Złotokap cięcie,kiedy ,jak

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Złotokap ...

Post »

Aktualna fota jednego ze złotokapów

Obrazek

:wit
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Złotokap ...

Post »

Spulchnij ziemię, podsyp wapnem (tylko nie budowlanym), np. dolomit, wymieszaj ziemie i dobrze podlej. Złotokapy lubią zasadową glebę.
W zeszłym roku też mi nie chciał kwitnąć, jak podsypałem wapna w sierpniu, to jeszcze we wrześniu miałem kwiaty :)[/q I ja chętnie skorzystam z tej rady.
anneq
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 4 lip 2011, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie - okolice Radzymina

Re: Złotokap ...

Post »

Witam
Ja też jestem dumną właścicielką złotokapu
W zewszłym roku kupiłam kwitnące pięknie 1,7 m drzewko. Na zimowanie zabezpieczyliśmy je pieczołowicie coby nie zmarzło....
Wiosną pięknie odbiło, przyrost ma bardzo duży - chyba jakies 40cm.... ale zero kwiatka.
Ja osobiście mam fijała na jego punkcie......i rozczarowałam się brakiem cudnych kwiatów.....
Stanowisko ma słoneczne, ale po przeczytaniu powyższych wypowiedzi wyciągnęłam wniosek: wygląda na to, że brak kwiatów jest spowodowany glebą, ponieważ rośnie w gruncie piaszczysto-gliniastym.
No i podobny mam stosunek do wisterii......... też kwitła po posadzeniu jedynie... a duża ona jest. Jednak trzeci rok z rzędu tylko listki ... i to raczej z dolnych partii wypusxcza.
Podłoże jak wyżej...
Może ktoś mi doradzi co zrobić żeby obie roślinki czuły się u mnie ok... i zakwitły?
Pozdrawiam
anneq
Rafalski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 21 maja 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Złotokap ...

Post »

Pisałem o tym kilka postów wyżej. Możliwe, że ma za mało wapnia. Raz też tak miałem, podsypałem i po tygodniu kwiaty wyskoczyły jak oszalałe.
Pozdrawiam
Rafał
anneq
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 4 lip 2011, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie - okolice Radzymina

Re: Złotokap ...

Post »

Podsypałam jakieś dwa tygodnie temu.... i nic nie wyskoczyło. No ale pocieszające, że nie zaszkodziłam mu...
Może trzeba czekać cierpliwie na rok przyszły.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
anneq
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Złotokap ...

Post »

anneq po dwóch tygodniach ma coś wyskoczyć? :D to jakieś czary mają być? Z tym tygodniem to chyba Rafalski teraz przesadził, wcześniej to trochę trwało
Rafalski pisze:..W zeszłym roku też mi nie chciał kwitnąć, jak podsypałem wapna w sierpniu, to jeszcze we wrześniu miałem kwiaty :)
Rafalski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 21 maja 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Złotokap ...

Post »

W zeszłym roku miałem taką sytuację, że mój złotokap nie kwitł. Dopiero pod koniec sierpnia "zaskoczyłem", że może brakuje mu wapnia. Podsypałem i po ok dwóch tygodniach (koniec sierpnia), w dość nienaturalnym czasie, pojawiły się kwiaty. Co prawda niewiele, ale się pojawiły. Byłem zaskoczony. Niestety w następnym roku (ten rok), po ostrej zimie i majowych przymrozkach, mój złotokap został zaatakowany przez gruzełka cynobrowego. Chore części drzewka wyciąłem i obecnie wyprowadzam nowe, młode gałęzie.

Oczywiście Monika ma dużo racji w tym, że to co napisałem jest bliższe czarom niż rzeczywistości, natomiast u mnie to się zdarzyło :shock: stąd taka informacja w powyższych postach.
Niemniej nie musi tak być w każdym przypadku i u każdego 8-)
Pozdrawiam
Rafał
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Złotokap ...

Post »

Witaj, to jednak czary :D bo żeby zakwitł musiał mieć pąki kwiatowe, których być może nie zauważyłeś, wg mnie podsypanie wapnem nie miało w tym momencie wpływu na ich rozwój. Moim zdaniem trafiłeś na bardzo dobrą odmianę powtarzającą kwitnienie jesienią, co naprawdę jest rzadkością, więc warto o niego podbać żeby i wiosną cieszył oko.
anneq
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 4 lip 2011, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie - okolice Radzymina

Re: Złotokap ...

Post »

poczekam do przyszłego roku.... w tym panikować odnośnie kwiatów na złotokapie nie będę. Tylko chciałabym zrobbić wszystko co mogę, żeby następna wiosna była u niego kwitnąca, więc marudzę tu:-)
Pozdrawiam
anneq
Awatar użytkownika
LukaszW
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 maja 2011, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Złotokap ...

Post »

Mam pewne pytanie. Zamówiłem sadzonkę złotokapu i się zastanawiam czy słusznie. Posiadam dwa koty które biegają sobie po ogródku a przecież ta roślina jest ponoć bardzo trująca. Mój starszak jest dość mądry także z nim problemu by nie było. Gorzej z młodym kociakiem który chwyta się czego popadnie.
X_r-o
---
Posty: 2226
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złotokap ...

Post »

Korzenie to on ma niezłe. Ponad godzinę go dzisiaj wykopywałem :roll:
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Złotokap ...

Post »

ja w tym roku w Marcu kupiłam 2 Złotokapy , miały tak ze 30cm - i gość mi powiedział ,że mają tak z 70 cm rocznego przyrostu a one tak zaszalały ,że teraz już mają 1,90cm i dalej rosną ale mi nie zakwitły :roll:


Obrazek
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Awatar użytkownika
LukaszW
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 maja 2011, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Złotokap ...

Post »

Wczoraj otrzymałem zamówioną sadzonkę złotokapu. Ma ok. 70 cm choć wygląda marnie. Listki oklapnięte choć myślę że to od słońca. Pocieszeniem dla mnie jest post biny12. Jeśli złotokap na zdjęciu został w tym roku posadzony to jestem pod wielkim wrażeniem. Zapowiada się na ładne drzewko. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”