Róża bez kolców

Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Róża bez kolców

Post »

a Witam
Chciałabym posadzić różę blisko przejścia. Wcześniej wysadziłam z tego miejsca kolczastą różę o którą ciągle się haczyłam.
Najlepiej żeby była krzaczasta, lub pnąca a jeżeli będzie tolerowała cień to już w ogóle będzie super ;)
Co polecacie?
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Róża bez kolców

Post »

Nie ma róż bez kolców ;)
mirzan
---
Posty: 4278
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża bez kolców

Post »

Przypadkowo mam.Bez nazwy,krzaczor ponad 1,5m,kwitnie różowo,jeden raz w sezonie.
Parę dni temu kipiłem Biedermayer Garden,też bez kolców.
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Róża bez kolców

Post »

Aha.. Przypadek :?:

Nie polecam sadzenia róż w cieniu, ponieważ one preferują miejsca słoneczne ( ewentualnie pół cieniste ) .
Im bardziej stanowisko zacienione, tym dłuższe będą odcinki pędu między pąkami liściowymi i tym mniej zawiązuje się kwiatów .
Więc co to za pomysł sadzić róże w cieniu ? przecież każdy chce się cieszyć jej pięknym wyglądem i zapachem
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża bez kolców

Post »

Mam nadzieję, że to tylko przysłowie ;) Przecież chodzi mi o róże niemal bez kolców.
Patryk miejsce nie jest zacienione całkowicie, ale sporą część dnia. Uprę się na różę w tym miejscu, bo to front domu. Miałam tam pewną kolczastą nn i kwitła ładnie, więc nie widzę problemu. Całą resztę róż mam na słońcu.

Już wiem więcej:
Madame Plantier
Tuscany
Heritage
Schneewittchen
Perennial Blue
Casanova
Awatar użytkownika
Jurek_9
200p
200p
Posty: 470
Od: 10 lip 2008, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róża bez kolców

Post »

patryk2337 pisze:Nie ma róż bez kolców ;)

Są i to jest ich dość sporo ;:108 , np. róże Harveya D.Davidsona z serii "smooth" - "Smooth Angel', 'Smooth Lady', czy 'Smooth Velvet' ...
Pozdrawiam - Jurek
x_p-r
200p
200p
Posty: 302
Od: 25 maja 2010, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża bez kolców

Post »

Do sadzenia przy przejściach najbardziej nadają polyanthy .Kompaktowy,zwarty pokrój,zawsze masa wspaniałych liści,o kolce nie trzeba się martwić,nie strzelają na boki pędami.W większości super zdrowe ,pięknie powtarzają kwitnienie. Na tyle duże ,że są wspaniałymi soliterami. Polecam co mam :-) 'Red Leonardo da Vinci' (Meilland,2005) ,do kupienia w Polsce . Tu pisałem więcej o niej http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 3#p2347523 .
I na zdjęciu,moja dwuletnia
Obrazek

Pozdrawiam,Piotr
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 821
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róża bez kolców

Post »

posiadam różę która o dziwo nie ma kolców :roll: a okryłam to stosunkowo niedawno :) , więc mogę potwierdzić że takie róże istnieją :) niestety nie znam jej nazwy, mogę jedynie powiedzieć że kolor ma jasny róż :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Róża bez kolców

Post »

:heja Ja mam różę prawie bez kolców. Nazywa się Goldenstern. Rośnie u mnie przy podjeździe, ;:3 świeci na nią przez około 4 do 5 godz. Ładnie pachnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
x_p-r
200p
200p
Posty: 302
Od: 25 maja 2010, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża bez kolców

Post »

nina1611 pisze:posiadam różę która o dziwo nie ma kolców :roll: a okryłam to stosunkowo niedawno :) , więc mogę potwierdzić że takie róże istnieją :) niestety nie znam jej nazwy, mogę jedynie powiedzieć że kolor ma jasny róż :)
Najbardziej znaną różą bez kolców o różowych kwiatach jest róża burbońska 'Zephirine Drouhin' (Bizot,1868).Tylko bardzo mocno rośnie ,szeroko .Kwitnie długo,ale nie powtarza. Może to ta ?

Pozdrawiam,Piotr
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża bez kolców

Post »

Bardzo wam dziękuję :) Tyle tego ,że teraz trudno będzie mi zdecydować ;) Zobaczę co dostanę.
Awatar użytkownika
Jurek_9
200p
200p
Posty: 470
Od: 10 lip 2008, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róża bez kolców

Post »

Trochę o różach bez kolców jest tu: http://www.rose-gardening-made-easy.com ... roses.html

Można trafić u nas (sporadycznie co prawda, ale jednak) na dwie róże Harveya D.Davidsona :'Smooth Lady' i 'Smooth Velvet'.
Pozdrawiam - Jurek
Awatar użytkownika
amelia35
500p
500p
Posty: 818
Od: 16 wrz 2007, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róża bez kolców

Post »

Mam różę bez kolców ( tzn. zdarzy się 1 lub 2 na cały pęd) - burbonka Martha; piękna, pachnąca i zdrowa, a poza tym pokaźnych rozmiarów ( ma w tej chwili ok. 175 cm wysokości)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”