Ogródkowe rozmaitości cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Nelka, co to za cudny powojnik?
.....
i czy ma taki kolor jak na zdjęciu? ...
i ja też się przyłaczam do tych pytań. :uszy
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

O, tojad pnący!
Chyba nawet wiem, od kogo go masz :lol: , ja niestety, nie zdążyłam się załapać na sadzonkę.
On się naprawdę pnie, czy tylko taka nazwa dla picu?
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12603
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

:wit Neluś, ten powojnik przecudny. A ja jestem Ci wdzięczna za kobeę. To jest też cudo. A passiflorę dostaniesz całą i Ty mi zrobisz sadzonkę, bo ja nie wiem jak :;230
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Nela :wit
U Ciebie jak zwykle pieknie i ciekawie ;:138 ;:138
Angalis cudo :shock: jednoroczny to nic ;:224
masz go pierwszy rok :?: ;:196
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5033
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

To chyba Arabelka wzbudza takie zainteresowanie? :D należy jej sie ten podziw :) energiczna dziewczyna.
Ja też się załapałam na tojada pnącego. Chyba jest czego żałować, co? A nie rozrósł się zanadto przypadkiem :;230
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Neluś, nareszcie się zaniebieściło na Twoich fotkach. To co najbardziej lubię ;:138 ;:138 ;:138
Wybaczę ci trochę tego różu i czerwieni na koniec, no trudno. Przyszłam spytać o żmijowca za namową
Grażynki. Widzę że masz tego jednorocznego. A czy masz też jakieś inne? Ja hoduję od wiosny tego z wysp
Kanaryjskich Echium fastuosum ale nie doczekałam się wiosną kwiatów bo był za mały, a teraz chyba nie
przejdzie naszej zimy, bedę musiała jakoś spróbować go przechować. Może już kiedyś go miałaś i masz trochę
doświadczenia z jego zimowaniem?
Milutkiego dnia ;:196
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Nelu rozmowa przerwana, komórka mi się rozładowała.Powiedz czy tojad ten pnący ma dwa odcienie niebieskiego koloru bo coś takiego dostałam od sąsiadki, Miał tylko jeden kwiat i nie zdążyłam zrobić zdjęcia.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
Jurek_9
200p
200p
Posty: 470
Od: 10 lip 2008, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

:wit

Lektura przeczytana :wink: , miejsce naszykowane :?: :;230
Pozdrawiam - Jurek
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Ewka kolejne kwiaty dzięgiela wyłoniły się z pąków ,cieszą się dosyć dużym powodzeniem u pszczół...także trzeba uważać z wąchaniem... :wink:
Na próżno poszukuję kwiatów Maidwell Hall u mnie...masz szczęście ,że możesz je jeszcze w tym roku podziwiać ,bo są naprawdę urocze... :uszy
Majka ten niebieski powojnik to najdłużej kwitnący clematis bylinowy Arabella
On musi się znaleźć w każdym ogrodzie...jest niesamowity z długością kwitnienia,a przy okazji też zachwyca swoimi kwiatami :D
Ostatnio zastanawiałam się co tak pachnie na tarasie ,ale nie mogłam zlokalizować rośliny...okazało się ,że za oleandrem dosyć już wiekowym i wielkim ,rozwinęła się lilia w donicy,która była niewidoczna zza liści... :;230
To sobie wyobraź ,jaki busz u mnie na tarasie ...nie tylko w ogrodzie... :wink:
Jagusia nemezja to kwiatek jednoroczny,nasiona można nabyć w sklepie ogrodniczym...akurat trafiłam na niebieskie i fioletowo różowe...Bez problemu się rozwija ,wciąż tworzy kwiaty...Ma pokrój wiszący...Trzeba go wysiewać w marcu do kuwet ,a potem pikować do mniejszych doniczek... :D
Eluś Passiflorę mam ze szczepki ukorzenionej od Grażki ...w tamtym roku miała z 4 kwiaty...zimowała w piwnicy,nie podlewana ,straciła trochę liści ,ale przeżyła i wiosną przesadziłam ją do większej donicy ,a do ziemi podsypałam trochę nawozu i wymieszałam ...Za dużo nawozu nie daję ,wtedy kiedy mi sie prezypomni...a ostatnio dni obfitowały w deszcze,to w ogóle nie zasilałam ...Mają dużo pączków ,ale najwyżej na 2 dni się otwierają...i po kwiatku... :wink:
Grażynko nieraz widziałam na polu żmijowca,ale nie u nas ...,on chyba lubi piaszczyste podłoża i wapienne...Na naszych polach go nie spotkałam...
Ten żmijowiec jednoroczny jest super ,wciąż kwitnie ...jak zbiorę nasiona,to i dla Ciebie się znajdą,Ten jednoroczny obficiej i dłużej kwitnie niż ten z pól...Miałam takiego i takiego ,bylina mi zgniła...glina nieraz potrafi być zabójcza... :wink:
Tojad na razie nie jest okazałą rośliną,w zasadzie bezlistną... :;230 ślimaki je zjadły...a przecież takie trujące...ale kwiaty... na szczęście... oszczędziły , one to prawdziwa toksyna... :wink:
Izka czytałam w jakiś przepisach ,że do suszenia nie trzeba wyciągać pestek...no i dobrze,bo na pewno bym nie drelowała tych owoców :roll: Jeszcze nie suszyłam,to mój debiut...Ale tak zrobię ...zobaczymy czy będą chętni z domowników do takiej herbatki... :wink:
Tojad pnący to bylina pnąca ,ma dorastać do 2 m...na razie ma 1 m...
A powojnik to Arabella i w takim kolorze jak na zdjęciu... :uszy
Ewuś niestety u mnie żmijowiec się nie rozsiewa,albo po prostu nie dałam mu szansy...bo wszystkie nasiona zebrałam,a wydostanie ich z nasienników nie takie proste...
Ostrzeń powabny też posiałam ,trochę go zaniedbałam w masie różnych siewek ,ale teraz rośnie w skrzynce i nie wiem czy doczekam kwiatów :roll:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Danuś za tydzień jadę,a przywozić nie będę za wiele,chyba ,że jakiś rarytas się trafi... :D
Można tam nowości popodziwiać,pewnie róże też będą...Na pewno przywiozę ze sobą masę zdjęć... :uszy
Majka rdestu nie kupowałam ,gdzieś go uszczknęłam ... :wink: wiesz jak to jest...
Małgosiu busz może dobry do oglądania ,gorzej z przechodzeniem przez niego... :;230
Powojnik to Arabella.Dzięki ;:196
Majka clematis to Arabella,bylinowy ,co roku niezawodny
Oliwko polowałam na tego tojada i zdążyłam się załapać na ostatni egzemplarz... :wink: Może będzie miał nasiona ,to służę...U mnie na razie się pnie ,ale gdy kwiaty pokazał to już nie rośnie...Na razie nie jest jakimś zachwycającym okazem...
Tosiu Arabellę to Ty chyba kupowałaś na wystawie w Chorzowie ...
Dzięki Ci za Passiflorę ... ;:196 Co tam ...jeszcze jedna donica do podlewania...cóż to dla mnie... :;230
Dzidziu cieszę się ,że do mnie zaglądasz ;:196 ...Też nieraz jestem u Ciebie ,ale tak biegiem...aż mi wstyd
Anagalis sieję już od trzech lat...ładne ma kwiatki ,szczególnie kolor zachwycający ,ale nie jest ich zbyt dużo...nie za bardzo się o niego troszczę ...tak mi sie wydaje ,że otwierają się gdy jest słoneczna pogoda...
Basiu Ty się nie śmiej z mojego tojada... :lol: Za rok może będzie większy...liczę na to...chyba ,że mu glina wyjdzie bokiem i spasuje... :wink:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Wiesiu niebieskości nadal u mnie królują...ale nieraz od czasu do czasu jakieś ognistości migną... :wink:
Niestety tego żmijowca o którego pytasz nie zdobyłam jeszcze,miałam go posiać ,ale w końcu skończyło się na żmijowcu czerwonym ...i znowu zdrada :lol:
Echium fastuosum trzeba zimować w domu,pewnie bym go postawiła na parapecie , latem potrzebuje dużo słońca i ciepła...U Ciebie będzie mu bardzo dobrze...Nie wiedziałam ,że on tylko wiosną ma kwiaty :?
Danka po chwili się zorientowałam ,że mówię do siebie... :;230
Tojad pnący w ogóle nie jest w kolorze niebieskim...burgund ,bordo to jego barwa...identyczna jak na zdjęciach
Ciekawe co dostałaś od sąsiadki ,szkoda ,że zdjęcia nie masz...
Jurek nie przeczytana ,przeglądnięta ,dwa dni to na pewno za mało...
Miejsc nie szykuję ,bo nie mam takowego... :wink: Ale dwie jeszcze ostatnie może wejdą na miejsce np.jałowca... :cry:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Coś podobnego! Widziałam arabellę Kwitnąca i u Ciebie, i u mojego sąsiada, ale takich kolorków nie miała! Na tym zdjęciu jest po prostu przecudna! ;:138

Jezli mozna suszyć całe owoce róży, to może znów spróbuję ?...
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Swój powojnik kupiłam z katalogu takiej firmy wysyłkowej. Na ogół jestem zadowolona z kupionych tam roślin (choć małe niekiedy), ale Maidwell Hall mi się udał :D Na Arabellę jeszcze nie trafiłam, ale na pewno kupię.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”