciałem aby się rozkrzewił bardziej - nie zastanawiając zię nad tym ani nie sprawdzając co hodowcy sugerują :P
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

k-c pisze:masz piękny ogród - aż podziw bierze że tyle roślin można zmieścić na tak małym skrawku ziemi :) nic tylko by się siedziało i oglądało te wszytkie piękne kwiaty

a jak przycinasz powojnik JPII ????bo nie wiem czy dobrze zrobiłem ale go przyciąłem 30 cm nadzienią bo był słabo rozrośnięty i chciałem aby się rozkrzewił bardziej - nie zastanawiając zię nad tym ani nie sprawdzając co hodowcy sugerują :P
Karolu ! Jeśli to jest młody clematis to zrobiłeś dobrze. Jednak w następnych latach tnij już ostrożnie - idąc od góry pędu nad 1 grubym pąkiem jaki zobaczysz. Pokazywałam to na wcześniejszej stronie. Jan Paweł II nie jest wymagający, odorny na choroby , woli słońce niż cień i lubi być prowadzony horyzontalnie. Te wszystkie infomacje uzyskałam z pierwszej ręki / nikt nie ma lepszych/ tzn. od twórcy tego clematisa brata Stefana Franczaka, który wyhodował ponad 50 odmian. Są to odmiany zaliczane do cenniejszych w świecie. Niestety twórca tych odmian zmarł w 2005 roku. Bardzo mi brakuje rozmów z nim o clematisach, liliowcach i irysach. Gdybyś potrzebował jeszcze informacji ... służę. Pozdrawiam Marysia. :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2284
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

mój clemantis jest młody - w zeszłym roku kwitnął po raz pierwszy ale bardzo długo - obciąłem go bo miał tylko jeden pęd wsychodzący z ziemi - i tak sobie pomyślałem że może takim zabiegiem go zmuszę do wypuszczenia większej ilości pędów

a sposób przycinania widziałem - a ten sposób horyzontalny prowadzenia to na czym polega - na układaniu pędów płasko - równolegle do ziemi ????
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Post »

Marysiu właśnie wyczytałam więcej o twórcy powojników :lol: . Proszę powiedz mi tylko czy faktycznie ten ogród pomału przekształcili i nie rosną tam już jego powojniki? Czy można zwiedzić jeszcze ogród?

Pozdrawiam cię cieplutko i tak jak twój brat :wink: ;:2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”