Sępolia,Fiolek afrykanski-liście żółkną ,kwiaty zasychajś,więdną i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fiołek afrykański dziwnie usychające liście... :(

Post »

Wydaje mi się, że jakiś czas mogła stać woda i fiołka zaatakowały Ci wełnowce.
Jeżeli to te paskudztwa trzeba dokładnie umyć parapety, spodeczki i zaaplikować tabletki, albo jakiś inny środek chemiczny.
Mi mama dała TALSTAR 100 EC- kiedyś przyprowadziłam storczyka z hipermarketu z tym świństwem, strasznie się to paskudztwo rozłazi- zabiło robale od razu. Storczyk ma się ok, fiołka tez tak ratowałam.
Tabletki stosuje na balkon zapobiegawczo połowę dawki.
Awatar użytkownika
nowatka
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 mar 2010, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Znalazłam ten wątek, bo rozpoczynam walkę z roztoczami. Kilka dni temu zauważyłam na jednym ze swoich fiołków... ;:223 Napisz mi proszę, jak zakończyła się Twoja walka z tymi choróbskami?
Czas zmarnowny nie istnieje we wspomnieniach....

Nowatki kwiatki i inne... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2523121
x-U-ie
---
Posty: 2776
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Witam. Częściowo tragicznie, owszem walkę z potworami wygrałam ale zgniło mi bardzo dużo roślin. Wiesz, z jednej strony wbijamy szkodniki z rośliny maj dość takiej ilości wilgoci. Z doświadczenia powiem tak. Musisz mieszać chemię, mieszać ale nie do kupy. Raz popryskaj WSZYSTKIE jednym środkiem, za kilka dni innym lub powiedzmy raz na tydzień jednym potem innym, i tak conajmniej miesiac. Niestety. Dziady zostawiają jajeczka przetrwalnikowe. Możesz dopytać Trzynastkę, ona także miała wojnę.
Awatar użytkownika
nowatka
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 mar 2010, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Dziękuję. Nie jest to zbyt pocieszające :| A możesz mi napisać jakie środki konkretnie stosowałaś?
Czas zmarnowny nie istnieje we wspomnieniach....

Nowatki kwiatki i inne... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2523121
x-U-ie
---
Posty: 2776
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Niestety nie pamiętam innych prócz Nomoltu, ale ogólnie pytaj o środki na ziemiórki i inne.
Awatar użytkownika
sparks25
500p
500p
Posty: 696
Od: 14 lut 2010, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie chełmno

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Witam
Są może gdzieś zdjecia jak te roztocza wygladaja na fiołkach?
x-U-ie
---
Posty: 2776
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Wpisz w google roztocze szklarniowe to myślę ze wszystko znajdziesz.
Awatar użytkownika
gardeniaa
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 712
Od: 25 maja 2008, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Nomolt na roztocza nie pomoże, może jedynie wybić larwy ziemiórek znajdujące się w ziemi.
Roztocza to pajęczaki. Czytałam, że skuteczny jest w walce z nimi Magus + Nissorun.
Nie pamiętam jednak czy te środki stosuje się na przemian czy miesza.

p.s
Ania S wyżej napisała co i jak :)
x-U-ie
---
Posty: 2776
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Ale ja i nomolt stosowałam tylko właśnie zamiennie z innymi, hodziło o zmianę tak jakby dość nagłe chemii ziemi i roślin. Zróżnicowanie toksyn.
Awatar użytkownika
sparks25
500p
500p
Posty: 696
Od: 14 lut 2010, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie chełmno

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Wpisałem i znalazłem środek na przedziorki http://www.koppert.info.pl/?dobroczynek-szklarniowy,109
lepszy niż chemia tylko czy do domu on się nadaje.
U mnie przy niektórych fiołkach liście zaczęły robic sie grube i bez kształtne znacie się co to może byc?
Awatar użytkownika
nowatka
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 mar 2010, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Mąż poprosił o cos na roztocza i dali mu substral polysect. Juz opryskałam dorosłe i sadzonki. Nie wiem tylko co z listkami, które ukorzeniam w wodzie, cz je też mozna opryskać.
A mój fiołek, który dostałam z roztoczami wygląda tak
Obrazek
Obrazek

Patrzę na te inne moje fiołki, i powiedzcie mi proszę, czy jak sa takie "zmechacone" to świadczy, że roztocza atakują :?:
Czas zmarnowny nie istnieje we wspomnieniach....

Nowatki kwiatki i inne... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2523121
x-U-ie
---
Posty: 2776
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Jednym z podstawowych objawów porażenia tm paskudztwem są właśnie skarłowaciałe liście. Twarde, kruche.
Awatar użytkownika
nowatka
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 mar 2010, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ratujcie moje fiołki afrykańskie

Post »

Ten taki do mnie dotarł :( W przesyłce było jeszcze kilka listków, które wyglądaja podobnie. Nie wiem teraz, co z nimi - siedzą w wodzie i się ukorzeniają, ale nie wiem czy jest szansa, że cos z nich będzie, bo czy mozna je opryskać? I jeśli tak, to jak to zrobić?

Na kilku innych zauważyłam, że pojawiły sie takie jakby dłuższe włoski, i nie wiem czy to tez oznaka, że roztocza atakują?
Czas zmarnowny nie istnieje we wspomnieniach....

Nowatki kwiatki i inne... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2523121
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”