Ogródkowe rozmaitości cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Majka ten niebieski powojnik to najdłużej kwitnący clematis bylinowy Arabella
On musi się znaleźć w każdym ogrodzie...jest niesamowity z długością kwitnienia,a przy okazji też zachwyca swoimi kwiatami
Ostatnio zastanawiałam się co tak pachnie na tarasie ,ale nie mogłam zlokalizować rośliny...okazało się ,że za oleandrem dosyć już wiekowym i wielkim ,rozwinęła się lilia w donicy,która była niewidoczna zza liści...
To sobie wyobraź ,jaki busz u mnie na tarasie ...nie tylko w ogrodzie...
Witaj, Nelu ;:100 Jak musi to musi, już o nim myslę gdzie go zamówic. :;230
No ładny ten busz, też bym tak chciała :;230
Tak napisała chatte cyt;
Coś podobnego! Widziałam arabellę Kwitnąca i u Ciebie, i u mojego sąsiada, ale takich kolorków nie miała!
Nie wiem jaki kolor ma ten Pan, ale ja chcę taką jak u Ciebie :;230
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

U mnie taki busz by nie przeszdł.
Mój m. juz się wściekał gdy jedna z roślin zwieszała się nad ścieżką i trzeba było podnosić ją, żeby przejść.
Muszę utrzymać jaki taki ład :;230
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Oj tak, tak, Arabellę mieć w ogrodzie trzeba :D Piękny kolor, żadnych uwiądów i fochów, rozmiar nad którym można zapanować... No, i do sadzenia wystarczy dołek 30x30 :;230 Na dodatek wytrzymuje na mojej patelni...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

NELUŚ masz mnóstwo slicznych roślinek . Czy ten pnący tojad to jednoroczny ma śliczne kwiaty . Niebieściutkie Perowskie mogę podziwiać również u Tosi . Jak zrobić z niej sadzonkę ale Pasiflora sliczna szkoda ,ze to tylko jednodniowe kwiaty ,ale jakie aligzanckie . Nie umiem nadążyć z tymi wszystkimi wątkami prze ten chwilowy zastój ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

No popatrz Nela a moja korona cierniowa nie chce kwitnąć.....chyba pójdzie na szkolenie do Ciebie a jak nie to na hasiok. :twisted: Dostała i gnojówki i dobrą ziemię no i nic ani jednego kwiatka.
Miłej wyprawy.
:wink: :D
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3679
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Czyli mówisz że inwestować w Arabelle
kolor miodzio...i jeszcz ejak tak obficie i długo kwitnie...to czemu nie
a co tam....wszak róże+clematiski to podstawa :uszy
Awatar użytkownika
Jurek_9
200p
200p
Posty: 470
Od: 10 lip 2008, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

:wit

Zajrzałem tu : http://www.zielentozycie.pl/index.php/p ... -2011.html

i nie ma Lensa :shock: a tak się szykowałem :evil:
Pozdrawiam - Jurek
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Izka dopiero się okaże ,jak herbata z tych owoców róży będzie smakowała...Jeszcze nie suszyłam ,tylko teoretycznie się zapoznałam... :wink:
Arabella ma takie przebarwienia,od ciemniejszego do jaśniejszego...,ładna ,gdyyby miała jeszcze trochę więcej miejsca ,to już by było super...
Ewka Arabellę kupić to nie problem ...zazwyczaj jako najpopularniejszy powojnik jest dostępny w szkółkach... :D A najlepiej zamówić w internecie ,wtedy i inne egzemplarze się trafią do ogródka ...tak zupełnie przypadkiem... :;230
Majka jesień to najlepszy termin do sadzenia róż...,powojniki to końcem lata,albo wiosną...aby korzeń zdążył się zadomowić ... :wink:
Za ciasno u mnie...ale nie potrafię się poprawić ...jeśli chodzi o kolejne zakupy kwiatowe... :roll:
Będziesz na wystawie kwiatowej w Warszawie?Ja wybieram się w sobotę...Można by sie umówić w jakimś konkretnym miejscu ;:162
Małgoś ja chyba lubię chaos ... i nie jest proste w moim przypadku skonfigurowanie wszystkiego...ale się staram... :wink: z różnym skutkiem...Dobrze ,że mój M się nie wtrąca w moje wizje...,ale skutkuje to tym ,że wszelkie prace na moje barki schodzą... :;230
Izka jesteś kolejną osoba ,która chwali ten powojnik...niezdecydowani ,już na pewno wpisują go na listę swoich zakupów...Można go potraktować jako pewniak... Czy wody nie zabrakło do podlewania Olka...?Taka susza..a on pijak nad pijaki...:lol:
Jadziu tojad pnący już przekwitł...teraz czekać do następnej wiosny,aby się gęściutko rozwinął... :roll:
Ale czy da radę...obok sąsiadki też powiększaja swoje gabaryty i tego obawiam sie najbardziej...oj jak dobrze,że sprzęt drobny sekatorem zwany ratuje nas od tych obaw... :;230
Perowskie ponoć łatwo ukorzenić z sadzonki,a z Twoimi zdolnymi rączkami to sukces murowany... :D
Passiflora trzyma u mnie kwiat 3 dni i chwała jej za to...
Eluś moja Passiflora zimowała w chłodzie...przy małym dostępie światła...może ona potrzebuje takiego zimowania,aby zawiązać kwiaty latem...Podobnie jest z bugenwillą,która nie chce pąków pokazać,a kwitnąć już powinna w czerwcu...poczytałam ,że od listopada do lutego w 10* musi posiedzieć ...w tedy zakwitnie...moja stała na parapecie okna w pokoju...na pewno jej za ciepło było... :roll:
Dzięki ;:196 wyprawa na pewno będzie udana...
Grzesiu zawsze spróbować warto połączenia takie zastosować... :uszy a jak coś nie wyjdzie,to szpadel pozostaje... :wink: Ale w przypadku Arabelli na pewno nie będzie konieczny...
Jurku nie żałuj ... ,wszak rok temu byli ,może inni hodowcy nas uraczą ...Będziesz w sobotę ,czy w niedzielę...?
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Dawno zdjęć nie było...muszę to nadrobić... :wink:

Obrazek Burgund Ice otwarła może ostatni kwiat,ale bardzo młoda ,to jej wybaczam...
Obrazek a to już obrazki przy zachodzącym słońcu...u mnie to godz 18...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek przetacznik
Obrazek

Obrazek dalia z Agastache ,ona zastępuje mi mało co kwitnące róże...
Obrazek Wenzel Geschwinda...w rzeczywistości nie tak czerwony...trochę ciemniejszy,bardziej purpurowy
Obrazek więcej kwiatów dzięgiela
Obrazek Rubromarginata...jeden z tej odmiany powojnika chyba zginął ,ale drugi na szczęście ma się dobrze
Obrazek Perle d'Or ,pachnące kwiaty i...
Obrazek pąki charakterystyczne dla róż chińskich,małe ,wydłużone ,nie proporcjonalne do wielkości rozwiniętego kwiatu...
Obrazek Powojnik Blue Angel wyjątkowo kwiaty jeszcze rozwija...Powojnik wart polecenia...
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Nela, nacieszyłam oczy, ale zrobię to jeszcze kilka razy. ;:180 ;:180 Jak Ty to robisz, że mając tyle roślin udaje Ci się je tak kolorystycznie zestawić ?
odalia z Agastache ,ona zastępuje mi mało co kwitnące róże...
siągnać takie połaczenia kolorystyczne.
to ujęcie - moje kolory. Wielu roślin nie znam, a są takie ładne. Strona leci do ulubionych, żeby mi nie uciekło to co ładne. :;230
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Nelu ogród jak w krainie baśni. Ja tu ciągle zagladam i się prawdziwie zachwycam ale nic w tym temacie nie potrafię się wypowiedzieć.
Przepiękne róże i powojniki.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Nelu super Ci wyszły te zdjęcie w zachodzącym słońcu.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.5

Post »

Nelu, przybiegam tu prosto od Wiesi, bo wspomniałaś u niej o nieudanym siewie muhlenbergii.
Ja myślałam nad jej zakupem, ale nie mam żadnych informacji na jej temat. Pytałam nawet na forum, nikt nie odpowiedział.
Może coś wiesz, jak u niej z zimowaniem?
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”