Ogródek AGNESS cz.9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

AGNESS pisze:Geniu u Ciebie tyle roślinek przybywa, że podejrzewam, że szybko nadejdzie ta chwila, że i przed płotem zabraknie 8-) miejsca :lol:
Agnieszko ale też bardzo dużo ubywa , wdaje przecież bardzo dużo co rok.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Igorku u mnie wrzosy rosną już kilka lat....ale to ogólnie są niezbyt żywotne roślinki.....dobrze je co kilka lat odmawiać .

Kropeczko bardzo dziękuję :D Trójsklepka to roślinka, której piękna z daleka nie widać.....ale jak się nad nią pochylić....to piękno i oryginalność kwiatuszków zadziwia :D

Grażynko masz rację.....na różnych sprzedających się trafia.....ja na szczęście jak do tej pory trafiałam ok :D ......

Ula mam nadzieję, że znajdziesz coś co Cię zainteresuje :wit

Gosiu takie podlewanie to naprawdę wielkie ułatwienie.....bo to dźwiganie wiader z wodą do relaksu nie należy 8-) :lol:
Ja już w zeszłym roku planowałam obsadzenie kilku donic właśnie niskimi daliami....ale jakoś w odpowiednim czasie wyleciało mi z głowy.....Teraz spróbuję przechować te swoje wysiane jednoroczne i będą jak znalazł.....i może uda mi się dokupić kilka pełnych niziutkich do towarzystwa :D

Daluś ;:196 Kwiatuszki trójsklepki to prawdziwe dzieła sztuki.....są prześliczne :D
Ja również bardzo pozdrawiam i życzę miłego dnia :wit

Misiu Twoje wrzosy na pewno kwitną....albo lada dzień zakwitną .... Ula je odnajdzie :D

Martuś ja na początku miałam taki pomysł, żeby na tej rabacie od strony wejścia do domu posadzić rząd Chopinów, albo Westerlandów....nie mogłam zdecydować się, których.....ale jak widzisz moja srocza natura spowodowała, że nie potrafiłam zrezygnować innych piękności....powstał szpaler różnych 8-) :lol: ......Tak jak piszesz....tyle jest pięknych.....i każdą chce się mieć :;230
Różyczki jeszcze nie posadzone.....ale miejsce się tworzy....już wczoraj wykopanych kilka krzaczków....tak, że będzie miejsca a miejsca....zmieszczą sie wszystkie :;230
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Izuniu ja kocham jesień....oby tylko była długa i słoneczna.....chociaż niestety prognozy nam tego nie obiecują :cry:
Wrzosy dopiero zaczynają....nie oparłam się, żeby część pokazać....ale one też jeszcze nie w pełni rozkwitnięte....tak, że jeszcze lato 8-) :lol:

Wiesiu powolutku zaczynają....jeszcze troszkę i będzie dzięki nim kolorowo....a jak jeszcze dołączą do nich przebarwiające się liście drzew i krzewów....to chyba nie będę potrafiła wyjść z ogrodu....kocham takie widoki :D

Iduś ja mam kłopot tylko z tą partią wrzosów, którą sadziłam w zeszłym roku....te z poprzednich lat są piękne.....obawiam sie, że trafiłam na jakieś nie najlepszej jakości sadzonki....
One jak są wiosną przycinane pod linią kwiatów to wspaniale się zagęszczają i kwitną :D
U mnie w zeszłym roku też były w donicach.....w tym już kupować nie będę , bo nie mam gdzie wysadzić w ogródku....pewnie w przyszłym znów kupię, jak mi wypadnie część tych zeszłorocznych marniaczków....

Małgosiu i ja bardzo bym chciała Ciebie gościć....jak wybierzesz się w moje okolice to zapraszam serdecznie ;:196
U mnie większość roślinek to jeszcze maluchy....problem będzie jak się rozrosną....ale od czegóż są sekatory 8-) :lol:

Wiem Geniu , że mnóstwo roślinek wydajesz ;:196 Twój ogródek jest chyba najbardziej ,, ruchliwy,, na Forum....mnóstwo przybywa....ale i mnóstwo wywędrowuje po całym kraju :D Do mnie też zawędrowały ;:196

Kilka widoczków :wit
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Dalijki jednoroczne mimo deszczów w tym roku dają sobie doskonale radę.A jaka różnorodność kolorów.Piękne widoczki.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Agnieszko, prezentacja róż rewelacyjna i do zakochania :!: Czuję, jakbym oglądał zdjęcia w katalogu 8-)
Pytałaś w wątku Tu.ji o bardzo niskie dalie. Myślę, że najniższe są z grupy Topmix, bo mają zaledwie 15cm.
Bardzo dogadzasz roślinom, skoro 'Kwanso' Cię przerósł ;:108 Trójsklepka w Twoich rękach też pójdzie do góry. W moim starym ogrodzie ma ok.1m więc wcale nie takie maleństwo ale kwiaty filigranowe.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Jolu wysiewałam 2 odmiany dalii....szczególnie podoba mi się ta kołnierzykowa....ma taką śliczną kryzkę dookoła środeczka :D

Jacku bardzo się cieszę, ze różane fotki podobają Ci się :D
Dalijki o wysokości 15 cm :shock: :shock: :shock: nigdy nie sadziłabym, że w ogóle istnieją takie maleństwa :D
Kwanzo mnie zaskoczył niesamowicie, w zeszłym roku miał o wiele niższe pędy....nigdy się nie spodziewałabym, ze może tak wystrzelić.....ale to dopiero teraz te ostatnie pędy takie gigantyczne.....dziś już niestety oberwałam ostatnie przekwitnięte kwiatuszki.....Ja sobie tak myślę, że on musiał dobrać się korzonkami do oborniczka, który wykładam na spód dołków przy sadzeniu sąsiadujących z nim róż 8-) :lol:
Trójsklepką też mnie zaskoczyłeś....nie sądziłam, że to może być aż taka wysoka roslinka.....w takim razie jak tak wybuja będę musiała przesadzić, bo rośnie z przodu rabaty....sadziłam, ze ona tak najwyżej do 50 cm :roll: :lol:
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2800
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

...jak ja uwielbiam ten cudowny,kolorowy i zadbany ogródek :tan A u mnie tak smętnie, nic nie kwitnie :( Czas to zmienic :wink:
Pozdrawiam wieczorowa porą ;:196
marzenia się spełniają! Dana
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Aguś , jak zawsze , ze smakiem , wyczuciem i polotem ;:108 .

Kolorowy zawrót głowy , jednak jednoroczne dalie są długo cieszące oczy , a ja z nich już dawno zrezygnowałam .

Lubię Twój ogród , bo w nim ładuję baterie - terapia kolorami , super na deprechę jesienną .
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Aga podpiszę się pod tym co powiedział Jacek.
Faktycznie widać, ze dogadzasz roślinom a one za to Cię kochają.
Dalijki...... śliczności. ;:224
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

;:167 pięknie, a jak nowe różyczki? Zmieściły się?
x-U-ie
---
Posty: 2773
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Oczywiście poszukam u Misi wrzośców:) na dziś w dodatku się z nią umówiłam:)
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Agniesiu cudne, kolorowe dalie. ;:138
Trudno zdecydować, która najładniejsza.
Z powodzeniem wypełniają lukę po przekwitniętych liliach i liliowcach. :)
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz.9

Post »

Danuś jak zawsze jesteś bardzo miła ;:196 Kolorków faktycznie już troszkę się pojawia i mnie w późniejsze dni lata.....bo jeszcze 2-3 lata wstecz ta pora była u mnie zielona......ale dosadzałam kwiaty, które ładnie kolorują ogródek i w sierpniu....Chociaż za wiele ich nie ma, to coś się pojawia wśród zieloności :lol:

Jagódko dziękuję, strasznie miłe jest to, że komuś podoba się ogródek, w który wkłada sie serce ;:196
Dalie jednoroczne mam po raz pierwszy i bardzo mi się podobają.....będę próbowała przechować karpy przez zimę :D

Grażynko dziękuję ;:196 Z tym dogadzaniem to różnie u mnie bywa....czasami jestem bardzo skąpa z nawozami....ale na szczęście nie narzekają :lol:

Jolu ;:196 Różyczki jeszcze w doniczkach :oops: Ale miejsce już na nie czeka....krzewy zmieniły właścicieli .....jutro lub w sobotę będzie wielkie sadzenie.....bo i oborniczek, który zawsze daję na dno dołków już pachnie w wiadrach 8-) :lol:

Ula ciekawa jestem bardzo jak Misi wrzosiki....czy kwitną....zaraz pójdę zobaczyć relację z ogledzin Misiowego ogródka :D

Tajeczko, faktycznie dalie wspaniale zastępują przekwitłe bylinki....bez nich byłoby w moim ogródku dużo smutniej....
Mnie bardzo wpadły w oko te kołnierzykowe ze śliczną kryzką dookoła środeczka....chociaż i te pojedyncze mają bardzo dużo uroku.....mam nadzieję, ze uda mi się przechować kłącza, to bardzo chętnie podzielę się nimi wiosną ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”